Dziś jest: Poniedziałek 25 maja 2020, imieniny: Urbana i Grzegorza
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2020-03-12 10:05:32

Uwaga! Pilny komunikat i apel Wójta Gminy Przelewice do Mieszkańców

 

Apel Wójt Gminy Przelewice do Mieszkańców

Szanowni Państwo,

w związku z rozwojem sytuacji zagrożenia epidemiologicznego w kraju, działając w oparciu o zalecenia organów administracji rządowej,  Wojewody Zachodniopomorskiego i Głównego Inspektora Sanitarnego, w trosce o życie i zdrowie mieszkańców naszej gminy oraz osób przyjezdnych, apeluję o nieorganizowanie do końca marca br. wszelkich wydarzeń kulturalnych, sportowych, czy spotkań na terenie naszej gminy. Jednocześnie informuję, że do końca marca odwołane zostały wszystkie wydarzenia kulturalne i sportowe organizowane przez jednostki organizacyjne gminy Przelewice.

Apeluję szczególnie do osób starszych o ograniczenie kontaktów i przebywania w miejscach publicznych oraz o pomoc osób bliskich w codziennych czynnościach, w tym m.in. tj. zakupy, zaopatrzenie w leki oraz otoczenie ich szczególną opieką.

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej  od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na terenie całego kraju zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne na terenie naszej gminy nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

W związku z tym proszę o rozważenie możliwości ograniczenia w najbliższych dniach kontaktów bezpośrednich z pracownikami instytucji publicznych, w tym z naszym Urzędem Gminy i Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Przelewicach. Spowodowane to jest tym m.in., iż część naszych pracowników nie będzie obecna w pracy z powodu opieki nad dziećmi, które będą przebywać w domach.

Przed przyjazdem do naszego Urzędu  i OPS zachęcam do korzystania z informacji telefonicznej oraz usług elektronicznych dostępnych przez platformę ePUAP lub e-mail.

Ponadto wprowadzone zostały także ograniczenia kontaktu pacjentów z SPZOZ Przelewice. Do odwołania wprowadzone zostały zasady unikania osobistych wizyt pacjentów w w/w Ośrodku. We wszystkich sprawach prosimy o kontakt telefoniczny. Osoby, które zamówiły recepty telefonicznie otrzymają kod umożliwiający ich realizację. Wprowadzenie tych zasad jest niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich pacjentów oraz ciągłego funkcjonowania w/w Ośrodka.

Informacja o podstawowych środkach ochronnych oraz sposobów ograniczenia ryzyka zakażenia dostępne są również na stronie www.przelewice.pl zakładka pn. „Informacje o koronawirusie", czyli TUTAJ

Sytuacja dotycząca koronawirusa jest stale monitorowana przez Państwową Inspekcję Sanitarną, z którą jesteśmy w stałym kontakcie, a wszelkie działania mają charakter profilaktyczny dlatego proszę o zachowanie spokoju i rozsądku.

Pragniemy Państwa zapewnić, że sytuacja jest pod stałą kontrolą. W chwili obecnej na terenie gminy Przelewice nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania. Nikt też  nie jest objęty kwarantanną czy obserwacją.

……………………………………………………………… 
                                                                Wójt Gminy Mieczysław Mularczyk

.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia