Dziś jest: Poniedziałek 25 marca 2019, imieniny: Marii i Wieńczysłąwa
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2018-04-13 17:50:11

Najstarsza mieszkanka naszej gminy - Pani Genowefa Szlagier

10 kwietnia Jubileusz 96-tych urodzin obchodziła najstarsza mieszkanka naszej gminy Pani Genowefa Szlagier. Z tej okazji życzenia Drogiej Jubilatce złożył osobiście wójt gminy Mieczysław Mularczyk w towarzystwie radnych RG Ewy Połczyńskiej i Józefa Swata oraz kierownik USC Małgorzaty Kędziory. Pani Genowefa przywitała nas z wielką serdecznością. Zastaliśmy ją w dobrym i pogodnym nastroju.

Wójt Gminy gratulując Pani Genowefie tak pięknego Jubileuszu, wręczył list gratulacyjny i drobny upominek oraz złożył najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i jak najwięcej radosnych dni na dalsze lata życia.

Gdy się patrzy na panią Genowefę,  trudno uwierzyć, że w tym roku kończy 96 lat. Jest pogodna i uśmiechnięta oraz chętnie dzieli się swymi wspomnieniami ze swoich dawnych lat. Pomagała jej w tym także córka Danuta, która opowiedziała nam wiele ciekawych wspomnień ze swego dzieciństwa.

Przy kawie i urodzinowym torcie w miłej oraz wzruszającej atmosferze Pani Genowefa wspominała swoje życiowe doświadczenia i przybycie na ziemie zachodnie. Przyjechała z konińskiego w latach 50-tych i tu  poznała swojego męża Juliana. Wychowali wspólnie pięcioro dzieci, dochowali się dziewięcioro wnucząt i siedmioro prawnucząt. Tradycyjnie, jak podczas każdej naszej wizyty i tym razem umówiliśmy się z naszą Jubilatką na kolejne świętowanie za rok.

Gratulując pięknego Jubileuszu, naszej Dostojnej Jubilatce życzymy dalszych lat życia w zdrowiu i miłości najbliższych oraz jak najwięcej pogodnych dni.

Anna Garzyńska

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia