Dziś jest: Czwartek 18 lipca 2019, imieniny: Kamila i Szymona
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2010-08-23 13:59:06

Odpust i Festyn Rodzinny w Laskowie

22 sierpnia br. odbyły się uroczystości  z okazji odpustu w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i  Festynu Rodzinnego w Laskowie. Organizatorami imprezy byli: Sołtysi i Rady Sołeckie z:  Laskowa i Równa, a współorganizatorami: p. Marek Kibała Wójt Gminy Przelewice i ks. Jerzy Brocławik Proboszcz Parafii pw. św. Wojciecha BM w Barlinku. Uroczystą  Mszę św. odpustową koncelebrował i Słowo Boże wygłosił ks. Jerzy Brocławik, a o jej oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Brata Edmunda Sobisia pod kierunkiem Marka Jastrzębskiego z Towarzystwa Chrystusowego w Szczecinie.

Po Mszy Świętej, już po raz trzeci z kolei, na boisku sportowym rozpoczął się Festyn Rodzinny.  Organizatorzy przygotowali bogaty w atrakcje  program imprezy, a dla wszystkich uczestników zapewnili poczęstunek. Pan Wójt Gminy otwierając imprezę życzył wszystkim  uczestnikom niezapomnianych wrażeń, a przede wszystkim dobrej zabawy. Podziękował również organizatorom i tym, którzy włączyli się w aktywne jej przygotowanie.

Festyn rozpoczęła Orkiestra z Towarzystwa Chrystusowego w Szczecinie, która zaprezentowała  utwory w  rockowym brzmieniu. Następnie odbył  się Konkurs Karaoke, czyli śpiewać każdy może, zorganizowany przez  LGD „Ziemia Pyrzycka”. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, a w dobry nastrój uczestników imprezy wprowadził p. Klaudiusz Kazimierczak.

Ponadto w programie artystycznym wystąpiła solistka z Dolic Nikola Zdrojek, która zachwyciła publiczność swym głosem, a z nowym repertuarem zaprezentował się zespół „Jutrzenka” z Przelewic, za co otrzymał gromkie brawa. Dużym zaiteresowaniem w trakcie imprezy cieszył się Rodzinny Konkurs Kulinarny, który  przygotowały Panie: Natalia Kibała i Teresa Cepa w ramach środków PPWOW. Była też degustacja wyśmienitych potraw przygotowanych przez drużyny rodzinne. Uczestnicy oprócz zdolności kulinarnych musieli wykazać się kreatywnością przy prezentacji swych potraw. Najlepsze drużyny  nagrodziła Komisja pod przewodnictwem p. Renaty Kozickiej - Prezesa Przelewickiego Stowarzyszenia Edukacyjnego "Wyrównajmy szanse".

W trakcie festynu odbyły się też gry i zabawy dla dzieci, skoki na trampolinie, rozgrywki tenisa stołowego, taniec na macie i zabawa z chustą Klanzy. Atmosfera radości i wzajemnej życzliwości towarzyszyła uczestnikom przez cały dzień. Na zakończenie festynu odbyła się dyskoteka w plenerze, którą profesjonalnie i z ciekawą oprawą muzyczną poprowadził DJ Janusz Kibała.  Wszyscy wspaniale się bawili.

Organizatorzy kierują serdeczne słowa podziękowania do wszystkich sponsorów i osób, które zaangażowały się w organizację i sprawne przeprowadzenie imprezy.

 

>> Galeria

 

 Autor:
Anna Garzyńska

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia