Dziś jest: Poniedziałek 06 lipca 2020, imieniny: Łucji i Dominika
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2020-07-03 13:59:08

ROLNICTWO DLA ŚRODOWISKA - ŚRODOWISKO DLA ROLNICTWA

Zapraszamy do zapoznania się z ulotką dotyczącą problemu zakwaszenia gleb i jego skutków dla środowiska, przypominającą o Ogólnopolskim programie regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie. Ulotka została opracowana przez Krajową stację Chemiczno-Rolniczą we współpracy z Departamentem Klimatu i Środowiska Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Do pobrania: ulotka

2020-07-02 15:57:28

Materiały edukacyjne KRUS dla dzieci i młodzieży

KRUS zachęca dzieci do wykorzystania wolnego czasu na poznanie zasad bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym.

Zapraszamy dzieci i młodzież z terenów wiejskich do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi. Na stronie internetowej są do dyspozycji materiały, z których można się dowiedzieć co można zrobić, aby wspomóc rodziców w dbaniu o bezpieczeństwo: https://www.krus.gov.pl Ponadto na stronie https://prewencja.krus.gov.pl zostało zamieszczone szkolenie   e-learningowego dla dzieci ,,Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, w którym wraz z trójką sympatycznych dzieci można poznać najczęściej występujące w gospodarstwie sytuacje niebezpieczne.

2020-07-02 15:45:46

Informacja dla rolników

Złóż wniosek o oszacowanie spowodowanych przez suszę strat w uprawach rolnych

W twoim gospodarstwie rolnym  wystąpiły straty spowodowane przez suszę w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich? Potrzebujesz protokołu oszacowania strat? Możesz wnioskować o ich oszacowanie. Sprawdź, jak to zrobić. Więcej szczegółów na ten temat na stronie: https://www.gov.pl/web/gov/zloz-wniosek-o-oszacowanie-spowodowanych-przez-susze-strat-w-uprawach-rolnych

2020-07-02 15:36:27

UWAGA MIESZKAŃCY LUCINA I TOPOLINKA

Informuję, że woda z ujęcia w Lucinie do dnia 07.07.2020 włącznie lub do odwołania będzie nadawała się tylko do celów sanitarnych. Po pracach polegających na wymianie filtra zostanie pobrana próbka wody do badania celem stwierdzenia czy jakość wody spełnia wymagania określone przepisami prawa. Woda do spożycia będzie dostarczana przez pracowników Urzędu Gminy:

  • Lucin w godzinach 15:00 -16:00
  • Topolinek w godzinach 14:00 -14:30

Dostarczana woda nadaje się do spożycia tylko po uprzednim jej przegotowaniu.

                                                            Za utrudnienia przepraszamy!

2020-07-02 13:24:28

Pomoc suszowa dla utrzymujących stawy hodowlane

Ruszył nabór wniosków dla rolników  którzy w związku z wystąpieniem suszy lub powodzi w 2019 r. ponieśli straty w chowie lub hodowli ryb słodkowodnych, Wnioski można składać do 15 lipca 2020 r . w biurach powiatowych Agencji.

Szczegóły na stronie internetowej ARiMR:

https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/pomoc-suszowa-dla-utrzymujacych-stawy-hodowlane-wnioski-od-srody.html

« poprzednie 1  [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 1079   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia