Dziś jest: Poniedziałek 21 września 2020, imieniny: Hipolita i Mateusza
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2020-08-28 13:11:42

KOMUNIKAT W SPRAWIE FUNKCJONOWANIA SZKÓŁ ROK SZKOLNY 2020/2021

Szanowni Państwo !

24 sierpnia br. spotkałem się z dyrektorami szkół z terenu gminy Przelewice. Na spotkaniu omówiono przygotowanie szkół do nowego roku szkolnego. Organizacja pracy w szkole w okresie pandemii wymaga od uczniów, nauczycieli i rodziców bezdyskusyjnego podporządkowania się zasadom, których celem jest zapewnienie do maksymalnie możliwego poziomu, bezpieczeństwa w szkole. Szkoły będą funkcjonowały w pełnym reżimie sanitarnym.

Od 1 września do budynku szkoły mogą wchodzić wyłącznie nauczyciele, pracownicy i uczniowie, natomiast rodzice odprowadzający pozostają na zewnątrz i  proszeni są o przestrzeganie dystansu społecznego. Rodzice będą mogli załatwiać sprawy drogą telefoniczną lub elektroniczną i tylko w sytuacjach wyjątkowych, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym i wyrażeniu zgody przez dyrektora będą mogli wejść na teren szkoły. Ograniczenie to dotyczy szkół, punktu i oddziałów przedszkolnych. Rodzice zobowiązani są do wyposażenia uczniów w maseczkę lub przyłbicę.

Pomimo panującego stanu epidemii z transportu dowożącego dzieci do szkół mogą korzystać pozostali mieszkańcy.

Warunkiem bezwzględnym skorzystania ze środka transportu będzie założona maseczka lub przyłbica oraz dezynfekcja rąk przy wsiadaniu. Warunek ten dotyczy również uczniów. W przypadku pojawienia się zagrożenia bezpieczeństwa będziemy na bieżąco reagować wprowadzając ograniczenia, o których poinformujemy w stosownych komunikatach.

Poniżej publikujemy wskazówki bezpiecznego powrotu do szkół dla uczniów i rodziców opracowane przez Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Natomiast zasady funkcjonowania poszczególnych szkół z terenu gminy Przelewice od 1 września br. zostaną Państwu przekazane przez dyrektorów poszczególnych jednostek.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września 2020 r. według następującego harmonogramu:

Szkoła Podstawowa im. J Brzechwy w Kłodzinie – 920

Publiczna Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Jesionowie – 900

Publiczna Szkoła Podstawowa w Żukowie – 900

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przelewicach – 915

Dowozów uczniów do szkół z poszczególnych miejscowości od 2 września br. odbywał się będzie w tych samych godzinach jak przed wprowadzeniem ograniczenia funkcjonowania szkół.

 1 września autobusy będą jeździły godzinę później np. Przywodzie 8.00; Topolinek 8.55; Wołdowo 8:25; Oćwieka 8:57; Myśliborki 8:20; Jarząbki 8:20.

Zadbajmy o własne zdrowie, ale także o zdrowie innych.                              

                                                                                                                                                                                                                             Mieczysław Mularczyk

                                                         Wójt Gminy Przelewice

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia