Dziś jest: Sobota 19 października 2019, imieniny: Piotra i Ziemowita
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2019-08-28 14:56:46

Kolejny Dzień Pirata za nami

Przy pięknej i słonecznej pogodzie 25 sierpnia br.  w niedzielne popołudnie dzieci z naszego Sołectwa mogły w atrakcyjny sposób spędzić czas wolny przy Jeziorze Płoń. Wielu z nich pojawiło się to w pięknych strojach pirata. Były też z nami dzieci ze Szczecina i Łobza, a także z pobliskich okolic, co bardzo nas cieszy. Organizatorem imprezy była Pani Sołtys Ewa Połczyńska wraz z Radą Sołecką.

Tradycyjnie podczas imprezy zawitały do nas łodzie z piratami na pokładzie. Na początku  wszyscy uczestnicy musieli złożyć przysięgę, a dopiero później mogli brać udział w grach i zabawach pirackich,  które dla młodych korsarzy prowadził animator Loczek. Dla dzieci, które w zabawach tych brały aktywny udział, a także które przebrały się w strój pirata wręczono symboliczne nagrody.  Ponadto były dodatkowe atrakcje, w tym dmuchańce, darmowa wata cukrowa i popcorn oraz lody. Można było także skosztować  przysmaki z grilla.

 

 

W trakcie imprezy odwiedzili nas: wójt gminy Warnice Pani Alina Werstak z małżonkiem, wójt gminy Przelewice Mieczysław Mularczyk, radny Sejmiku WZ Olgierd Kustosz wraz z małżonką i wicestarosta Ewa Gąsiorowska-Nawój, radny Rady Gminy Przelewice Henryk Nawój wraz z małżonką oraz proboszcz ks. kan. Franciszek Kokoszyński, a także inni nasi przyjaciele i mieszkańcy Sołectwa.

2019-08-28 13:50:44

Uwaga Mieszkańcy miejscowści Kluki - Oćwieka i Kosin - woda niezdatna do spożycia z ujęcia w Klukach

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pyrzycach w wersji pdf >> TUTAJ
2019-08-28 13:35:19

Informacja Kierownika OPS Przelewice

INFORMACJA

OD MIESIĄCA WRZEŚNIA 2019r. BENEFICJENCI OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W PRZELEWICACH, KTÓRZY NIE ODBIORĄ W BANKU W PRZELEWICACH PRZYZNANYCH DECYZJAMI ŚWIADCZEŃ W WYZNACZONYM TERMINIE BĘDĄ MOGLI OTRZYMAĆ TE ŚWIADCZENIA W MIESIĄCU NASTĘPNYM, PODCZAS KOLEJNEJ WYPŁATY.

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej
               w Przelewicach 
              Beata Kowalewska
                                                          

2019-08-27 13:01:39

Relacje z Dożynek Gminnych w Przelewicach i Jubileuszu 70-lecia LKS Wicher Przelewice

Dożynki gminne to tradycyjna forma podziękowania za plony i trudną,  całoroczną pracę rolników oraz okazja do wspólnej zabawy. W naszej gminie odbyły się 24 sierpnia  na folwarku w Przelewicach. Imprezami towarzyszącymi były Jubileusz 70-lecia LKS Wicher Przelewice i III Regionalny Turniej Brydża.

Tegoroczne dożynki rozpoczęły się  barwnym korowodem, który przemaszerował na główny plac folwarku, gdzie odbywały się uroczystości dożynkowe.  W korowodzie prowadzonym przez Zespół Pieśni i Tańca Pyrzyce, wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, starostów dożynek, delegacji sołeckich, gości  i mieszkańców.

Aby tradycji stało się zadość starostowie dożynek złożyli przed ołtarzem chleb do poświęcenia  podczas Mszy Świętej Dziękczynnej za tegoroczne plony oraz w intencji rolników i mieszkańców naszej gminy. Mszę Świętą celebrował ks. Adam Polanowski, proboszcz Parafii pw. Chrystusa Króla w Jesionowie, a współkoncelebrowali: gospodarz Parafii pw. MB Królowej Polski ks. kan. Roman Dutko, ks. kan. Franciszek Kokoszyński, proboszcz Parafii pw. Świętej Trójcy w Żukowie i ks. Sebastian Kubiński, proboszcz Parafii pw. Świętego Michała Archanioła w Rosinach.

Po Mszy Świętej odbył się staropolski obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Pyrzyce, któremu przewodniczyli Starostowie Dożynek, a w tym roku byli to Marta Bogusz i Krystian Krzykwa. Przekazali bochen chleba wójtowi gminy Mieczysławowi Mularczykowi, który obiecał dzielić go sprawiedliwie.

Wójt Gminy pełniąc rolę gospodarza, w asyście przewodniczącego Rady Gminy Mariana Świderskiego i skarbnik gminy Danuty Ostrowskiej oraz Starostów Dożynek  powitał zaproszonych gości oraz wszystkich mieszkańców. W swym wystąpieniu podziękował także rolnikom i tym wszystkim, którzy pracują na rzecz polskiej wsi i rolnictwa, za cały rok trudnej pracy na roli.

2019-08-27 12:24:22

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W CZWARTYM WYJEŹDZIE STUDYJNYM - 14.09.2019 r. do Zielonej Góry

« poprzednie 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18  [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 983   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia