Dziś jest: Niedziela 07 czerwca 2020, imieniny: Roberta i Wiesława
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2019-11-08 10:23:40

Obchody Święta Niepodległości na terenie naszej gminy

 

 


 

Obchody Dnia Niepodległości w SP Kłodzino

To już 101. rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. W Szkole Podstawowej im Jana Brzechwy w Kłodzinie 8 listopada odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie kl. VIII, pod kierunkiem p. Krystyny Jabłońskiej, przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym nie zabrakło wierszy oraz pieśni patriotycznych i legionowych. Przed akademią, o godzinie 11.11, cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała hymn narodowy. Zawsze pamiętamy o tym szczególnym dniu - to święto wszystkich Polaków

>>fotogaleria


Święto Niepodległości w naszym  przedszkolu

W piątek 8 listopada 2019 r. dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego w Przelewicach przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie uroczyście uczcili 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości.

O godzinie 11:11 wspólnie odśpiewali hymn państwowy. Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez grupy: „Biedronki”, „Motylki” i „Pszczółki”. Podczas występu nie zabrakło pięknie wyrecytowanych wierszyków a także tańców w wykonaniu dwóch najstarszych grup. Najmłodsza grupa zaś wykonała barwne biało–czerwone chorągiewki, które dopełniły wystroju całej uroczystości.

Justyna Osipowicz

>>fotogaleria


Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości w Żukowie

4 listopada br. w Publicznej Szkole Podstawowej w Żukowie  odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości, który został przygotowany przez uczniów klas czwartej i szóstej oraz p. Wandę Michalak i p. Sylwię Szeląg oraz p. Waldemara Klemenskiego. Młodzi aktorzy w pięknej scenerii,  przedstawili scenkę rodzajową, recytowali wiersze oraz śpiewali patriotyczne piosenki. To już 101 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

>>fotogaleria

źródło PSP Żuków


Obchody Święta Niepodległości w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Przelewicach

Obchody Święta Niepodległości w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Przelewicach odbyły się dnia 07 listopada br. i rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym w Przelewicach. Następnie w hali sportowej licznie zgromadzeni uczniowie, rodzice, mieszkańcy gminy oraz zaproszeni goście wspólnie celebrowali to wyjątkowe święto. Wśród gości  byli: wicestarosta powiatu pyrzyckiego p. Ewa Gąsiorowska-Nawój, przewodniczący RG Marian Świderski, wójt gminy  Mieczysław Mularczyk i zastępca wójta Zbigniew Kupisz oraz Ks. Proboszcz kan. Roman Dutko.

Współorganizatorami imprezy było Stowarzyszenie „Bo Jak Nie My To Kto", które przygotowało pyszną zupę. Część artystyczna rozpoczęła się pięknie odtańczonym przez uczniów klas 1-3 polonezem, a zakończyła się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych, w które włączyli się strażacy z OSP Przelewice i zespół „Jutrzenka" z Przelewic.

>>fotogaleria
źródło NSP Przelewice


Zachęcamy Państwa do dzielenia się informacją o podejmowanych przez Was  inicjatywach z okazji Święta Niepodległości, które chętnie na naszej stronie opublikujemy.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia