Dziś jest: Sobota 06 czerwca 2020, imieniny: Pauliny i Laury
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2019-10-02 09:13:27

Wieści z SP Kłodzino - wrzesień

Minął pierwszy miesiąc nauki. Po wakacyjnym odpoczynku wróciliśmy do pracy. 2 września był wyjątkowy - nie tylko powitaliśmy nowy rok szkolny. W murach naszej szkoły zasiedli szczególni goście - Polskie Dzieci Wojny, których początek roku szkolnego został przerwany przez wybuch II Wojny Światowej. W związku z tym wydarzeniem, 19 września, uczniowie z klas I -III spotkali się z mieszkańcem Przelewic p. Janem Rusinem.

23 września odbyło się spotkanie uczniów klas młodszych z pracownikiem policji, p. Agnieszką Szymańską, która przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Nazajutrz, 24 września, uczniowie klas V - VII wzięli udział w zajęciach eksperymentalnych w Bełcznej. Wyjazd zorganizowano w ramach projektu Pyrzyce+. Było super!

24 września odbyły się również warsztaty w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach. Szerszą relację zdamy w następnym miesiącu.

Ostatni dzień września to święto wszystkich chłopców. Były życzenia i prezenty, a na apelu przygotowanym przez Samorząd Uczniowski wybrano Super Chłopaka 2019, którym został Jakub Wilczak z klasy 8.

Nasi uczniowie okazali się przyjaciółmi zwierząt leśnych - kasztany i żołędzie przyniesione do szkoły pozwolą dzikiej zwierzynie przetrwać zimę. Brawo!

Na koniec bardzo dobra wiadomość. Nasi uczniowie i nauczyciele mogą już korzystać z szerokopasmowego, szybkiego i bezpiecznego internetu. Dzięki udziałowi w programie OSE będziemy wykorzystywać zasoby internetu do pogłębiania wiedzy i do rozwoju form kształcenia oraz do zdobywania kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Nasza szkoła wzbogaciła się również o dwa monitory interaktywne z programu Aktywna Tablica.

Jolanta Czerniak

>>fotogaleria

.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia