Dziś jest: Czwartek 18 lipca 2019, imieniny: Kamila i Szymona
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2019-06-28 10:17:13

Azbest 2019

Informuję, iż w związku z prośbami mieszkańców termin na złożenie wniosku o zwrócenie się do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie o dofinansowanie do zadania polegającego na usuwanie azbestu został przedłużony do 05.07.2019 r. do godz. 15:00.

W przypadku wniosku o demontaż (azbest na budynku), odbiór, transport i utylizację mieszkańcy składają wniosek do Urzędu Gminy wraz ze zgłoszeniem prac budowalnych z adnotacją, że Starosta nie wnosi zastrzeżeń oraz kolorowe zdjęcie wyrobów zawierających azbest zgłoszonych do usunięcia. W przypadku azbestu już zdemontowanego złożonego na palecie do Urzędu Gminy należy złożyć wniosek oraz kolorowe zdjęcie wyrobów zawierających azbest zgłoszonych do usunięcia.

Wskazany termin na złożenie wniosków do Urzędu Gminy jest spowodowany ograniczonymi środkami jakim dysponuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Szczecinie na dane zadanie. Aktualnie w Urzędzie Gminy mieszkańcy złożyli wnioski na usunięcie ok 59 ton wyrobów zawierających azbest. Urząd Gminy w Przelewicach nie posiada wiedzy, kiedy środki zostaną wyczerpane i zostanie wstrzymany nabór. W naborze Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska zastrzeżono, że wniosku będą przyjmowane do czasu wyczerpania środków na ten cel. Zgodnie z Programem Oczyszczania Kraju z Azbestu  właściciele nieruchomości są zobligowani do usunięcia wyrobów zawierających azbest do 2032 roku.

Jednocześnie informuję, że Urząd Gminy w Przelewicach przyjmuje wnioski od mieszkańców w trybie ciągłym, a w przypadku ogłoszenia naboru przez WFOŚiGW w Szczecinie będą składane przez Gminę Przelewice w danym roku wnioski o dofinansowanie.

 

.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia