Dziś jest: Czwartek 25 kwietnia 2019, imieniny: Marka i Jarosława
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2019-04-15 16:05:47

Apel Wójta Gminy o wiosenne porządki

Apeluję do właścicieli posesji, zarządców, administratorów i użytkowników nieruchomości o przyłączenie się do wiosennych porządków w naszej gminie. Utrzymanie porządku i czystości w gminie  jest nie tylko obowiązkiem jej władz, ale również mieszkańców. Dlatego tak ważna jest nasza stała, codzienna i wspólna troska o jakość otoczenia, w którym żyjemy.

Szczególnie teraz, po sezonie zimowym, tuż przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, zwracam się do Państwa o zintensyfikowanie prac porządkowych na administrowanych i zarządzanych terenach oraz w ich bezpośrednim otoczeniu. Pamiętajmy, że nasze otoczenie świadczy o nas samych.

2019-04-15 10:38:36

Informacja o dniu wolnym od pracy

2019-04-18 20:11:05

Życzenia dla Kapłanów

Wielki Czwartek w Kościele katolickim  obchodzony jest jako pamiątka ustanowienia przez Chrystusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy.

      Czcigodni  Kapłani,  z  tej  okazji  pragniemy  złożyć  Wam  najserdeczniejsze  życzenia  i podziękowanie za Waszą posługę oraz obecność w naszej społeczności. Jesteście częścią lokalnej wspólnoty Gminy Przelewice, a rola jaką w niej odgrywacie jest nie do przeceniania.

        Niech    Bóg   obdarza   Was   obfitością   swoich   łask,   dobrym  zdrowiem  i umiejętnością przezwyciężania problemów dnia codziennego oraz daje  nowe siły do pracy z ludźmi, których każdego dnia stawia na Waszej drodze.

        Niech Wasze powołanie i głoszenie Słowa Bożego wszędzie tam, gdzie sprawujecie swą  posługę, przyniesie wiele dobra, rodzi wiarę, nadzieję i miłość.
                            Przewodniczący RG                                          Wójt Gminy
                              Marian Świderski                                    Mieczysław Mularczyk

 

2019-04-18 11:34:43

Informacja Dyrektora SP Kłodzino o strajku nauczycieli

2019-04-16 21:48:33

Kolejny weekend pełen emocji

12-14 kwietnia br. odbywały się dwa turnieje jednocześnie. Mistrzostwa Polski Juniorów w Międzyzdrojach i Otwarte Mistrzostwa Kociewia w Lubichowie (województwo pomorskie) dla młodzików i dzieci. Mateusz Kwiecień I Michał Górski, obydwaj startujący w kategorii wagowej 92 kg byli reprezentantami Husaria Fight Team na Mistrzostwach Polski Juniorów.  Mateusz przegrał walkę o brązowy medal i zajął V miejsce w Polsce. Zaś Michał uplasował się na VII miejscu. Był to pierwszy start juniorów na tak dużej imprezie. Trener Wojciech Antczak przebywał z chłopakami w piątek i niedzielę. Natomiast  w sobotę 13.04 wybrał się do Lubichowa, aby na tamtejszych matach sprawdzić dzieci i młodzików w Otwartym Turnieju o Mistrza Kociewia. Zawodnicy i zawodniczki spisali się bardzo dobrze, łącznie zdobywając 103 punkty, co przyczyniło się do zwycięstwa drużynowego w turnieju z przewagą 26 punktów nad drugim zespołem z Liana, a 28 nad gospodarzem imprezy z Lubichowa. Dzięki dobrej dyspozycji dnia w niektórych kategoriach wagowych nasze dzieci toczyły bratobójcze walki o zwycięstwo w turniejach podczas walk finałowych.

 

« poprzednie 1  [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 926   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia