Dziś jest: Sobota 06 czerwca 2020, imieniny: Pauliny i Laury
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2019-11-30 08:53:06

Trwa rewitalizacja świetlicy wiejskiej w Przywodziu

W miejscowości Przywodzie trwa rewitalizacja dwóch inicjatyw: 1. „Remont dachu świetlicy wiejskiej” i 2. „Kuchenna rewolucja – remont i doposażenie kuchni” (wyburzenie ścian, powiększenie pomieszczeń wyposażenie kuchni).

29. listopada 2019 r. spotkaliśmy się w świetlicy w Przywodziu, aby obejrzeć postęp prac przy realizowanych w/w inicjatywach i wspólnie ustalić zakres dalszych robót. Prace te wykonują pracownicy Urzędu Gminy pod nadzorem p. Zbigniewa Gołaszewskiego.  W realizację projektu zaangażowani są również  mieszkańcy Sołectwa (dwie grupy inicjatywne + wolontariusze), którzy aktywnie uczestniczą w jego realizacji. Liderami grup inicjatywnych są panie Żaneta Mrówczyńska i Justyna Błaszczyk.

W spotkaniu uczestniczyli: wójt gminy Mieczysław Mularczyk, pracownik UG Zbigniew Gołaszewski, przedstawicielki Stowarzyszenia Lider Pojezierza Elżbieta Andrzejak i Justyna Kołacz, sołtys Żaneta Mrówczyńska i członek Rady Sołeckiej Justyna Błaszczyk oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Inkubator Pomysłów (operatora projektu) Anna Garzyńska. Odwiedził nas również radny RG Zenon Trzaskowski.

Pierwszy etap rewitalizacji  zakończony i widać już duży postęp prac remontowych w budynku świetlicy. Remont dachu praktycznie można uznać za zakończony, wymaga jedynie zamontowania instalacji odgromowej.  Natomiast drugi etap też jest już prawe na finiszu. W pomieszczeniu  kuchennym  wykonano już ogrom prac remontowych, w tym m.in. wyburzono ściany, wymieniono  urządzenia wodno-kanalizacyjne oraz wylano posadzkę. Zaangażowani w remont świetlicy mieszkańcy dokonali także wymiany okien. W najbliższym czasie prowadzone będą dalsze prace remontowe pomieszczenia kuchennego i jego doposażanie.

Przedstawione wyżej inicjatywy prowadzone są w ramach działań rewitalizacyjnych w naszym województwie, w szczególności obejmujące działania RPO WZ 7.1 typ 3 „Wzmocnienie potencjału społeczności lokalnych na obszarach rewitalizowanych”.

Podsumowując można stwierdzić, że ogrom zaangażowania i dobrej wzajemnej współpracy  przynosi  rewelacyjne  efekty. Już niebawem dokonamy podsumowania i otwarcia tych wspaniałych inicjatyw.

>>fotogaleria

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia