Dziś jest: Poniedziałek 25 marca 2019, imieniny: Marii i Wieńczysłąwa
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2018-11-06 21:01:08

Jubileusz 93-urodzin Pana Henryka

W listopadzie br. w naszej Gminie Przelewice Jubileusz  93-urodzin obchodził Pan Henryk Szagański. Z tej okazji wójt gminy Mieczysław Mularczyk, wraz z kierownik USC Małgorzatą Kędziorą i radnym RG Józefem Swatem, złożyli Szanownemu Jubilatowi gratulacje i najserdeczniejsze życzenia. Wręczyli również symboliczny upominek.
Spotkanie przebiegało w sympatycznej, pełnej wspomnień i ciepła atmosferze. Państwo Szagańscy związek małżeński zawarli 29 stycznia 1956 r. Wspólnie wychowali ośmioro dzieci, doczekali się gromady wnucząt (22), prawnucząt (32) i praprawnucząt (5).

 

Nasz Jubilat dzieciństwo i swe młode lata spędził w Kole nad Wartą. W wieku 21 lat (1946r.) powołany został do czynnej służby wojskowej 7-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Lublinie. Uczestniczył w Akcji „Wisła”. Na ziemie zachodnie przybył w 1948 r., gdzie podjął pracę leśnika i założył rodzinę. Za swe zasługi otrzymał uprawnienia kombatanckie. Pomimo sędziwego wieku i trudnych życiowych doświadczeń p. Henryk jest pełen energii i radości do życia.  

 

Gratulujemy i życzymy naszemu Jubilatowi doczekania w dobrym zdrowiu następnych wspaniałych rocznic!

>>fotogaleria

Anna Garzyńska

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia