Dziś jest: Niedziela 07 czerwca 2020, imieniny: Roberta i Wiesława
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2008-08-12 08:56:48

"Wicher" Przelewice na mistrzostwach Polski i Europy

Szkolenie sportowców prowadzone w sekcji piłki nożnej przynosi nadspodziewane efekty. Chłopcy trenowani przez Leszka Muskałę i Zbyszka Gołaszewskiego reprezentują Klub „Wicher” i Gminę Przelewice na arenie krajowej i europejskiej.

Filip Starzyński (na zdjęciu w II rzędzie  od góry  drugi od strony  lewej) grający obecnie w klubie „SALOS” Szczecin awansował do finału krajowego piłkarskich mistrzostw Polski juniorów młodszych, gdzie wraz z kolegami z drużyny walczył o prymat najlepszej drużyny w kraju chłopców z rocznika 1991.  W finałach rozgrywkowych drużyna „Salos” wywalczyła brązowy medal.

Natomiast jeszcze większym sukcesem może pochwalić się Tomasz Ziajka (na zdjęciu w I rzędzie  od góry  drugi od strony  lewej) grający na co dzień w drużynie seniorów ”Wicher” Przelewice, gdyż  zakwalifikował się do kadry Polski. Umożliwiło mu to zdobycie III miejsca w   Mistrzostwach Europy w Manchesterze (Anglia), które odbyły się w miesiącu lipcu 2008 roku.

Wielkie słowa uznania  dla zawodników Tomasza Ziajka  i Filipa Starzyńskiego, ich drużyn i trenerów !

Autor:

Ryszard Niewiadomski

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia