Dziś jest: Piątek 18 stycznia 2019, imieniny: Piotra i Małgorzaty
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2018-03-23 08:20:03

Godzina dla Ziemi - zgaś światło na jedną godzinę

„Godzina dla Ziemi” jest jedną z największych akcji ekologicznych na świecie łącząca ludzi różnych narodów, religii czy poglądów politycznych. Pomysłodawcą tej akcji jest WWF - World Wide Fund for Nature (dawniej World Wildlife Fund), powstała w 1961 r. organizacja, mająca na celu ochronę środowiska naturalnego oraz jego komponentów: zwierząt i roślin. Organizacja ta proponuje, by symbolicznie „oszczędzić" Ziemię i zgasić światła na godzinę. Co możemy zrobić w trosce o naszą planetę? Jak skutecznie chronić nasze dziedzictwo, by mogły się nim cieszyć kolejne pokolenia? Nawet najmniejszy gest może pomóc, a jeśli ten gest w jednym czasie wykona wielu z nas, to siła działania staje się ogromna.

Zapraszamy wszystkich Mieszkańców naszej gminy  do wzięcia udziału w największej akcji ekologicznej na świecie
– Godzinie dla Ziemi WWF

24 marca o godz. 20.30

ZGAŚ ŚWIATŁO NA JEDNĄ GODZINĘ!

W poprzednim roku udział w tym wydarzeniu wzięło 187 państw z różnych kontynentów, w których oświetlenie miast zostało wyłączone na 60 minut. „Godzina dla Ziemi” w Polsce była poświęcona rzece Wiśle. W tym roku to wydarzenie jest dedykowane Puszczy Karpackiej pod hasłem „Ratujmy Serce Karpat”. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie żyją wszystkie polskie duże drapieżniki – niedźwiedź, wilk i ryś oraz bardzo rzadkie w skali Europy ptaki,  jak orzeł przedni, puszczyk uralski i sóweczka.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.godzinadlaziemi.pl

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia