Dziś jest: Wtorek 16 stycznia 2018, imieniny: Marcelego i Włodzimierza
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2017-03-30 20:05:19

Złóż PIT za 2016 r. drogą elektroniczną

Szybki PIT to kampania informacyjna Ministerstwa Finansów, która wspiera podatników przy rozliczeniu rocznego zeznania podatkowego (PIT). Akcja swoim zasięgiem obejmie Polskę. Wójt Gminy Przelewice w porozumieniu z Naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Pyrzycach gorąco zachęca mieszkańców naszej gminy do składania zeznań drogą elektroniczną. Składając PIT przez Internet, można zrobić to naprawdę szybko. Dodatkowo jest to proste i bezpieczne, a jednocześnie oszczędza czas i pieniądze. Nie trzeba przy tym drukować formularza, wypełniać go odręcznie czy też wysyłać drogą pocztową.

e-deklaracja - z każdego miejsca, błyskawicznie i bezpiecznie  >> TUTAJ

W ramach tegorocznej akcji resort finansów przygotował dla podatników wiele udogodnień oraz narzędzi ułatwiających rozliczenia:

  • w urzędach skarbowych będą dostępne specjalne stanowiska komputerowe, umożliwiające wysłanie deklaracji drogą internetową – w Urzędzie Skarbowym w Pyrzycach jest również dostępne takie  stanowisko w godz. od 7.00 do 18.00 w poniedziałki, a  w pozostałe dni robocze w godz. od 7.00 do 15.00.
  • na potrzeby akcji przygotowano plakaty i broszury informacyjne, które promują wiedzę na temat rozliczeń czy aktualnych ulg podatkowych>> TUTAJ .

Strona kampanii zawiera aktualności, broszury informacyjne Ministerstwa Finansów, informacje o sposobach rozliczeń rocznych przez Internet oraz wyszukiwarkę urzędów skarbowych. >> TUTAJ 

Z kolei Portal Podatkowy  zawiera m.in. informacje dotyczące poszczególnych podatków i umożliwia składanie deklaracji podatkowych drogą elektroniczną. Oferuje też wiadomości dotyczące wypełniania obowiązków podatkowych, kalendarz z ważnymi terminami, kalkulatory, wyszukiwarki, Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (PFR) oraz usługę sprawdzenia statusu podmiotu w VAT i sprawdzenia NIP >> TUTAJ

LOGOWANIE DO PROFILU W PORTALU PODATKOWYM >> TUTAJ

Przypominamy, że w 2017 r. 30 kwietnia jest dniem wolnym od pracy (niedziela), dlatego też ostatni dzień składania zeznań przypada na 2 maja.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia