Dziś jest: Poniedziałek 21 października 2019, imieniny: Urszuli i Hilarego
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2019-09-20 15:49:47

2019-09-20 10:11:55

Zaproszenie na spotkanie rolników

W imieniu Pani Burmistrz Pyrzyc Marzeny Podzińskiej serdecznie zapraszam rolników z terenu naszej gminy na spotkanie dot. m.in. szacowania strat w gospodarstwie rolnym, zasad ubezpieczenia płodów rolnych oferowanych przez firmy ubezpieczeniowe oraz innych istotnych dla rolników zagadnień. Spotkanie to odbędzie się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pyrzycach w dniu 27 września br. Więcej szczegółów poniżej...

                                                                                                         Wójt Gminy

                                                                                                  Mieczysław Mularczyk

2019-09-20 07:54:23

Dzień Przedszkolaka - życzenia Wójta Gminy

Z okazji Dnia Przedszkolaka składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim Przedszkolakom, ich Rodzicom i Pedagogom. Życzę przede wszystkim dużo uśmiechu i radości na co dzień oraz jak najwięcej pięknych chwil, pełnych miłości i beztroskiej zabawy w gronie rówieśników.

                                                                                                Wójt Gminy

                                                                                          Mieczysław Mularczyk

Dzień Przedszkolaka w Przelewicach

W dniu 19 września nasze przedszkolaki z grup przedszkolnych, działających przy Szkole Podstawowej w Kłodzinie, świętowały Dzień Przedszkolaka w GCK-u w Przelewicach. Z tej okazji, Panie zorganizowały dzieciom różne gry oraz wspólne zabawy i tańce.

W tym wyjątkowym dniu  dzieci odwiedził wójt gminy Mieczysław Mularczyk wraz z p. Anną Komadą wicedyrektor  SP Kłodzino. Podczas imprezy czas każdemu dziecku umilił poczęstunek.

2019-09-19 13:26:08

Informacja o zakazie spalania odpadów

BEZWZGLĘDNY ZAKAZ SPALANIA ODPADÓW!

    Szanowni Mieszkańcy w związku ze zbliżającym się okresem grzewczym przypominam, że obowiązuje ustawowy bezwzględny zakaz spalania odpadów w piecach domowych oraz na terenie nieruchomości. W związku z tym informuję, że zgodnie z art. 155 ustawy o odpadach spalanie odpadów w kotłowniach  i piecach domowych oraz na wolnym powietrzu jest zabronione i karalne. Kto wbrew temu przepisowi termicznie przekształca odpady poza spalarniami odpadów lub współspalarniami odpadów podlega karze aresztu lub grzywny. 

    Jednocześnie informuję, że zgodnie z uchwałą Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa zachodniopomorskiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw zakazuje się stosowania paliw stałych:

  • niesortowanych w rozumieniu ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw
  • mułów i flotokoncentratów węglowych oraz mieszanek produkowanych z ich wykorzystaniem;
  • węgla brunatnego;
  • niespełniających wymagań jakościowych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 3a ust. 2 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw.
2019-09-19 08:37:46

« poprzednie 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 984   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia