Dziś jest: Czwartek 22 kwietnia 2021, imieniny: Leona i Łukasza
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

2008-08-25 11:49:12

Integracyjne spotkanie dzieci i młodzieży ze świetlic środowiskowych

Dnia 21 sierpnia b.r.  odbyło się podsumowanie Projektu  dotyczącego organizacji czasu letniego dla dzieci i młodzieży pt. "Atrakcyjne lato”,  realizowanego w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich - PIS.
Celem przedsięwzięcia było uatrakcyjnienie  czasu wolnego w czasie wakacji dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Przelewice.

Organizatorem spotkania integracyjnego była Gmina Przelewice i Ochotnicza Straż Pożarna w Przelewicach. Rozpoczynając spotkanie  przy ognisku Marek Kibała Wójt Gminy Przelewice  przywitał licznie przybyłą grupę  dzieci i młodzieży i serdecznie zachęcał wszystkich do dobrej zabawy. W sprawnym  przebiegu spotkania dopomogli - Henryk Nawój - Prezes OSP Przelewice, Janusz Wójtowicz - Sekretarz Gminy, Anna Garzyńska - Koordynator PPWOW-PIS, Ewa Gąsiorowska-Nawój – Wiceprezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w  Przelewicach, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działająca przy OSP Przelewice oraz opiekunowie świetlic: Monika Hinc, Barbara Kucharska, Teresa Kaczmarek i  Justyna Osipowicz.

Uczestnicy spotkania  aktywnie włączali się w  różne wspólne zabawy przy ognisku, a ich radosne twarze wskazywały na dobry  nastrój i klimat spotkania.  W trakcie imprezy przeprowadzono także  rozmowy sondażowe. Organizatorom zależało  na  pozyskaniu informacji o przebiegu zajęć w 6 świetlicach, gdzie realizowany był w/w Projekt tj. w: Przelewicach, Żukowie, Ślazowie, Płońsku, Kłodzinie i Przywodziu. Z uzyskanej informacji zwrotnej wynikało, że zajęcia świetlicowe były  bardzo dobrze zorganizowane. Opiekunki w/w świetlic wskazały na możliwość podniesienia warsztatu swojej pracy, a uczestnicy zajęć podkreślali, że bardzo podobały im się np. pokazy udzielania zasad pierwszej pomocy przedmedycznej, zajęcia warsztatowe  z chustą, degustacje sałatek i ciast oraz inne ciekawe konkursy i wspólne zabawy. Ich czynne uczestnictwo w zajęciach świadczą o tym, że zajęcia  spełniły swoją rolę, a organizatorzy są usatysfakcjonowani.

W dalszej części spotkania wytypowane z poszczególnych świetlic osoby zaprezentowały swoje zdolności artystyczne, co bardzo spodobało się uczestnikom spotkania.  Wszyscy mogli też posilić się kiełbaskami z grilla, napojami i słodyczami. Następnie w bardzo dobrych nastrojach wszyscy udali się na plac folwarczny, gdzie mogli uczestniczyć  w ćwiczeniach  pożarniczych OSP w Przelewicach.  Akcja ta wyzwoliła wśród dzieci i młodzieży ogromne emocje, a przeprowadzona była przez strażaków perfekcyjnie.

Na zakończenie wszyscy entuzjastycznym okrzykiem poprosili  o kolejne tego typu  spotkania, bo  bardzo im się  wszystko podobało!

Serdeczne słowa podziękowania dla opiekunów świetlic za zaangażowanie w organizację atrakcyjnych zajęć w okresie wakacji, w tym dla Pań: Moniki Hinc, Barbary Kucharskiej,    Teresy Kaczmarek,   Justyny Osipowicz,  Ewy  Gąsiorowskiej-Nawój  oraz OSP Przelewice i  Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Przelewicach.

Ponadto gorące słowa podziękowania kierujemy do naszych sponsorów: Mieczysława Mularczyka -  Radnego Rady Powiatu Pyrzyckiego za zorganizowanie transportu dla dzieci i  młodzieży, Marii Jolanty Syczewskiej - Dyrektora  Ogrodu  Dendrologicznego  w Przelewicach za darmowe ognisko i wejście do Ogrodu oraz za zakup artykułów spożywczych na organizację spotkania: Marianowi Świderskiemu i Beacie Wożniak – Radnym Rady Gminy w Przelewicach oraz Annie Drozdowskiej z Firmy „INTEGROPOL”  Przelewice.

Wspólnie udało nam się osiągnąć założony wcześniej cel, do którego należało między innymi uatrakcyjnienie  czasu wolnego dzieciom i młodzieży z terenu naszej gminy oraz sprawienie im radosnych przeżyć.


Autor:
Anna Garzyńska
Koordynator PIS

>>galeria<<

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia