Dziś jest: Środa 25 listopada 2020, imieniny: Erazma i Katarzyny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2020-10-23 18:21:17

Cała Polska w strefie czerwonej - kolejne obostrzenia

W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną rząd wprowadza kolejne zasady bezpieczeństwa.

Od soboty, 24 października cała Polska zostanie objęta obostrzeniami czerwonej strefy. Wśród zmian znajdą się: zajęcia zdalne również w klasach 4-8 szkół podstawowych, obowiązek przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna, a także ograniczenia w funkcjonowaniu lokali gastronomicznych, sanatoriów oraz organizacji imprez, spotkań i zgromadzeń. Rząd uruchamia też Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - program przeznaczony do koordynacji pomocy osobom starszym, zarówno na szczeblu centralnym, jak i samorządowym.

2020-10-23 11:50:41

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż nieruchomości


ZARZĄDZENIE NR 96/2020 WÓJTA GMINY PRZELEWICE z dnia 23 października 2020 r. w sprawie ogłoszenia II przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż lokalu mieszkalnego nr 2 położonego w budynku nr 4 obręb Gardziec, stanowiącego własność Gminy Przelewice  >> TUTAJ

ZARZĄDZENIE NR 97/2020 WÓJTA GMINY PRZELEWICE z dnia 23 października 2020 r. Aw sprawie ogłoszenia II przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż lokalu mieszkalnego nr 1 położonego w budynku nr 14 z obrębu Karsko, stanowiącego własność Gminy Przelewice >> TUTAJ

2020-10-22 16:27:44

Informacja Dyrektora SP Kłodzino o czasowym zawieszeniu zajęć dydaktycznych w Oddziałach Przedszkolnych w Przelewicach

Zarządzenie Dyrektora SP Kłodzino im. J. Brzechwy w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania Oddziałów Przedszkolnych w Przelewicach >> TUTAJ

2020-10-22 16:20:04

Pan Jan Kacprzak wśród laureatów konkursu "Sołtys Roku 2020" na Pomorzu Zachodnim

Plakat Sołtys Roku 2020 na Pomorzu Zachodnim
Wybrano zwycięzców konkursu "Sołtys Roku 2020" na Pomorzu Zachodnim
 
Najlepsi zachodniopomorscy sołtysi 2020 roku pochodzą z gmin: Drawno, Przelewice i Sławno. Laureatami ósmej edycji plebiscytu zostali: Agnieszka Kołodziejska z Niemieńska, Jan Kacprzak z Ukiernicy oraz Teresa Szymborska z Żukowa. O tegoroczne zwycięstwo rywalizowało 34 wyjątkowych organizatorów i animatorów działań na obszarach wiejskich.

Konkurs miał charakter otwarty. Kandydata do tytułu „Sołtys Roku” 2020 mogły zgłaszać: rady sołeckie, mieszkańcy sołectwa (co najmniej 10 osób), rady parafialne, organizacje pozarządowe i społeczne działające na wsi, stowarzyszenia sołtysów oraz przedstawiciele władzy samorządowej. Zgłoszenia przyjmowane były do 30 kwietnia br. Po rozpatrzeniu wniosków kapituła konkursowa oraz Zarząd Województwa przyznał trzy równorzędne wyróżnienia. Największą ilość punktów uzyskali: Agnieszka Kołodziejska z Niemieńska (gmina Drawno), Jan Kacprzak z Ukiernicy (gmina Przelewice) oraz Teresa Szymborska z Żukowa (gmina Sławno).
 
– Potrafią słuchać mieszkańców i motywować ich do działania, są najbliżej ich trosk i problemów, dbają o rozwój swoich wsi. Sołtysi to tak naprawdę liderzy swoich małych ojczyzn, wokół których skupia się życie kulturalne i społeczne. Dzięki nim miejscowości tętnią życiem każdego dnia – mówi wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.
 
Agnieszka Kołodziejska z Niemieńska jest sołtysem wsi od 2015 roku, a dzięki swojej aktywności i doskonałemu kontaktowi z mieszkańcami udało się poczynić wspólne działania inwestycyjne, integrować lokalną społeczność podczas akcji pomocowych, wyjazdów integracyjnych czy spływów kajakowych. Jan Kacprzak pełni funkcję sołtysa Ukiernicy od 2003 roku. Przez wspólne inicjatywy udało się stworzyć w miejscowości dobrze zorganizowane i zintegrowane lokalne środowisko zaangażowane w wiele przedsięwzięć jak: pikniki, festyny, Dzień Dziecka, Święto Pieczonego Ziemniaka, zabawy andrzejkowe czy inwestycje poprawiające estetykę wsi. Z kolei Teresa Szymborska jest sołtysem Żukowa od 2011 roku. Od zawsze jej aktywność skierowana była na drugiego człowieka, a dzięki swej pasji do działania zaraża nią innych mieszkańców wsi. Zawsze służy pomocą i radą. Organizuje akcje charytatywne i pomocowe m.in. dla ubiegłorocznych pogorzelców z Tychowa. Stworzyła tymczasowy bezpieczny azyl dla bezdomnych zwierząt, a przeprowadzone inwestycje pozwoliły wsi na zdobycie w 2018 roku tytułu „Piękna Zachodniopomorska Wieś”.
 
Laureaci konkursu otrzymają nagrody. Będą to gratyfikacje finansowe. Każda w wysokości 5 tys. zł.
 
Źródło: www.wzp.pl
 
Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom. a zwłaszcza Panu Janowi Kacprzakowi i życzymy kolejnych sukcesów i ciekawych inicjatywy!
2020-10-22 14:56:56

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9  [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 1126   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia