Dziś jest: Piątek 03 kwietnia 2020, imieniny: Ryszarda i Pankracego
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2020-03-17 12:31:02

Policja ostrzega przed oszustami w związku z koronawirusem

KGPPolicjanci przestrzegają przed nieuczciwymi zachowaniami osób, które wykorzystując epidemię koronawirusa oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa. Oferują je w Internecie lub podszywają się pod instytucje i organizacje mające na celu zwalczanie i zapobieganie szerzeniu się wirusa czy też zajmujące się jego leczeniem. Nie dajmy się oszukać i o każdym taki przypadku informujmy Policję.

W Polsce odnotowano pierwsze zachorowania na koronawirusa, a policjanci w ostatnim czasie otrzymali sygnały o przypadkach oszustw z tym związanych. W sieci pojawiły się oferty sprzedaży środków m.in. amuletów czy cudownych herbatek, które mają rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy też w przypadku zarażenia spowodować cudowne ozdrowienie. Problem dotyczy nie tylko nieuczciwych sprzedawców ale i podszywania się pod Służby Sanitarne i Ministerstwo Zdrowia oraz inne instytucje i organizacje, które walczą z rozprzestrzenianiem się i szerzeniem koronawirusa. Odnotowano przypadki nieuczciwych ofert i rozpowszechniania nie tylko w Internecie nieprawdziwych informacji dotyczących właśnie ewentualnych metod leczenia tego wirusa.

Policjanci przestrzegają przed tego typu oszustami. Nie dajmy się zwieść, nie kupujmy cudownych środków mających nas rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy nagle uzdrowić. Nie wpuszczajmy też takich osób do swoich domów i o każdym tego typu przypadku informujmy Policję.

AKTUALNYCH INFORMACJI NA TEMAT KORONAWIRUSA NALEŻY SZUKAĆ TYLKO NA SPRAWDZONYCH, OFICJALNYCH STRONACH:

Jednocześnie resort zdrowia wdraża ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Policjanci będą przynajmniej raz na dobę sprawdzać, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje będą przekazywane do służb sanitarnych i wojewodów. Sprawdzenie ma się odbywać głównie telefonicznie. Kontakt z policjantami ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno funkcjonariuszom jak i osobom objętym kwarantanną. Czynności wykonywać będą tylko i wyłącznie funkcjonariusze umundurowani.

Infolinia NFZ dotycząca koronowirusa: 800-190-590.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną związaną z potencjalnym niebezpieczeństwem zakażenia koronawirusem informujemy, iż wszelkie informacje dostępne są na stronie GIS

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

2020-03-17 11:52:17

KOMUNIKAT STAROSTY PYRZYCKIEGO

2020-03-17 08:37:01

2020-03-16 17:19:24

Ważna informacja Szpitala Powiatowego w Pyrzycach

W związku z aktualnym stanem zagrożenia epidemicznego Szpital Powiatowy w Pyrzycach wprowadza następujące ograniczenia:

  •  w dniach 16.03.2020 do 27.03.2020 ogranicza do minimum udzielanie świadczeń planowych we wszystkich poradniach specjalistycznych oraz pracowniach: fizjoterapii, endoskopii, usg oraz rtg;
  • wprowadza rejestrację tylko telefoniczną 91 579 32 26;
  • pacjenci w wyjątkowych sytuacjach mogą po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu zgłosić się do następujących poradni specjalistycznych:
  • Poradnia Chirurgi Ogólnej - sekretarka medyczna Grażyna Bogucka tel. 504 260 418;
  • Poradnia Urazowo - Ortopedyczna - sekretarka medyczna Dorota Michalik tel. 607 319 815;
  • Poradnia Położniczo-Ginekologiczna - położna Barbara Mikołajewska tel. 508 349 173;

Ponadto zwracamy się z prośbą do rodzin pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych:

  • rzeczy osobiste, które Państwo chcą przekazać osobie bliskiej, która znajduje się na oddziale szpitalnym prosimy aby były PODPISANE IMIENIEM I NAZWISKIEM PACJENTA oraz wskazać prosimy nazwę oddziału na którym pacjent się znajduje. Tak opisane rzeczy prosimy zostawiać na PORTIERNI SZPITALA. Pracownicy Szpitala niezwłocznie przekażą rzeczy danemu pacjentowi.

#zostańwdomu

2020-03-16 14:12:19

Komunikat PPK Pyrzyce

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9  [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 1040   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia