Dziś jest: Poniedziałek 30 marca 2020, imieniny: Amelii i Jana
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2020-03-12 10:05:32

Uwaga! Pilny komunikat i apel Wójta Gminy Przelewice do Mieszkańców

 

Apel Wójt Gminy Przelewice do Mieszkańców

Szanowni Państwo,

w związku z rozwojem sytuacji zagrożenia epidemiologicznego w kraju, działając w oparciu o zalecenia organów administracji rządowej,  Wojewody Zachodniopomorskiego i Głównego Inspektora Sanitarnego, w trosce o życie i zdrowie mieszkańców naszej gminy oraz osób przyjezdnych, apeluję o nieorganizowanie do końca marca br. wszelkich wydarzeń kulturalnych, sportowych, czy spotkań na terenie naszej gminy. Jednocześnie informuję, że do końca marca odwołane zostały wszystkie wydarzenia kulturalne i sportowe organizowane przez jednostki organizacyjne gminy Przelewice.

Apeluję szczególnie do osób starszych o ograniczenie kontaktów i przebywania w miejscach publicznych oraz o pomoc osób bliskich w codziennych czynnościach, w tym m.in. tj. zakupy, zaopatrzenie w leki oraz otoczenie ich szczególną opieką.

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej  od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na terenie całego kraju zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne na terenie naszej gminy nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

W związku z tym proszę o rozważenie możliwości ograniczenia w najbliższych dniach kontaktów bezpośrednich z pracownikami instytucji publicznych, w tym z naszym Urzędem Gminy i Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Przelewicach. Spowodowane to jest tym m.in., iż część naszych pracowników nie będzie obecna w pracy z powodu opieki nad dziećmi, które będą przebywać w domach.

Przed przyjazdem do naszego Urzędu  i OPS zachęcam do korzystania z informacji telefonicznej oraz usług elektronicznych dostępnych przez platformę ePUAP lub e-mail.

Ponadto wprowadzone zostały także ograniczenia kontaktu pacjentów z SPZOZ Przelewice. Do odwołania wprowadzone zostały zasady unikania osobistych wizyt pacjentów w w/w Ośrodku. We wszystkich sprawach prosimy o kontakt telefoniczny. Osoby, które zamówiły recepty telefonicznie otrzymają kod umożliwiający ich realizację. Wprowadzenie tych zasad jest niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich pacjentów oraz ciągłego funkcjonowania w/w Ośrodka.

Informacja o podstawowych środkach ochronnych oraz sposobów ograniczenia ryzyka zakażenia dostępne są również na stronie www.przelewice.pl zakładka pn. „Informacje o koronawirusie", czyli TUTAJ

Sytuacja dotycząca koronawirusa jest stale monitorowana przez Państwową Inspekcję Sanitarną, z którą jesteśmy w stałym kontakcie, a wszelkie działania mają charakter profilaktyczny dlatego proszę o zachowanie spokoju i rozsądku.

Pragniemy Państwa zapewnić, że sytuacja jest pod stałą kontrolą. W chwili obecnej na terenie gminy Przelewice nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania. Nikt też  nie jest objęty kwarantanną czy obserwacją.

……………………………………………………………… 
                                                                Wójt Gminy Mieczysław Mularczyk

2020-03-12 08:35:36

Komunikaty Wojewody Zachodniopomorskiego

  Do pobrania pełna treść komunikatu >>TUTAJ


Komunikat Wojewody Zachodniopomorskiego

Stosownie do decyzji podjętej podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w dniu 11 marca 2020 r., w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2:

  1. zarządzam do odwołania zawieszenie organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa, w szczególności w: teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, domach kultury i galeriach sztuki;
  2. polecam wójtom, burmistrzom oraz prezydentom miast zawieszenie do odwołania działalności klubów dziecięcych i żłobków.

Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie.

Podstawy prawne:

- art. 11 ust. 1, 2 i 7 ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych;

- art. 37 ust. 2 w związku z art. 2 ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej;

- art. 54 ust. 1 ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3.

  Wojewoda zachodniopomorski

Tomasz Hinc

2020-03-12 08:35:26

Informacja dot. dodatkowego zasiłku opiekuńczego

Wzór oświadczenia i więcej szczegółów na ten temat znajdziecie Państwo na stronie: https://www.zus.pl/

2020-03-11 17:55:10

Koronawirus - dodatkowe linie tematyczne w Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS

W Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS  (tel. 22 560 16 00) uruchomiono specjalne linie tematyczne dla osób, które potrzebują informacji na temat:

  1. zasiłku opiekuńczego i świadczenia z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji - po uzyskaniu połączenia z infolinią ZUS – na klawiaturze numerycznej telefonu należy wybrać 0 – połączenie z konsultantem, a następnie 9 - zasiłek opiekuńczy i świadczenia z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji.
  2. ulgi i umorzenia oraz zawieszenia działalności - po uzyskaniu połączenia z infolinią ZUS – na klawiaturze numerycznej telefonu należy wybrać 0 – połączenie z konsultantem, a następnie 7 - ulgi i umorzenia oraz zawieszenie działalności.
  3. w innych sprawach - tak jak dotychczas – po wybraniu 0 (połączenie z konsultantem), należy wybrać odpowiedni temat rozmowy:
2020-03-11 14:53:06

Komunikat PUP Pyrzyce

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 1038   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia