Dziś jest: Wtorek 23 lipca 2019, imieniny: Bogny i Apolinarego
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2019-04-15 16:05:47

Apel Wójta Gminy o wiosenne porządki

Apeluję do właścicieli posesji, zarządców, administratorów i użytkowników nieruchomości o przyłączenie się do wiosennych porządków w naszej gminie. Utrzymanie porządku i czystości w gminie  jest nie tylko obowiązkiem jej władz, ale również mieszkańców. Dlatego tak ważna jest nasza stała, codzienna i wspólna troska o jakość otoczenia, w którym żyjemy.

Szczególnie teraz, po sezonie zimowym, tuż przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, zwracam się do Państwa o zintensyfikowanie prac porządkowych na administrowanych i zarządzanych terenach oraz w ich bezpośrednim otoczeniu. Pamiętajmy, że nasze otoczenie świadczy o nas samych.

Aktem prawnym określającym zadania gminy oraz obowiązki właścicieli nieruchomości w zakresie utrzymania czystości i porządku, jest ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Nakłada ona na użytkowników, właścicieli i zarządców terenów obowiązek utrzymania czystości poprzez m.in. dbałość o estetyczny wygląd nieruchomości, chodników bezpośrednio przyległych oraz całego terenu posesji.

Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym trwają prace porządkowe na terenach i obiektach gminnych. Planujemy dalsze działania porządkowe w tym zakresie. Dziękuję również wszystkim, którzy prace porządkowe na terenach swoich posesji i w jej otoczeniu już rozpoczęli.

Jestem przekonany, że piękne i czyste krajobrazy naszej Gminy oraz należyte jej postrzeganie przyniesie nam na co dzień satysfakcję i zadowolenie. Przyłączmy się zatem do poprawiania wizerunku naszej Gminy, której wszyscy jesteśmy gospodarzami. Już dziś dziękuję wszystkim tym Mieszkańcom Gminy, którzy odpowiedzą na mój apel i zadbają o estetykę oraz czystość swojego otoczenia.                                                          

                                                                            Wójt Gminy

                                                                      Mieczysław Mularczyk

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia