Dziś jest: Piątek 24 listopada 2017, imieniny: Jana i Flory
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2017-10-27 08:04:58

Apel o utrzymanie porządku i czystości

Drodzy Mieszkańcy Gminy Przelewice,
zwracam się do Państwa z prośbą o utrzymanie porządku i czystości na terenie naszej gminy. To od Nas zależy czy otaczające nas środowisko będzie zdrowe i przyjazne. Utrzymanie porządku wymaga zaangażowania nas wszystkich bez wyjątku. Jest to nie tylko obowiązek jej władz, ale również mieszkańców. Dlatego tak ważna jest nasza stała, codzienna i wspólna troska o jakość otoczenia, w którym żyjemy. Przyłączmy się zatem do poprawiania wizerunku naszej gminy, której wszyscy jesteśmy gospodarzami.

W związku z okresem jesiennym proszę właścicieli posesji o zwrócenie uwagi na potrzebę utrzymania czystości i porządku w ich obrębie. Dotyczy to uporządkowania różnego rodzaju odpadów, w tym zalegających liści. Mając na uwadze estetyczny wygląd, jak również zdrowie mieszkańców, pamiętajmy przede wszystkim aby nie wyrzucać odpadów do parków i lasów oraz przydrożnych rowów, a w sezonie grzewczym nie spalajmy odpadów w domowych piecach. Wszystkie te działania zagrażają nam samym, a przede wszystkim naszym dzieciom, przyrodzie i środowisku, w którym żyjemy.

Przypominam, że w ramach obowiązującego systemu gospodarki odpadami na terenie gminy, każdy mieszkaniec może oddać firmie odbierającej, zgodnie z obowiązującym harmonogramem, dowolną ilość zmieszanych i segregowanych odpadów powstałych w gospodarstwie domowym.

Ponadto zwracam się z prośbą do rolników i właścicieli działek przyległych do pasów drogowych o  kontrolowanie, czy nawierzchnia drogi nie została zanieczyszczona. Częste przejazdy w tym okresie sprzętem rolniczym po drogach publicznych powodują ich zanieczyszczanie poprzez wywożenie ziemi i błota na jezdnię. W razie potrzeby na bieżąco usuwajcie nieczystości poza pas drogowy, aby zapobiec zagrożeniu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Jestem przekonany, że czystość w gminie przyniesie nam na co dzień satysfakcję i zadowolenie oraz poprawi wizerunek naszej gminy. Liczę na Państwa zaangażowanie  i mam nadzieję, że apel ten spotka się ze zrozumieniem wszystkich, którym leży na sercu estetyka i czystość naszej gminy

Przelewice, 26.10.2017 r.                                  Wójt Gminy

                                                                Mieczysław Mularczyk

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia