Dziś jest: Piątek 07 sierpnia 2020, imieniny: Doroty i Kajetana
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2020-07-28 14:01:31

Nowy pomost pływający nad Jeziorem Płoń w Żukowie

W dniu wczorajszym dokonano montażu pomostu pływającego nad Jeziorem Płoń w miejscowości Żuków. Przedsięwzięcie to ma na celu rozwój infrastruktury wodnej Gminy Przelewice poprzez zagospodarowanie Jeziora Płoń w nowoczesny element infrastruktury tj. pomost pływający o długości 25mb, który przyczyni się do wzrostu potencjału i atrakcyjności turystycznej naszej gminy. Jest to efekt kilkuletnich starań Wójta Gminy Przelewice i Sołtys wraz z Radą Sołecką w Żukowie.

Łączna wartość zadania pn. „Budowa pomostu pływającego do celów rekreacyjnych na jeziorze Płoń w m. Żuków" to blisko 40.000 zł, z czego dofinansowanie pozyskane przez Gminę Przelewice przy współpracy Stowarzyszenia LIDER Pojezierza z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020 wynosi  85% poniesionych kosztów.

Inwestycja zrealizowana w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" objętego priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, w ramach celu „Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego, rybołówstwa i akwakultury oraz morskiego dziedzictwa kulturowego" obejmującej „Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką".

.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia