Dziś jest: Poniedziałek 16 grudnia 2019, imieniny: Euzebiusza i Zdzisławy
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2019-10-25 12:38:19

Zaproszenie na wernisaż pn. OGRODY TYSIĄCA BARW - Przelewice 27.10.2019r.

W  dniu 27 października 2019 r. w Ogrodzie Dendrologicznym odbędzie się wernisaż pn. OGRODY TYSIĄCA BARW 2019, na który Organizatorzy serdecznie zapraszają. Rozpoczęcie w pałacu Ogrodu o godz. 12:00.

W trakcie pleneru będzie  można obejrzeć wystawą poplenerową wykonaną przez artystów z różnych stron Polski, na której zaprezentowane zostaną prace inspirowane pięknem i magią Ogrodu.

2019-10-25 08:03:49

Wizyta Studyjna - projekt 7.1 pn. "Poszukiwacze zaginionych inicjatyw"

22 – go października 2019 r. w Przywodziu miała miejsce wizyta studyjna Zespołu ds. rewitalizacji Urzędu Marszałkowskiego WZ dotycząca lustracji prowadzonych działań rewitalizacyjnych w naszym województwie, w szczególności obejmująca działania RPO WZ 7.1 typ 3 „Wzmocnienie potencjału społeczności lokalnych na obszarach rewitalizowanych”.

Uczestnikami wizyty byli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego WZ (Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, Wydział Zarządzania Strategicznego, Wydział Wdrażania RPOWZ, PROW) oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy – łącznie odwiedziło nas około 15 osób. W spotkaniu uczestniczyli również  przedstawiciele Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”, wójt gminy Mieczysław Mularczyk i radny RG Zenon Trzaskowski.

W miejscowości Przywodzie, obszarze rewitalizacji ruszyły dwa zadania grup inicjatywnych: 1. „Remont dachu świetlicy wiejskiej” i 2. „Kuchenna rewolucja – remont i doposażenie kuchni” (wyburzenie ścian, powiększenie pomieszczeń wyposażenie kuchni). Prace te wykonują pracownicy Urzędu Gminy Przelewice we współpracy z grupą inicjatywną mieszkańców, na czele z Panią Sołtys i Radą Sołecką  w Przywodziu oraz Stowarzyszeniem Inkubator Pomysłów.

2019-10-24 11:20:30

Dzień Seniora w Przelewicach

Jesień to czas dojrzałości i spełnienia, czas mądrej zadumy i pięknych spotkań. Dlatego w iście jesiennym wystroju po raz kolejny w naszej Gminie odbył się Dzień Seniora. Trudno się dziwić wyborowi dekoracji, kiedy za oknem tak cudny, złoty, szeleszczący, pachnący, słoneczny październik.

„Już szron na głowie już nie to zdrowie a w sercu ciągle maj (…) ” (z serii Kuplety, wyk. Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski).

W dniu 17 października br. przelewiccy seniorzy udowodnili, że wyżej wymienione słowa to nie tylko tekst z Kabaretu Starszych Panów lecz życiowe motto wielu emerytów, rencistów!

Spotkanie rozpoczęło się od życzeń składanych przez przybyłych specjalnie na tą uroczystość przedstawicieli władz samorządowych: Olgierda Kustosza – radnego Sejmiku Wojewódzkiego, Ewy Gąsiorowskiej-Nawój – wicestarosty powiatu pyrzyckiego, Janusza Przepiórki – przewodniczącego Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pyrzycach oraz gospodarza gminy – Wójta Mieczysława Mularczyka.

W tym szczególnym dniu pod adresem uczestników spotkania skierowanych zostało mnóstwo ciepłych i życzliwych słów, pośród których dominowały życzenia dobrego zdrowia i pogody ducha na co dzień.

 

 

2019-10-24 11:00:07

Program grantowy "mPotęga"

Projekt sfinansowano ze środków Fundacji mBanku w ramach Programu mPotęga

2019-10-24 10:49:27

Grand Prix Przelewice 2019 - III Międzyszkolny Turniej Szachowy

19 października 2019r. odbył się trzeci z czterech zaplanowanych turniejów szachowych projektu pn. Z szachami za pan brat od najmłodszych lat, który realizowany jest w  ramach zadania publicznego Gminy Przelewice Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród mieszkańców Gminy poprzez organizację lub uczestniczenie w imprezach, zawodach i zajęciach sportowych”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

Udział w turnieju wzięło 22 zawodników i zawodniczek szkół podstawowych oraz klubów sportowych: Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przelewicach, Szkoły Podstawowa nr 3 z Choszczna, Zespołu Szkół w Lipianach, klubu szachowego „Skoczek Choszczno” i V LO w Szczecinie.

« poprzednie 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 1002   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia