Dziś jest: Czwartek 20 czerwca 2019, imieniny: Bogny i Florentyny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2019-01-09 08:36:03

Warsztaty Bożonarodzeniowe

W dniach 10-12.12.2018 r. uczniowie Gimnazjum im. OZP oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przelewicach uczestniczyli w Polsko-Niemieckich  Warsztatach Bożonarodzeniowych w Ueckermünde. Organizatorem warsztatów była partnerska szkoła Greifen-Gymnasium, z którą szkoła w Przelewicach współpracuje od ponad 15 lat.

 

Podczas warsztatów grupa polskich i niemieckich uczniów została oprowadzona przez przewodnika po najciekawszych miejscach w Ueckermünde. W Eggesinie uczniowie mieli okazję posłuchać prelekcji dotyczącej historii miasteczka oraz zwiedzić muzeum zawierające ciekawe eksponaty z dawnych lat. Tematem przewodnim warsztatów były zbliżające się święta Bożego Narodzenia, toteż nie zabrakło zajęć związanych z tą tematyką. W Centrum Kultury w Eggesin uczniowie wypiekali i ozdabiali ciasteczka, wykonywali ozdoby na choinkę, stroiki i inne dekoracje. Uczniowie wspólnie ubierali pachnące lasem choinki oraz śpiewali kolędy w języku polskim i niemieckim. W auli gimnazjum odbył się koncert kolęd przygotowany specjalnie dla uczestników warsztatów. Koncert poprowadziła nauczycielka śpiewu klasycznego zaprzyjaźnionej szkoły muzycznej. Kolędy wykonywali uczniowie uczący się śpiewu klasycznego, co dla uczestników polskich było nowym przeżyciem. Koncert zakończył się wspólnym śpiewaniem kolęd w obu językach.

Warsztaty Bożonarodzeniowe przebiegły w miłej atmosferze. Mimo braku śniegowego puchu polscy i niemieccy uczniowie wprowadzeni zostali w świąteczny nastrój. Następne warsztaty o tematyce wiosennej planowane są w marcu 2019 r. Tym razem organizatorem spotkania będzie gimnazjum oraz szkoła podstawowa w Przelewicach.

>>fotogaleria

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia