Dziś jest: Sobota 19 października 2019, imieniny: Piotra i Ziemowita
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2019-09-19 13:26:08

Informacja o zakazie spalania odpadów

BEZWZGLĘDNY ZAKAZ SPALANIA ODPADÓW!

    Szanowni Mieszkańcy w związku ze zbliżającym się okresem grzewczym przypominam, że obowiązuje ustawowy bezwzględny zakaz spalania odpadów w piecach domowych oraz na terenie nieruchomości. W związku z tym informuję, że zgodnie z art. 155 ustawy o odpadach spalanie odpadów w kotłowniach  i piecach domowych oraz na wolnym powietrzu jest zabronione i karalne. Kto wbrew temu przepisowi termicznie przekształca odpady poza spalarniami odpadów lub współspalarniami odpadów podlega karze aresztu lub grzywny. 

    Jednocześnie informuję, że zgodnie z uchwałą Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa zachodniopomorskiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw zakazuje się stosowania paliw stałych:

  • niesortowanych w rozumieniu ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw
  • mułów i flotokoncentratów węglowych oraz mieszanek produkowanych z ich wykorzystaniem;
  • węgla brunatnego;
  • niespełniających wymagań jakościowych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 3a ust. 2 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw.

Dotyczy to przede wszystkim takich instalacji jak kocioł, kominek, piec jeżeli dostarczają ciepło do systemu centralnego ogrzewania lub wydzielają ciepło poprzez bezpośrednie przenoszenie ciepła lub wydzielają ciepło i przenoszą je do innego nośnika.

                                                               Wójt Gminy

                                                         Mieczysław Mularczyk

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia