Dziś jest: Środa 01 kwietnia 2020, imieniny: Zbigniewa i Grażyny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2020-03-13 08:23:37

Ostrzeżenie meteorologiczne o silnym wietrze

Pełna treść komunikatu >> TUTAJ

2020-03-12 11:19:31

Apel Głównego Inspektora Sanitarnego

Główny Inspektor Sanitarny apeluje, aby czas wolny od zajęć lekcyjnych nie stanowił pretekstu do zintensyfikowania kontaktów towarzyskich. To czas mądrych wyborów zdrowotnych.

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższych. Zachowujmy się odpowiedzialnie.

2020-03-12 10:05:32

Uwaga! Pilny komunikat i apel Wójta Gminy Przelewice do Mieszkańców

 

Apel Wójt Gminy Przelewice do Mieszkańców

Szanowni Państwo,

w związku z rozwojem sytuacji zagrożenia epidemiologicznego w kraju, działając w oparciu o zalecenia organów administracji rządowej,  Wojewody Zachodniopomorskiego i Głównego Inspektora Sanitarnego, w trosce o życie i zdrowie mieszkańców naszej gminy oraz osób przyjezdnych, apeluję o nieorganizowanie do końca marca br. wszelkich wydarzeń kulturalnych, sportowych, czy spotkań na terenie naszej gminy. Jednocześnie informuję, że do końca marca odwołane zostały wszystkie wydarzenia kulturalne i sportowe organizowane przez jednostki organizacyjne gminy Przelewice.

Apeluję szczególnie do osób starszych o ograniczenie kontaktów i przebywania w miejscach publicznych oraz o pomoc osób bliskich w codziennych czynnościach, w tym m.in. tj. zakupy, zaopatrzenie w leki oraz otoczenie ich szczególną opieką.

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej  od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na terenie całego kraju zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne na terenie naszej gminy nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

W związku z tym proszę o rozważenie możliwości ograniczenia w najbliższych dniach kontaktów bezpośrednich z pracownikami instytucji publicznych, w tym z naszym Urzędem Gminy i Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Przelewicach. Spowodowane to jest tym m.in., iż część naszych pracowników nie będzie obecna w pracy z powodu opieki nad dziećmi, które będą przebywać w domach.

Przed przyjazdem do naszego Urzędu  i OPS zachęcam do korzystania z informacji telefonicznej oraz usług elektronicznych dostępnych przez platformę ePUAP lub e-mail.

Ponadto wprowadzone zostały także ograniczenia kontaktu pacjentów z SPZOZ Przelewice. Do odwołania wprowadzone zostały zasady unikania osobistych wizyt pacjentów w w/w Ośrodku. We wszystkich sprawach prosimy o kontakt telefoniczny. Osoby, które zamówiły recepty telefonicznie otrzymają kod umożliwiający ich realizację. Wprowadzenie tych zasad jest niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich pacjentów oraz ciągłego funkcjonowania w/w Ośrodka.

Informacja o podstawowych środkach ochronnych oraz sposobów ograniczenia ryzyka zakażenia dostępne są również na stronie www.przelewice.pl zakładka pn. „Informacje o koronawirusie", czyli TUTAJ

Sytuacja dotycząca koronawirusa jest stale monitorowana przez Państwową Inspekcję Sanitarną, z którą jesteśmy w stałym kontakcie, a wszelkie działania mają charakter profilaktyczny dlatego proszę o zachowanie spokoju i rozsądku.

Pragniemy Państwa zapewnić, że sytuacja jest pod stałą kontrolą. W chwili obecnej na terenie gminy Przelewice nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania. Nikt też  nie jest objęty kwarantanną czy obserwacją.

……………………………………………………………… 
                                                                Wójt Gminy Mieczysław Mularczyk

2020-03-12 08:35:36

Komunikaty Wojewody Zachodniopomorskiego

  Do pobrania pełna treść komunikatu >>TUTAJ


Komunikat Wojewody Zachodniopomorskiego

Stosownie do decyzji podjętej podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w dniu 11 marca 2020 r., w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2:

  1. zarządzam do odwołania zawieszenie organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa, w szczególności w: teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, domach kultury i galeriach sztuki;
  2. polecam wójtom, burmistrzom oraz prezydentom miast zawieszenie do odwołania działalności klubów dziecięcych i żłobków.

Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie.

Podstawy prawne:

- art. 11 ust. 1, 2 i 7 ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych;

- art. 37 ust. 2 w związku z art. 2 ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej;

- art. 54 ust. 1 ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3.

  Wojewoda zachodniopomorski

Tomasz Hinc

2020-03-12 08:35:26

Informacja dot. dodatkowego zasiłku opiekuńczego

Wzór oświadczenia i więcej szczegółów na ten temat znajdziecie Państwo na stronie: https://www.zus.pl/

« poprzednie 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 1039   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia