Dziś jest: Środa 13 grudnia 2017, imieniny: Łucji i Otylii
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2017-12-11 09:40:19

DODATKOWY NABÓR DO KOMISJI KONKURSOWEJ

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, mających siedzibę na terenie gminy lub działających na rzecz jej mieszkańców, do zgłaszania chęci udziału w pracach  komisji konkursowych powoływanych w celu opiniowania ofert na realizację zadań publicznych w ramach ogłaszanych przez Gminę otwartych konkursów ofert na rok  2018.
 

2017-12-10 19:08:50

Mikołajki w Sołectwie Przelewice

8 grudnia br. w Przelewicach odbyło się coroczne spotkanie dzieci ze św. Mikołajem. Ze względu na to, że jest wiele grzecznych dzieci na całym świecie, dotarł do nas z małym poślizgiem. Już przed godziną 16:00 zaczęły zjawiać się dzieci w Gminnym Centrum Kultury,     a nazbierało się ich łącznie ponad 80.  Na wstępie wszystkie dzieci wraz z rodzicami przywitał sołtys Krzysztof Margiel, a następnie rozpoczęło się oczekiwanie na spotkanie na tego najważniejszego. Mikołaja. Podczas oczekiwania żadne  dziecko na pewno się nie nudziło. Wspaniałą zabawę zapewnili miejscowi animatorzy  zabaw – Ania i Daniel.    Były wspólne tańce, zabawy i konkursy za które dzieci otrzymywały słodkie nagrody.

 

2017-12-10 18:00:07

Spotkanie z Mikołajem w Lubiatowie

W świetlicy środowiskowej Sołectwa Lubiatowo zorganizowano wspaniałą imprezę mikołajkową. Dzieci w oczekiwaniu na św. Mikołaja mogły skorzystać z rożnych atrakcji, które specjalnie na tę okazję dla nich przygotowano. Wśród wielu z nich były m.in. bańki mydlane, pokazy magii, wata cukrowa oraz gry i zabawy, które prowadzili animatorzy ze Szczecina.

2017-12-09 20:27:34

Twierdza Barlinek zdobyta

09 grudnia 2017r. na szachownicach w Europejskim Centrum Spotkań w Barlinku zorganizowany został  Mikołajkowy Turniej Szachowy w szachach szybkich. Dla naszych zawodników był to ostatni z czterech zaplanowanych turniejów wyjazdowych z projektu pn. „Ale wkoło jest szachowo”, który jest realizowany w  ramach zadania publicznego Gminy Przelewice: „Propagowanie kultury fizycznej, zdrowego trybu życia, upowszechniania sportu wśród mieszkańców Gminy poprzez organizację lub uczestniczenie w imprezach, zawodach, zajęciach sportowych, w tym również dla osób niepełnosprawnych”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, z czasem namysłu 15 minut dla zawodnika, w kategorii przedszkolaków, juniorów młodszych i starszych. Bardzo dobrze wypadli nasi szachiści i zajęli czołowe miejsca w turnieju. Gratuluję!!!

2017-12-09 17:08:40

Mikołajki w Ukiernicy

7 grudnia na świetlicy w Ukiernicy tradycyjnie odbyła się impreza mikołajkowa dla dzieci. Miłą niespodzianką dla mieszkańców były odwiedziny byłego mieszkańca Dr Friedricha Stampa wraz tłumaczką p. Jolą. Wśród wielu atrakcji były m.in. wstępy dzieci z GCK-u  pod opieką p. Anny Roman i p. Daniela Nowackiego, wspólne gry i zabawy, a co najważniejsze przybycie św. Mikołaja. Wszyscy wspaniale się bawili. W trakcie spotkania z przyjemnością wysłuchaliśmy także pięknej gry na akordeonie i śpiewu w wykonaniu Dr. Stampy. Paczki dla najmłodszych przygotowano z inicjatywy Sołtysa i Rady Sołeckiej w Ukiernicy oraz ze środków funduszu sołeckiego. Fundatorem paczek był także  Dr. Stampa.

 

« poprzednie 1  [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 754   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia