Dziś jest: Niedziela 20 czerwca 2021, imieniny: Bogny i Florentyny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2021-06-18 15:55:08

Szczepienia mobilne - sprawdź jak (łatwo) dostać szczepionkę przeciw Covid-19!

W całym kraju funkcjonują powszechne i populacyjne punkty szczepień, a także mobilne formy szczepień. Sprawdźcie jakie! To opcje dostępne nie tylko dla pacjentów, którzy z uwagi na zły stan zdrowia nie są w stanie dotrzeć na miejsce szczepienia, ale też dla innych chętnych. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie Państwo >> TUTAJ

https://przelewice.pl/pliki/przelewice/Image/!palakty/plakaty2021/tlo_fb_szczepimy.png

Szczepienia przeciwko COVID-19 – ważne informacje znajdziesz na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie

 

Punkt Szczepień w Przelewicach - informacja z trwających na terenie gminy szczepień

Informacja dot. przebiegu szczepień w Punkcie Szczepień, usytuowanym w budynku SPZOZ Przelewice wg stanu na dzień 18.06.2021r.:

  • - całkowita ilość wykonanych strzałów – zastrzyków od początku szczepień – 1376, w tym:
  • - ilość osób zaszczepionych podwójnie  - 615.

Przypominamy, że osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami, starsze, samotne, mające trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień, mogą skorzystać ze specjalnego transportu, organizowanego przez gminę.

W celu zgłoszenia potrzeby skorzystania z transportu prosimy o kontakt z koordynatorem ds. transportu – tel. 509 071 556, dostępny od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do 15:30.

Koordynator ds. szczepień Anna Garzyńska

 

 

2021-06-18 08:37:48

Edukacja przez szachy w Szkole

17 czerwca drużyna Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przelewicach w składzie: Adrian Mularczyk – kl. III, Maciej Sochacki – kl. III, Kondrat Kondratiuk – kl. II Zuzanna Bogusz, wzięła udział w Turnieju Finałowym „Edukacja przez Szachy w Szkole” Województwo Lubuskie 2021. W tym roku szkolnym finał odbywał się w Gorzowie Wielkopolskim.  W zawodach uczestniczyli uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych. Zawody rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund, z tempem gry 15 minut  na zawodnika na rozegranie partii. Uczniowie zajęli drużynowo wysokie VII miejsce. Dla trójki uczniów był to pierwszy taki turniej w życiu. Bardzo dobrze zaprezentował się Konrad Kondratiuk, który indywidualnie zajął 12 miejsce na 64 startujących zawodników.

Wyniki końcowe:

2021-06-18 08:21:01

Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W sobotę 12 czerwca br. na terenie Rowerowego Miasteczka Ruchu Drogowego oraz Sali Sportowej w Przelewicach przeprowadzony został Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowo-Motoryzacyjny w Przelewicach. Turniej rozegrany został w ramach realizacji zadania publicznego pt.”Bezpieczni na drodze” , sfinansowany przez Gminę Przelewice. Uczestnicy rywalizowali  indywidualnie  w dwóch kategoriach wiekowych,zgodnie z obowiązującym regulaminem Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rozwiązywali testy sprawdzające ich wiedzę, pokonywali rowerowy tor przeszkód oraz jeździli  w rowerowym miasteczku. Dla wszystkich przygotowano poczęstunek . W turnieju startowali chętni  uczniowie ze szkół z Gminy Przelewice.

Kategoria młodsza:

  1. Natan kozanka Lipka –PSP w Żukowie
  2. Bartosz Kozieł –PSP w Jesionowie
  3. Paweł Depko- NSP w Przelewicach
  4. Hanna Bogusz – NSP w Przelewicach
  5. Daniel Szymczak- NSP w Przelewicach
2021-06-17 10:49:52

Ogólnopolski program profilaktyki czerniaka edycja 2020/2021

 

 

Dzieci i młodzież z terenu gminy Przelewice bierze udział w Ogólnopolskim programie profilaktyki czerniaka oraz Ogólnopolskim Tygodniu Świadomości Czerniaka, który odbywa się  w dniach 14-20 czerwca 2021 r. Głównym celem programu jest budowanie świadomości występowania czerniaka, odpowiedzialnych zachowań oraz prozdrowotnych postaw wśród dzieci i młodzieży.

W  programie  chęć udziału wyraziły  2 szkoły, a uczestniczyło w nim 143 uczniów. Do realizacji 14 zajęć lekcyjnych zaangażowanych było 6 nauczycieli z Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie i Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przelewicach.

Koordynator programu Anna Garzyńska

W załączeniu podziękowanie Narodowego Instytutu Onkologii:

  1. Podziękowanie – samorząd
  2. Podziękowanie - szkoły

Przedstawiamy poniżej  dwie grafiki (ABCDE czerniak i złote zasady ochrony skóry przed czerniakiem), a także poniżej link do filmu promującego jubileuszowy X Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka #Czerniak18+.

Link do filmu w serwisie YouTube na kanale Akademii Czerniaka: https://www.youtube.com/watch?v=Aipg-LtoyJQ

2021-06-17 09:59:30

Ostrzeżenie meteorologiczne przed upałami

Pełna treść komunikatu >> TUTAJ

« poprzednie 1  [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 1187   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia