Dziś jest: Środa 17 października 2018, imieniny: Wiktora i Małgorzaty
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2018-10-14 10:32:07

Spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej w pałacu przelewickiego Ogrodu  odbyło się spotkanie Wójta Gminy z dyrektorami, nauczycielami oraz pracownikami administracji i obsługi z wszystkich placówek oświatowych z terenu naszej gminy. W spotkaniu uczestniczyli także: wiceprzewodnicząca RG Anna Nowak i skarbnik Danuta Ostrowska oraz proboszczowie ks. kan. Roman Dutko, ks. kan. Franciszek Kokoszyński, ks. Adam Polanowski, ks. Ryszard Krauze  i ks. Mirosław Staroszczyk.

Wójt Gminy Mieczysław Mularczyk wraz z wiceprzewodniczącą RG Anną Nowak i skarbnik Danutą Ostrowską podziękowali wszystkim za dotychczasową pracę. Dziękując za codzienne, niezwykle trudne i pracochłonne kształtowanie charakterów uczniów, skierowali do zaproszonych gości najserdeczniejsze życzenia.

2018-10-12 08:40:05

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

2018-10-11 17:01:35

SZUKAMY WŁAŚCICIELA LUB OSOBY CHĘTNEJ DO ADOPCJI

Średniej wielkości piesek o bardzo łagodnym usposobieniu jest przyjazny dla ludzi. Jeśli ktoś rozpoznaje psiaka lub byłby chętny zaopiekować się nim prosimy o kontakt pod numerem telefonu 91/564 33 92 wew. 30 w godzinach pracy Urzędu. Aktualnie pies przebywa w schronisku w Jędrzejewie.

2018-10-09 21:18:46

OSP Jesionowo laureatem konkursu wojewódzkiego

W dniu dzisiejszym  przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Jesionowie, jako laureaci I etapu konkursu wojewódzkiego pt. "Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi",  odebrali nagrodę w postaci torby medycznej w Zachodniopomorskiej Agencji Regionalnej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szczecinie.  Wręczenia nagrody dokonały panie dyrektor Oddziału ARiMR w Szczecinie Emilia Niemyt i kierownik Biura Powiatowego ARMiR w Pyrzycach Justyna Lyjak.

2018-10-09 20:43:34

Kolejny plener malarski za nami

W październiku br. w przelewickim Ogrodzie, już po raz czwarty z kolei, odbył się plener malarski, zakończony wernisażem pn. „Ogrody Tysiąca Barw 2018”. Celem pleneru było integracja środowiska artystycznego oraz promocja wartości przyrodniczych i kulturowych Ogrodu. W tym roku motywem malarskim był krajobraz z rozpoznawalnym fragmentem ogrodu lub flora i fauna ogrodu. Wspólnie spędzony czas 18. artystów z różnych stron Polski, zaowocował wystawą poplenerową, na której zaprezentowano ponad 80 prac inspirowanych pięknem i magią. Wykonane one były różnymi techniki malarskimi, z pełną gamą jesiennych barw.

W dniu 07.10.2018 r. dyrektor Ogrodu Beata Osińska w towarzystwie wójta gminy Mieczysława Mularczyka oraz przewodniczącego Mariana Świderskiego i wiceprzewodniczącej Rady Gminy Anny Nowak uroczyście otworzyła wernisaż. Wraz z komisarzem pleneru Katarzyną Mielcarek podziękowano Wszystkim Artystom za piękne prace i udział w plenerze. Plenerowicze wręczyli również malarskie podziękowania organizatorom wydarzenia i Panu Wójtowi.

« poprzednie 1  [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 854   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia