Dziś jest: Poniedziałek 20 maja 2019, imieniny: Bernarda i Bazylego
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2018-06-13 09:47:39

Europejski Tydzień Sportu - sprawozdanie

W dniach 26 maja - 1 czerwca odbyła się XXIV edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin - STMiG 2018. Była to największa impreza sportu masowego w Polsce rozegrana w ramach X Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, zorganizowanego przez Krajową Federację Sportu dla Wszystkich na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki. Głównym celem imprezy była aktywizacja ruchowa jak największej liczby osób, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia.

Gmina Przelewice wraz z naszymi szkołami, klubami sportowymi i organizacjami pozarządowymi w ramach tej inicjatywy zorganizowały  szereg wydarzeń rekreacyjno-sportowych. Przykładowo w dniu 26 maja odbyła się m.in. gra terenowa w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach, z udziałem polsko-niemieckiej młodzieży oraz rożnego typu konkursy, a także  gry i zabawy dla dzieci. W dniu 29 maja odbyły się szkolne biegi przełajowe w Ogrodzie oraz trzeci z kolei Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy Przelewice na boisku ORLIK w Żukowie. Ponadto odbył się także rajd rowerowy po Gminie Przelewice. Z kolei 30 maja nasze przedszkolaki mogły uczestniczyć w ćwiczeniach pn. „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Natomiast w dniu 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka zorganizowano wyjazd dzieci do naszej partnerskiej Gminy Woldegk.

Europejski Tydzień Sportu - sprawozdanie

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia