Dziś jest: Wtorek 17 września 2019, imieniny: Justyna i Franciszki
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2013-07-30 09:30:45

INFORMACJA o selektywnej zbióce odpadów i dystrybucji worków

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych  (PSZOK), znajdujący się na działce nr 6/2 w obrębie geodezyjnym Kaliska (Gmina Chojna) jest czynny w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz w sobotę w godzinach od 10:00 do 15:00.

W PSZOK-u przyjmowane są następujące frakcje odpadów:
a)    papier i tektura, czasopisma, gazety, w tym opakowania,
b)    szkło i odpady opakowaniowe ze szkła bezbarwnego i kolorowego,
c)    tworzywa sztuczne w tym opakowania oraz opakowania wielomateriałowe i typu tetrapak,
d)    metal w tym odpady opakowaniowe,
e)    meble i inne odpady wielkogabarytowe,
f)    przeterminowane leki i opakowania po lekach,
g)    chemikalia i opakowania po chemikaliach w tym farby, rozpuszczalniki, oleje,
h)    zużyte baterie i akumulatory,
i)    zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
j)    wszystkiego rodzaju lampy żarowe, halogenowe, świetlówki,
k)    zużyte opony.

2. Informacje uzyskane w dniu 23.07.2013 r., od Konsorcjum Firm „REMONDIS” „JUMAR”:

a) Od ubiegłego tygodnia dystrybuowane są worki do zbiórki selektywnej surowców. Dystrybucja zostanie zakończona do 28 lipca (niedziela).

b) Pojemniki na selektywną zbiórkę surowców zostaną rozstawione do 4 sierpnia (niedziela). Jeżeli nie będzie sprzeciwu gmin, będą też wykorzystywane pojemniki, stanowiące własność gmin: Moryń, Chojna, Cedynia, Nowogródek Pomorski, Boleszkowice. Uzgodniono już wykorzystanie pojemników gminnych w Baniach.

c) Pojemniki na odpady zmieszane uzupełniane są codziennie, chociaż Konsorcjum Firm „REMONDIS”  i „JUMAR” napotyka na trudności, dot. odmowy wydania pojemników przez mieszkańców, które musimy oddać firmie, która dotychczas obsługiwała ten teren. Celem Konsorcjum Firm jest zakończyć wyposażanie nieruchomości w pojemniki do 10 sierpnia. Po tym terminie załatwiane będą już tylko sporadyczne reklamacje od właścicieli nieruchomości w zakresie pojemników i optymalizowane wyposażenie, tzn. ewentualnie wymieniane będą pojemniki na bardziej właściwe dla danej nieruchomości, lub wymieniane będą pojemniki dzierżawione (PPK Pyrzyce, PUK Gryfino) na nasze własne.

d) Odnośnie sprzątania wokół istniejących pojemników do zbiórki selektywnej (gniazd), od 24.07.2013r. Konsorcjum Firm „REMONDIS” i „JUMAR” będzie się kontaktować z urzędami gmin, w których zostały opróżnione pojemniki celem sprzątnięcia zgromadzonych wokół nich śmieci.

Wokół pozostałych śmietników sprzątać Konsorcjum nie będzie, natomiast jeśli odpady zostaną zapakowane w worki, odbierze je w ramach harmonogramu.
                                       
Dorota Mościcka

p.o. kierownika biura

Związku Gmin Dolnej Odry

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia