Dziś jest: Poniedziałek 20 maja 2019, imieniny: Bernarda i Bazylego
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2018-06-10 23:24:05

XLI finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Przelewicach już za nami

Patronat honorowy nad XLI Finałem Krajowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Przelewice 5-7 czerwca 2018 objęli:

- Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz

- Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc

- Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza

 

Województwo Zachodniopomorskie -Partnerem XLI Finału Krajowego Ogólnopolskiego Turnieju BRD

 

Główni organizatorzy XLI Finału Krajowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym:

 Andrzej Adamczyk        Minister Infrastruktury i Budownictwa, Przewodniczący Krajowej Rady BRD

 Joachim Brudziński       Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji

 Anna Zalewska             Minister Edukacji Narodowej

 Michał Sikora                Prezes Polskiego Związku Motorowego

 nadinspektor Jarosław Szymczyk    Komendant Główny Policji

 

Komitet organizacyjny:

 Robert Werle     Przewodniczący KKOT, GK BRD PZM

 nadkom. Agnieszka Sałkowska Sędzia Główny Turnieju, Komenda Główna Policji - Biuro Ruchu Drogowego

 Magdalena Zarębska-Kulesza  Zachodniopomorski Kurator Oświaty

 Józef Liszczak Prezes Zarządu Okręgowego PZM w Szczecinie

 insp. Jacek Cegieła Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie

 Cezary Tkaczyk Dyrektor WORD w Szczecinie

 Eugeniusz Romanow Dyrektor ZORD w Koszalinie

 Stanisław Stępień  Starosta Pyrzycki

 Mieczysław Mularczyk Wójt Gminy Przelewice

 mł. insp. Krzysztof Dębiński Komendant Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach

 st. bryg. Jacek Marchlewicz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach 

 kom. Arkadiusz Górecki  Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie

 podkom. Monika Klemenska  Komendant Komisariatu Policji w Lipianach

 Renata Kozicka Dyrektor Gimnazjum w Przelewicach, Prezes stowarzyszenia edukacyjnego "Wyrównajmy Szanse"

 Waldemar Klemenski  Koordynator turnieju

Przelewice, 05. 06. 2018 r.

Pierwszy dzień XLI finału Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Przelewicach już za nami

Pierwszy dzień ogólnopolskiego finału rozpoczął się o godz. 1200 uroczystym obiadem dla uczestników zmagań, ich opiekunów i zaproszonych gości w salach pałacu przelewickiego Ogrodu Dendrologicznego. Po obiedzie drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjalnych reprezentujące 16 województw przemaszerowało w korowodzie do hali sportowej przy Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie Turnieju. Uroczystego otwarcia dokonał p. Robert Werle - Przewodniczący Głównej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego PZM w towarzystwie p. nadkom. Agnieszki Sałkowskiej z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji pełniącej obowiązki sędzi głównego Turnieju.

Po okolicznościowych przemówieniach dokonano losowania numerów startowych drużyn, na czym część oficjalna została zakończona. O godz. 1600 rozpoczęła się pierwsza konkurencja Turnieju składająca się z dwóch części, czyli testu wiedzy O BRD oraz tzw. „krzyżówek”.

Po zakończeniu części testowej na terenie folwarku przy pałacu odbył się „Piknik Bezpieczeństwa”. Uczestnicy po posileniu się potrawami z grilla, warzywami i owocami mogli wysłuchać koncertu muzyki jazzowej w wykonaniu zespołu  „Septet Band” z Myśliborza  oraz muzyki popularnej i tańców w wykonaniu zespołu wokalno - tanecznego „Dzieciaki z GCK –u” działającego przy Gminnym Centrum Kultury „Ogród Kultury” w Przelewicach.

Dodatkowymi atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów był symulator dachowania samochodu, pokazy sposobów rozbrajania niewybuchów i ładunków wybuchowych oraz narzędzi do tego wykorzystywanych, które na potrzeby uczestników finału przygotował Patrol Saperski.

Piknik Bezpieczeństwa zakończył pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu PSP Pyrzyce we współpracy z OSP Jesionowo. Strażacy pokazali w jaki sposób przy pomocy nowoczesnych narzędzi  można uwolnić z zakleszczonego w wypadku drogowym samochodu jej kierowcę i pasażerów.

W międzyczasie ogłoszono oficjalne wyniki I etapu rywalizacji, czyli testów wiedzy o BRD.

>>fotogaleria -  A. Garzyńska


Przelewice, 06. 06. 2018 r.

Drugi dzień XLI finału Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Przelewicach


Dzień drugi XLI finału był dniem typowo turniejowym. Uczestnicy przystąpili do  rywalizacji w pozostałych trzech konkurencjach – „Rowerowy tor przeszkód”, „Miasteczko ruchu drogowego” oraz „Pomoc przedmedyczna”. Konkurencje, a co za tym idzie cała część turniejowa, zakończyły się o godz. 1400, kiedy komisja sędziowska ogłosiła oficjalne wyniki turnieju i  klasyfikację w kategorii drużynowej oraz indywidualnej.

Po obiedzie w pałacu przelewickiego Ogrodu Dendrologicznego zawodnicy wraz z opiekunami mogli wyciszyć swoje emocje oraz zregenerować siły w Centrum Wodnym „Laguna” w Gryfinie, do którego dojazd zapewnili organizatorzy. Będąc w Gryfinie opiekunowie drużyn złożyli kwiaty i zapalili znicze na mogile śp. Mariana Karbownika – ich przyjaciela i osoby wielce zasłużonej dla rozwoju BRD.

Po powrocie z Gryfina i kolacji uczestnicy turnieju mogli spotkać się ze sobą i porozmawiać na dyskotece w sali biesiadnej ośrodka wypoczynkowego Janowo.

>>fotogaleria - A. Garzyńska

Przelewice, 07. 06. 2018 r.

Trzeci dzień XLI finału Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Przelewicach


Trzeci i ostatni dzień XLI Finału Turnieju jego uczestnicy rozpoczęli wycieczką. Po śniadaniu, o godz. 830 zawodnicy wsiedli do podstawionych przez organizatorów autokarów, które zawiozły ich do stolicy województwa zachodniopomorskiego – Szczecina. Program wycieczki była bardzo bogaty i atrakcyjny. Zawodnicy wraz z opiekunami zwiedzili Muzeum Techniki Motoryzacyjnej oraz mogli podziwiać panoramę Szczecina i okolic z tarasu widokowego Bazyliki Archikatedralnej św. Jakuba Apostoła. Wycieczkę zakończył rejs statkiem wycieczkowym po szczecińskim porcie.

O godz. 1730 rozpoczęło się uroczyste zakończenie XLI Finału Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Część ta rozpoczęła się od przemówień gości – Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty p. Jerzego Sołtysiaka, który odczytał list przesłany organizatorom przez p. Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską. W dalszej kolejności przemawiali: z–ca  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie p. Piotr Ostrowski, wójt gminy Przelewice p. Mieczysław Mularczyk oraz Prezes Zarządu Okręgowego PZM w Szczecinie p. Józef Liszczak. Owacjami na stojąco powitana została przez wszystkich obecnych w hali p. Barbara Karbownik – żona p. Mariana Karbownika

Po okolicznościowych przemówieniach Sędzia Główny Turnieju p. nadkom. Agnieszka Sałkowska przedstawiła oficjalne wyniki Turnieju, a zaproszeni goście wręczyli drużynom i ich opiekunom medale, puchary i nagrody w klasyfikacji drużynowej oraz w klasyfikacji indywidualnej.

Nagrodę specjalną dla zawodników w kategorii gimnazjów i szkół podstawowych, którzy osiągnęli najwyższy wynik w teście wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym ufundował i wręczył p. Ernest Karbownik.

Uroczystego zakończenia Turnieju dokonał z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie p. Piotr Ostrowski. Po oficjalnym zakończeniu był czas na wspólne zdjęcia i rozmowy.

Koordynator Turnieju Waldemar Klemenski

fotogaleria - A. Garzyńska

Wyniki finału krajowego XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Przelewice 2018 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia