Dziś jest: Czwartek 18 lipca 2019, imieniny: Kamila i Szymona
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2010-07-06 15:15:55

III Wiejski Festyn Wakacyjny w Kłodzinie

Już po raz trzeci  w Kłodzinie, dzięki środkom finansowym z Funduszu Sołeckiego,  w sobotę 3  lipca  2010 r.  odbył  się Wiejski  Festyn  Wakacyjny.  Mimo   wysokiej  temperatury i konkurencyjnego szlagierowego ćwierćfinału Mistrzostw Świata  Niemcy - Argentyna   już   od   początku  impreza przyciągnęła  dużą  liczbę  mieszkańców Kłodzina   i sąsiednich miejscowości.
Festyn otworzył niezastąpiony w roli prowadzącego Dariusz Jałoszyński, który serdecznie powitał wszystkich zgromadzonych, a w szczególności: Wiceprzewodniczącą Rady Gminy w Przelewicach dr Marię Ziarkowską, Sekretarz Gminy Przelewice Janusza Wójtowicza oraz radnych: Jerzego Szczęsnego, Eugeniusza Turtonia i Waldemara Pendera. Wszystkim uczestnikom Festynu udanej zabawy życzył również sołtys Kłodzina Henryk Ruchlicki, na ręce którego z okazji zorganizowania imprezy gratulacje i piękne kwiaty złożyła dr Maria Ziarkowska. Po oficjalnym otwarciu Festynu Marzena Jałoszyńska przeprowadziła wspaniałe konkursy dla dzieci, dla których Organizatorzy  zapewnili ciekawe nagrody..

W części artystycznej imprezy publiczność mogła podziwiać występy zespołów ludowych: „Biesiada” z Warnic i „Poranek” z Tetynia. Wspaniałą atrakcją dla dzieci i młodzieży były pokazy sprzętu strażackiego, przygotowane przez Ochotniczą Straż Pożarną z Przelewic, na czele z Henrykiem Nawojem. Dużym zainteresowaniem ze strony uczestników Festynu cieszył się występ wokalno-muzyczny mieszkańca Kłodzina Marka Łodygowskiego, który przedstawił swoje aranżacje piosenek z  repertuaru zespołów:  Dżem, Lady Pank, De Mono i Universe.

Dla uczestników Festyn przygotowano również konkursy sportowe, które przeprowadzili: Waldemar Pender i Dariusz Jałoszyński. W konkursie „kapkowania” w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych zwycięzcami zostali:

1 miejsce:  Kopecki Maciej
2 miejsce:  Boś Dominik
3 miejsce:  Gapiński Miłosz
4 miejsce:. Kucharczyk Dariusz
5 miejsce:  Gapiński Błażej.


W tej samej konkurencji, ale w kategorii open zwyciężyli:

1 miejsce:  Sołtysiak Marcin
2 miejsce:  Boś Piotr
3 miejsce:  Mijalski Krzysztof.

Podczas Festynu w Kłodzinie stałym punktem programu jest również konkurs dla siłaczy – wyciskanie „na klatę” sztangi na ławeczce. W tym roku czołowe miejsca zajęli:

1 miejsce:  Kraśniański Jarosław
2 miejsce:  Lenarcik Krystian
3 miejsce:  Tomczyk Marian.

W tradycję „kłodzińskich” festynów na stałe wpisał się również konkurs Strong Women – siłowanie na rękę kobiet. Podczas tegorocznego konkursu zwyciężczyniami zostały:

1 miejsce:  Niewiadomska Paulina
2 miejsce:  Kowalczyk Kamila
3 miejsce:  Terej Magda
4 miejsce:  Kucharczyk Lila

Ponadto od godzin wieczornych aż do białego rana trwała zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Jantar” z Pyrzyc. W opinii wielu uczestników Festyn można uznać za imprezę bardzo udaną. Była to dobra okazja do lepszej integracji mieszkańców, którzy wspólnie mogli miło spędzić czas uczestnicząc w występach, konkursach i zabawie.

Tegoroczny Festyn mógł odbyć się dzięki zaangażowaniu: Sołtysa Kłodzina – Henryka Ruchlickiego i członków Rady Sołeckiej oraz wielu mieszkańców Kłodzina, do których należą m.in.: Wanda Lenarcik z rodziną, Marzena Łodygowska, Elżbieta Ślusarczyk, Krystyna Korol, Jan Sztuka, Marzena Jałoszyńska, Dariusz Jałoszyński i Waldemar Pender oraz wiele innych osób. Szczególne podziękowania kierujemy również na ręce  Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kłodzinie Hanny Pecuch i Wójta Gminy Przelewice Marka Kibały oraz pracowników gminy za pomoc w zorganizowaniu i przygotowaniu tegorocznej imprezy.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Festynie i liczymy, że w kolejnych latach będzie on kontynuowany, przy dużym wsparciu mieszkańców.

 

>> Galeria


Autor: Waldemar Pender


Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia