Dziś jest: Czwartek 20 czerwca 2019, imieniny: Bogny i Florentyny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2018-10-09 20:43:34

Kolejny plener malarski za nami

W październiku br. w przelewickim Ogrodzie, już po raz czwarty z kolei, odbył się plener malarski, zakończony wernisażem pn. „Ogrody Tysiąca Barw 2018”. Celem pleneru było integracja środowiska artystycznego oraz promocja wartości przyrodniczych i kulturowych Ogrodu. W tym roku motywem malarskim był krajobraz z rozpoznawalnym fragmentem ogrodu lub flora i fauna ogrodu. Wspólnie spędzony czas 18. artystów z różnych stron Polski, zaowocował wystawą poplenerową, na której zaprezentowano ponad 80 prac inspirowanych pięknem i magią. Wykonane one były różnymi techniki malarskimi, z pełną gamą jesiennych barw.

W dniu 07.10.2018 r. dyrektor Ogrodu Beata Osińska w towarzystwie wójta gminy Mieczysława Mularczyka oraz przewodniczącego Mariana Świderskiego i wiceprzewodniczącej Rady Gminy Anny Nowak uroczyście otworzyła wernisaż. Wraz z komisarzem pleneru Katarzyną Mielcarek podziękowano Wszystkim Artystom za piękne prace i udział w plenerze. Plenerowicze wręczyli również malarskie podziękowania organizatorom wydarzenia i Panu Wójtowi.

Goście zwiedzali galerię przy akompaniamencie zespołu Nova Band z Barlinka i z zaciekawieniem oglądali wystawione w salach pałacu prace.

Organizatorem pleneru była dyrektor Ogrodu Beata Osińska przy wsparciu komisarz pleneru Katarzyny Mielcarek i sponsorów.

Gratulujemy Wszystkim Artystom świetnych prac malarskich!

Anna Garzyńska

>>fotogaleria

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia