Dziś jest: Wtorek 16 stycznia 2018, imieniny: Marcelego i Włodzimierza
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2017-02-01 09:53:40

Apel o pomoc dla Kasi


    Na Państwa prośbę podajemy wersję edytowaną numeru subkonta Gminy Przelewice: BS w Wolinie O/Lipiany F/Przelewice nr 90 9393 1010 2600 2567 2000 0210 z dopiskiem  „POMOC DLA KASI”.

    W związku z kolejnymi pytaniami o możliwość przekazania środków finansowych dla Kasi w obcej walucie informujemy, że aby dokonać takich wpłat należy:

1. podać nr swift - "GBW CPL PP",

2. przed nr konta bankowego podać kod "PL".

 

Koncert Charytatywny dla Kasi

W  niedzielne popołudnie, 12 lutego 2017 r., w Gminnym Centrum Kultury w Przelewicach odbył się koncert charytatywny pn. „Pomóżmy Kasi powrócić do zdrowia”. Imprezę zorganizowano z inicjatywy Komitetu Społecznego „Pomoc dla Kasi” i Wójta Gminy Przelewice, przy udziale pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, Urzędu Gminy i Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach. Wśród nas była Kasia wraz z rodziną, co sprawiło nam ogromną radość. Jej los jest nam szczególnie bliski, gdyż mieszka w naszej gminie, a wcześniej przed chorobą  pracowała  w Ośrodku Pomocy Społecznej w Przelewicach, gdzie pomagała i wspierała innych potrzebujących. Teraz sama bardzo potrzebuje wsparcia. 

Nasza akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wielu ludzi, którzy postanowili przeznaczyć różne kwoty na dalsze leczenie Kasi. I tu trzeba przyznać, że były to duże pieniądze. To wsparcie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Na zorganizowany  koncert przyszło bardzo dużo ludzi  dobrej woli. Dla Kasi zagrały zespoły: SONATA z Mostkowa, ZŁOTA JESIEŃ z Dolic, zespół wokalno-taneczny z GCK-u pod opieką Anny Roman i Daniela Nowackiego. Występy  uświetniła grą na keyboardzie Sandra Dąbrowska. Zaśpiewała  Renata Dąbrowska i DMN Damian Pawłowski (raper) oraz recytowała własnego autorstwa wiersze nasza poetka Krystyna Nawój. Występy artystyczne  przeplatane były licytacją przekazanych przez mieszkańców na ten cel przedmiotów. Przeprowadził ją z rewelacyjnym efektem wójt Mieczysław Mularczyk.  Wspomniana aukcja dostarczyła wielu emocji. Licytowano m.in. sprzęt AGD, biżuterię wykonaną własnoręcznie, maskotki, obrazy, płyty i tomiki poezji, nawet piękny  rysunek dla Kasi, który podczas trwania  koncertu wykonały dzieci. Wiele wzruszeń dostarczyła wypowiedź Kasi.  Została  ona nagrodzona owacjami na stojąco. Obecni na koncercie pragnęli w ten sposób pokazać, że w tych trudnych chwilach są z Kasią i jej rodziną.

Podczas koncertu malowano  również twarze dzieciom i wykonywano różne stworki z balonów. Ogromnym powodzeniem cieszyły się także pyszne domowe ciasta (upieczone przez panie z Barlinka i z terenu naszej gminy).

Dzięki ludziom dobrej woli udało nam się stworzyć serdeczną atmosferę i zebrać środki w wysokości 13.664,90 zł. Kwotę tą w całości przekazaliśmy wzruszonej Kasi. Należy tu dodać, że w dniu 10.02.2017 r. przekazaliśmy Jej z subkonta Gminy Przelewice „POMOC DLA KASI” kwotę w wysokości 17.000 zł, która wpłynęła od naszych Darczyńców.

Poprzez tę wspaniałą  akcję udowodniono, jak wiele można razem osiągnąć. Nasza społeczność wykazała się dużą wrażliwością. Po raz kolejny pokazaliśmy, że los ludzi potrzebujących nie jest nam obojętny. Wierzymy, że poprzez każdy, nawet najdrobniejszy gest, przyczynimy się do powrotu do  zdrowia Kasi, na co z nadzieją czekamy.

W imieniu Wójta Gminy Przelewice, Komitetu Społecznego  i  rodziny Państwa Woźnickich, z serca dziękujemy za ogromną pomoc finansową, wsparcie duchowe, zaangażowanie i bycie z nami. Jednocześnie mamy nadzieję, że w dalszym ciągu możemy liczyć na  wsparcie naszej akcji, gdyż koszt leczenia Kasi jest znacznie droższy. 

>>fotogaleria


Zapraszamy na Koncert Charytatywny dla KASI

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć naszą  akcję i aktywnie uczestniczyć w imprezie charytatywnej, by pomóc Kasi.  Na pewno warto, bo dobro zawsze powraca. Bogaty program artystyczny i inne atrakcje gwarantują, że czas spędzony z nami nie będzie stracony. Dlatego też pragniemy zaprosić Wszystkich chętnych, zarówno osoby prywatne, jak i firmy do sponsorowania datków na licytację na rzecz Kasi. Istnieje także możliwość osobistego wręczenia wylicytowanych nagród zwycięzcom oraz  promocja sponsora w lokalnych mediach.

Już dziś zachęcamy do udziału w imprezie…
                                                      … będzie się działo!
Serdecznie zapraszamy!

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia