Dziś jest: Niedziela 31 maja 2020, imieniny: Anieli i Petroneli
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2020-04-23 14:37:31

Ogród Dendrologiczny w Przelewicach nadal musi pozostać zamknięty

Szanowni Państwo

Wiemy już, że Ogród Dendrologiczny w Przelewicach musi pozostać zamknięty do odwołania. Problem z interpretacją rozporządzenia jest w całej Polsce. Niektóre rodzaje ogrodów mogą działać, ale inne już nie. Jest nam przykro z tego powodu i liczymy na Państwa wyrozumiałość.

W przelewickim Ogrodzie pomimo trwającej suszy wiosna już w pełni. Rozkwitły różne krzewy i rośliny, a także rozkwitają rododendrony i pachnące magnolie. Co roku o tej porze nasz Ogród przyciągał wielu miłośników przyrody i osób lubiących to wyjątkowe miejsce. W tym roku z powodu epidemii koronawirusa tak niestety się nie stało.

Według obecnie obowiązujących przepisów ogrody botaniczne prowadzące działalność sklasyfikowaną w PKD w dziale 91 - w myśl Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. -  pozostają nadal zamknięte do czasu wydania odpowiednich rozporządzeń.  Gdy sytuacja ta się zmieni poinformujemy Państwa o tym niezwłocznie, gdyż z utęsknieniem czekamy, tak jak i Wy na otwarcie Ogrodu oraz na szybki powrót do normalnego i bezpiecznego funkcjonowania.

>>fotogaleria

.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia