Dziś jest: Wtorek 16 stycznia 2018, imieniny: Marcelego i Włodzimierza
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2017-03-14 09:12:13

Apel Wójta o utrzymanie czystości i porządku na terenie gminy

Nadchodzi wiosna. Zbliżają się Święta Wielkanocne. Szczególnie teraz, po sezonie zimowym, który odsłonił smutną prawdę o negatywnych zachowaniach niektórych mieszkańców, jeśli chodzi o utrzymania czystości, zwracam się do wszystkich właścicieli, zarządców, użytkowników nieruchomości i administratorów budynków o zintensyfikowanie prac porządkowych na administrowanych terenach oraz w ich bezpośrednim otoczeniu.

Aktem prawnym określającym zadania gminy oraz obowiązki właścicieli nieruchomości, dotyczące utrzymania czystości i porządku, jest ustawa z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2016 r. poz. 250 z późn. zm.).

Służby komunalne rozpoczęły już przygotowania do wiosennych porządków. Pamiętajmy, że nasze otoczenie świadczy o nas samych. Przyłączmy się zatem do poprawiania wizerunku naszej Gminy, której wszyscy jesteśmy gospodarzami.

Jestem przekonany, że czystość w gminie i należyte jej postrzeganie przyniesie nam na co dzień satysfakcję i zadowolenie. Już dziś Dziękuję wszystkim tym Mieszkańcom Gminy, którzy odpowiedzą na mój apel i zadbają o estetykę oraz czystość naszej gminy.


                                                                        Wójt Gminy

                                                                 Mieczysław Mularczyk

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia