Dziś jest: Poniedziałek 01 czerwca 2020, imieniny: Jakuba i Konrada
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2008-08-13 11:25:29

Opowieści przelewickie w Barlinku

Autorka „legend przelewickich” Romana Kaszczyc spotkała się w dniu 27 lipca 2008 roku z sympatykami swojej twórczości w sali konferencyjnej hotelu ALMA w Barlinku. W tym ciekawym spotkaniu uczestniczyło ok. 50 osób z Barlinka, okolic oraz przyjaciele Romy mieszkający w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu.

Dzięki uprzejmości właściciela hotelu, goście Romy mogli poznać najnowsze dzieło literackie autorki - „Przelewickie opowieści o duchach, diabłach, demonach…”. Zaprezentowany został również film nagrany podczas przelewickich warsztatów, realizowanych w ramach projektu „Bez granic…”, który powstał dzięki finansowemu wsparciu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego INTERREG III A.

Reżyser filmu i przedstawienia teatralnego - Hubert Bartłomiejski, stworzył swoją sztukę na podstawie legend Romy Kaszczyc, które autorka napisała specjalnie dla Przelewic. Bohaterami filmu są duchy, diabły i demony uśpione  w  drzewach,  czy  też   kamienie znajdujące się w Ogrodzie i pałacu. Piękna sceneria wnętrz parku i pałacu z aktorami „Teatru -3” Polskiego Związku Głuchych Oddział Zachodniopomorski w Szczecinie oraz sprawna ręka i bystre oko realizatora filmu – Olgierda Koczorowskiego, oddały wiernie wspaniały klimat panujący w legendarnym świecie autorki. Aby wczuć się w nastrój panujący w tym tajemniczym miejscu, trzeba  koniecznie  odwiedzić  Przelewice  i przejść  po  ścieżkach parku, którego nocą strzegą zjawy, diabły i demony wraz z białą damą Augustą – Panią na Przelewicach.

Autor:

Maria Jolanta Syczweska

Dyrektor Ogrodu Dendrologicznego

w Przelewicach

 

>>galeria<<

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia