Dziś jest: Czwartek 20 lutego 2020, imieniny: Leona i Ludomiła
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2019-12-16 07:50:00

Bez matematyki ani rusz

Od września do listopada 2019r. uczniowie NSP w Przelewicach uczestniczyli w programie ,,Bez matematyki ani rusz” finansowanym przez mBank w ramach programu mPotęga.  Skierowany on był głównie do uczniów klas IV-VI, ale niektóre zadania wykonywali także uczniowie pozostałych klas.     Głównym celem tego projektu było pokazanie, jak ściśle wiedza matematyczna jest  związana z życiem codziennym.

2019-12-15 11:34:01

Piękne jubileusze małżeństw w naszej gminie


Złote Gody to wyjątkowy jubileusz nie tylko dla małżonków, ale również ich rodzin. Można było się o tym przekonać podczas uroczystości, zorganizowanej przez Urząd Gminy w  Przelewicach, która odbyła się 12 grudnia br. w pałacu przelewickiego Ogrodu. Dwa małżeństwa świętowały jubileusz 60-lecia, zaś jedna para 65-lecie, a jedna 70-lecie pożycia małżeńskiego.

Dostojni Jubilaci, którzy obchodzili 50-lecie pożycia małżeńskiego, odznaczeni zostali medalami "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie", przyznanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Aktu dekoracji dokonał wójt gminy Mieczysław Mularczyk w  asyście przewodniczącego RG Mariana Świderskiego i kierownik USC Małgorzaty Kędziory. Wręczając Jubilatom bukiety kwiatów i drobne upominki złożyli najserdeczniejsze życzenia oraz pogratulowali wytrwałości i wspólnie przeżytych lat. Wyjątkowy i rodzinny charakter uroczystości podkreśliła obecność najbliższej rodziny  naszych Jubilatów. Całość dopełnił jubileuszowy  tort, odśpiewanie tradycyjnego „100 lat” i poczęstunek, podczas którego Jubilaci dzielili się wspomnieniami ze wspólnie przeżytych lat. Uroczystość ubarwi swym występem  zespół OPTYMIŚCI pod opieką p. Daniela Nowackiego. W związku z tym, że Zespół w dniu 19 grudnia br. obchodzi pierwszą rocznicę swojego istnienia była to też okazja do podziękowania za dobrą współpracę i wraz z serdecznymi życzeniami wręczenia słodkiego upominku.

Medalami odznaczeni zostali Państwo:

2019-12-13 10:34:14

Rozstrzygnięto konkurs na Najładniejszą Kartkę Świąteczną

Ze Świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną  z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. Kartka świąteczna może przybrać różne formy.

Dzisiaj, wiele osób przesyła życzenia za pomocą telefonu czy komputera. 

Na szczęście, w dobie rozwoju informatyki, nie zapominamy o  wysyłaniu kartek świątecznych tradycyjną drogą – czyli przez listonoszy. Adresaci kartek świątecznych, niejednokrotnie zachwyceni ich wykonaniem oraz treścią życzeń, zatrzymują je na długo układając na szafkach czy kredensach. Najpiękniejsze kartki świąteczne to te, które powstają w naszych domach. Własnoręcznie wykonane przez dzieci, ozdabiane różnymi technikami, z życzeniami płynącymi prosto z serca.  I właśnie takie piękne kartki wykonane własnoręcznie przez dzieci z terenu całej gminy dotarły na konkurs „Kartka Bożonarodzeniowa”.  Komisja Konkursowa miała bardzo trudną pracę do wykonania. Spośród 49 kartek świątecznych musiała wybrać te „najpiękniejsze”. Wybór był niełatwy. Kartki świąteczne wykonywane różnymi technikami, ozdabiane były kolorowym papierem, farbami, kredkami, plasteliną, słomą, bibułą, włóczką, koronką, wstążką. Pomysłowość i ich barwność najlepiej ukażą zdjęcia. Po trudnych obradach  Jury postanowiło  wyróżnić prace następujących uczestników konkursu: 

  1. Adam Andrzejczak – I miejsce
  2. Lidia Szeląg – wyróżnienie
  3. Zuzanna Bogusz – wyróżnienie
  4. Hanna Bogusz – wyróżnienie
  5. Bartosz Kozieł – wyróżnienie.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie. WSZYSTKIE prace dostarczone na konkurs są dla nas piękne, wyjątkowe i wartościowe!

Gratulujemy Laureatom i zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych edycjach konkursów plastycznych organizowanych w naszej gminie.

Zwycięski projekt będzie oficjalną kartką na Święta Bożego Narodzenia, wysyłaną z życzeniami w formie tradycyjnej.

2019-12-12 11:28:42

Obrady XIII Sesji Rady Gminy Przelewice

XIII Sesja Rady Gminy Przelewice odbędzie się  30 grudnia 2019r. /tj. poniedziałek/.   Rozpoczęcie obrad godzina 10.00 Miejsce obrad – sala w pałacu Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach.

PORZĄDEK  OBRAD:

2019-12-12 11:21:12

Przedsiębiorco, rolniku sprawdź czy musisz się zarejestrować w Rejestrze - BDO

Przedsiębiorco, rolniku sprawdź czy musisz zarejestrować się w BDO (baza danych o produktach i opakowaniach oraz gospodarce odpadami)

Poniżej znajduję się link do strony internetowej gdzie mogą Państwo uzyskać informację o BDO.

Wpisu do BDO dokonuje Marszałek Województwa właściwy ze względu na miejsce wykonywania działalności.

https://bdo.mos.gov.pl/

« poprzednie 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16  [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 1018   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia