Dziś jest: Sobota 06 czerwca 2020, imieniny: Pauliny i Laury
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2019-11-27 13:15:00

Akcja na rzecz bezpieczeństwa - odblaski dla pieszych

Po ciemku, na nieoświetlonej drodze, kierowcy samochodów widzą przede wszystkim silne światła pojazdów jadących z przeciwka i białe linie wymalowane na jezdni.Tonące w mroku sylwetki pieszych i rowerzystów dostrzegają w ostatniej chwili, zazwyczaj z odległości 20-30 metrów.

Jeśli jednak pieszy wyposażony jest w element odblaskowy, odbijający światła samochodu, kierowca spostrzeże go już z odległości 130-150 metrów, czyli ok. 5 razy wcześniej!

To może uratować pieszemu życie.  Odblaski powinniśmy nosić zawsze po zmroku. W szczególności jesienią i zimą, kiedy widoczność na drodze bardzo się pogarsza. Chcielibyśmy aby wszyscy o tym pamiętali, dlatego dziś wyszliśmy przypomnieć o tym lokalnej społeczności. Podczas akcji uczniowie NSP w Przelewicach wręczali własnoręcznie wykonane odblaski wszystkim napotkanym mieszkańcom Przelewic, zachęcając do ich używania. Akcja została przeprowadzona w ramach Konkursu "SKO blog miesiąca" organizowanego przez Powszechna Kasę Oszczędności Bank Polski Spółkę Akcyjną.

 

>>fotogaleria

.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia