Dziś jest: Czwartek 18 października 2018, imieniny: Łukasza i Juliana
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2018-09-16 07:42:22

Sprzątanie cmentarza ewangelickiego w Jesionowie

Na sobotę 15 września br. zaplanowano sprzątanie nieczynnego cmentarza ewangelickiego w Jesionowie. Do akcji tej aktywnie włączyli się parafianami z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Szczecinie, na czele z proboszczem ks. Sławomirem Sikorą.  Przybyli też mieszkańcy Jesionowa wraz  z ks. Adam Polanowskim. Porządkowaliśmy cmentarz  wspólnie z wójtem gminy Mieczysławem Mularczykiem i prezesem OSP Waldemarem Wiśniewskim oraz sołtys p. Władysławą Cenarską. Wcześniej teren ten wyrównano i częściowo oczyszczono przez strażaków OSP Jesionowo i przy wykorzystaniu sprzętu z naszej gminy.

 

2018-09-13 23:26:18

Program Czyste Powietrze - zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniu informacyjnym o ekoDopłtach na wymianę pieca i termomodernizację

W naszym województwie  ruszyły  spotkania organizowane przez Ministerstwo Środowiska w związku z priorytetowym programem Czyste Powietrze - eko Dopłaty na wymianę pieca i termomodernizację. Zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniu  informacyjnym, które odbędzie się  17 września w godz. 18:00 – 20:0 w Gminnym Centrum Kultury „Ogród Kultury w Przelewicach nr 53.

Podstawowym celem Programu priorytetowego „Czyste Powietrze” jest poprawa efektywności energetycznej istniejących zasobów mieszkalnych budownictwa jednorodzinnego oraz zdecydowane zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery z funkcjonujących i nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Wysokość dofinansowania wahać się będzie od 30 do 90% dotacji kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. Program będzie realizowany przez dziesięć lat, a łączne działania w jego ramach to kwota ponad 103 mld zł. Więcej szczegółów na ten temat TUTAJ

2018-09-13 23:21:57

Pożegnanie lata nie musi być smutne

Członkowie Fundacji Razem dla Rozwoju Obszarów Wiejskich i pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach realizują projekt dofinansowany z Programu Społecznik „Lato z teatrem” na obszarach wiejskich. Jak wiele radości można dostarczyć dzieciom, przekonaliśmy się goszcząc w Punkcie Przedszkolnym w Przelewicach przy SP Kłodzino w dniu 12 września.

 

2018-09-13 09:53:23

Kolejna edycja Narodowego Czytania za Nami

W dniu 8 września 2018 r. z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, po raz siódmy, odbyło się wspólne Narodowe Czytanie. W tym roku czytaliśmy „Przedwiośnie”, ostatnią powieść Stefana Żeromskiego, jednego z najwybitniejszych pisarzy na przełomie XIX i XX wieku. Fragmenty tej powieści zostały odczytane publicznie w specjalnie przygotowanej z tej okazję scenografii w Gminnym Centrum Kultury w Przelewicach. Gościem specjalnym tego wydarzenia był Konrad Pawicki – aktor Teatru Współczesnego w Szczecinie.

2018-09-12 12:58:47

Zachęcamy do udziału w 25. akcji jubileuszowej - Sprzątanie Świata 2018 - AKCJA SEGREGACJA!

Przyłącz się do wydarzenia pod hasłem  „Sprzątania Świata 2018”  z okazji zbliżającej się 25. akcji jubileuszowej

„SPRZĄTANIE ŚWIATA–AKCJA SEGREGACJA”

Szanowni  Mieszkańcy  Gminy  Przelewice!

zachęcam do włączenia się do Akcji–Segregacji pod hasłem „2 x więcej, 2 x czyściej” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia przy wsparciu naszej Gminy. Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów opartej na kreatywności, przy jednoczesnym podniesieniu świadomości ekologicznej uczestników. Jubileuszowa 25. Akcja Sprzątanie świata – Polska 2018  wskazuje na proste i łatwe w realizacji pomysły, który mogą ułatwić segregację odpadów i jednocześnie wpłynąć na poprawę estetyki środowiska, w którym na co dzień żyjemy. Warto więc aktywnie włączyć się w tę cenną inicjatywę i  zachęcać innych do udziału. Nie kosztuje to wiele, a efekty mogą być znaczące.

Do udziału w przedsięwzięciu zachęcam uczniów szkół podstawowych i gimnazjum oraz wszystkie osoby zainteresowane naszą wspólną akcją. Dla osób chętnych do sprzątania swojego miejsca zamieszkania zapewniamy rękawice i worki. Urząd Gminy zadba także o to, by zebrać po akcji worki. Zgłoś swoją grupę – napisz do nas, ile osób będzie sprzątać i w jakiej okolicy na adres:  e-mail: gospodarkaodpadami@przelewice.pl, bądź skontaktuj się telefonicznie pod nr 91/391 38 30.

Więcej szczegółów na temat tej  akcji w poniższych wyzwaniach. Jednocześnie informuję, że zużyte komórki można oddawać do Urzędu Gminy w godzinach jego pracy (pok. nr B6), a pozostały sprzęt AGD i RTV podczas organizowanej zbiórki odpadów wielkogabarytowych, po wcześniejszym zgłoszeniu adresu nieruchomości, z której ma nastąpić wywóz. Zgłoszenia przyjmowane są przez Urząd Gminy tel. nr 91/3913833 lub PPK Pyrzyce tel. 91/5791993. Tego typu odpady można również przekazywać bezpośrednio do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych  (PSZOK) Pyrzyce.

Pamiętajmy jednak, aby „Sprzątać Świat” nie tylko podczas corocznej akcji, ale co-dziennie, bo tylko w taki sposób przyczynimy się do poprawy otaczającego nas środowi-ska. Liczę na pozytywny odbiór apelu, a za zrozumienie i konkretne działania serdecznie dziękuję.

                                      Wójt Gminy Mieczysław Mularczyk

 

 

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 855   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia