Dziś jest: Sobota 21 lipca 2018, imieniny: Daniela i Andrzeja
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2017-10-11 21:02:04

Ogrody Tysiąca Barw 2017 - kolejny plener malarski za nami

W październiku br. w przelewickim Ogrodzie, już po raz trzeci z kolei, odbył się plener malarski pod patronatem Wójta Gminy Przelewice, zakończony wernisażem pn. „Ogrody Tysiąca Barw 2017”. Celem pleneru było integracja środowiska artystycznego oraz promocja wartości przyrodniczych i kulturowych Ogrodu.

Wspólnie spędzony czas 21. artystów z różnych stron Polski, a nawet z Grecji, zaowocował wystawą poplenerową, na której zaprezentowano blisko 90 prac wykonanych różnymi techniki malarskimi, z pełną gamą jesiennych barw.  Podczas wernisażu odwiedzający galerię goście z zaciekawieniem i zachwytem oglądali wystawione w salach pałacu prace.

Ponadto w trakcie wernisażu odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego dla dzieci pn. „Jesień oczami dzieci w lesie i parku”, zorganizowanego przez Wójta Gminy. Każda praca była na swój sposób piękna i wyjątkowa,  a wybór najładniejszych wcale nie był łatwy.  Stąd w ich  ocenie dopomogli nam artyści biorący udział w plenerze. Nagrody zwycięzcom wręczył wójt gminy Mieczysław Mularczyk. Byli to nasi mali artyści w osobach: Nikodem Gąsiorowski, który zajął pierwsze miejsce, Jakub Kustra drugie, Zuzia Bogusz trzecie, a czwarte egzekwo Marysia i Antoś Ziarkowscy. Wyróżniono również pracę Filipa Koneckiego. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a także wszystkim tym dzieciom, które przystąpiły do konkursu, życząc dalszych sukcesów.

W ramach pleneru odbyły się także warsztaty dla dzieci i młodzieży, które prowadził Bronisław Pilich. Był też czas na poezją, prezentowaną przez naszą poetkę Krystynę Nawój, a także na wspólne malowanie obrazu z mieszkańcami Przelewic.

Jak widać Ogród Dendrologiczny stał się ich ulubionym miejscem do uprawiania malarstwa plenerowego. Stąd plener wszedł na stałe w kalendarz wydarzeń przelewickich. Jego organizatorem była dyrektor Ogrodu Beata Osińska przy wsparciu komisarz pleneru Katarzyny Mielcarek i grupy pasjonatów malarstwa z Barlinka oraz sponsorów.

Anna Garzyńska

>>fotogaleria

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia