Dziś jest: Wtorek 14 lipca 2020, imieniny: Marceliny i Bonawentury
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2020-06-20 12:12:49

Projekt "Poznaję Moją Małą Ojczyznę" realizowany przez PSE WYRÓWNAJMY SZANSE

W dniach 16-18 czerwca 2020 r. Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse” zorganizowało cykl rajdów po naszej gminie w ramach projektu „Poznaję Moją Małą Ojczyznę”. Pierwszego dnia dzieci wraz z opiekunkami wędrowały z Lubiatowa przez Kluki do Przelewic, drugiego z Przywodzia przez Rosiny do Przelewic a trzeciego z Jesionowa przez Ślazowo do Przelewic. Trasy były dość długie ale cóż to za wysiłek po tak długim czasie spędzonym w domu! Najwytrwalsi wzięli udział we wszystkich 3 wędrówkach.

Każda grupa miała okazję podziwiać piękne, wiosenne krajobrazy oraz zabytki  w innej części naszej gminy. Dzieci robiły zdjęcia, z których w dalszej części projektu powstaną prace plastyczne lub prezentacje multimedialne.

Opiekę nad dziećmi sprawowały Panie: Anna Krawczykowska, Sylwia Mularczyk, Teresa Wierzbowska, Renata Golczyk-Maksymiec, Marta Bogusz i Anna Roman. Koordynatorem projektu jest Renata Kozicka.

Serdeczne podziękowania składamy Pani Weronice Dołgowskiej za piękne ugoszczenie grupy z Przywodzia przy świetlicy wiejskiej w Rosinach.

Cały projekt realizowany jest ze środków budżetu Gminy Przelewice a jego kolejna część odbędzie się po wakacjach.

>>fotogaleria

2020-06-20 12:02:52

Projekt "Teatr Jednej Przerwy" w NSP Przelewice

W NSP w Przelewicach jest realizowany projekt "Teatr Jednej Przerwy" finansowany przez Fundację PZU. Dzięki podjętym działaniom uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat teatru, rodzajów sztuk i widowisk teatralnych, rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność. Udział w warsztatach teatralnych pozwolił uczniom doskonalić dykcję, ruch sceniczny, a także rozwijać umiejętność autoprezentacji, co jest niezwykle ważne w obecnych czasach. Możliwość zwiedzenia teatru od tej drugiej strony, od kulis, to dla młodych miłośników teatru z NSP ogromna frajda.

W ostatnich dniach, w dwóch grupach wiekowych, odbyły się wyjazdy do Teatru w Gorzowie. Młodsi uczniowie obejrzeli spektakl "Gniewko i Lubinka", a potem wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez aktorów i uczyli się, jak pozbyć się tremy. Starsi uczniowie uczestniczyli w warsztatach na temat wrażliwości wśród młodzieży, rozwijali swoją empatię i wrażliwość. Obcowanie z magią teatru w takim wymiarze ma wpływ nie tylko na upodobania teatralne uczniów, ale oddziałuje także na kształtowanie się osobowości młodych ludzi i ich poglądów na świat.

                                                   Edyta Kobus

>>fotogaleria

2020-06-19 19:26:36

Podpisano umowę na projekt pn. "Trasa megalityczna - Wrota Czasu"

15 czerwca br. w pałacu przy Ogrodzie Dendrologicznym doszło do podpisania umowy w ramach projektu współpracy ,,Trasa megalityczna – Wrota Czasu”.

Lokalne Grupy Działania uczestniczące w projekcie reprezentowali: Prezes Elżbieta Rink i Wiceprezes Małgorzata Krysiak ze Stowarzyszenia ,,WIR” z siedzibą w Stargardzie (lider projektu); Prezes Krzysztof Wiklak i Wiceprezes Ireneusz Kostka ze Stowarzyszenia ,,Lider Pojezierza” w Barlinku (partner projektu) oraz Wiceprezes i Nadleśniczy Jacek Gid z Lokalnej Grupy Rybackiej ,,Partnerstwo Jezior” i Nadleśnictwo Choszczno. Reprezentantem Urzędu Marszałkowskiego był Pan Wicemarszałek Olgierd Kustosz.

2020-06-19 17:50:09

TRWA NABÓR - PROGRAM SPOŁECZNIK NA RATUNEK

 

Zachęcamy organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne do wzięcia udziału w naborze Programu Społecznik na Ratunek. Uprzejmie przypominamy, że jest to nabór specjalny, w ramach którego zostaną rozdysponowane środki, które mają pomóc zachodniopomorskim organizacjom pozarządowym w walce z Covid-19. Nabór będzie trwał do wyczerpania puli środków, nie później niż do 17 lipca 2020 r. Złożone wnioski podlegają ocenie formalno-merytorycznej - złożenie wniosku nie jest jednoznaczne z otrzymaniem dotacji. Wnioski należy składać na min. 14 dni przed planowanym rozpoczęciem projektu. Wszelkie informacje są dostępne na stronie Operatora – link oraz stronie wzp.pl

Zachęcamy do obejrzenia filmowego zaproszenia od Marszałka Olgierda Geblewicza – link.

2020-06-19 12:17:46

Program "Dobry Start" 300 dla ucznia

INFORMACJA

Ośrodek Pomocy Społecznej w Przelewicach informuje, że w ramach Rządowego Programu „Dobry Start” 300 dla ucznia, wnioski o ustalenie prawa do świadczenia Dobry Start na rok szkolny 2020/2021 będą przyjmowane:

- elektronicznie od 1 lipca 2020r. do 30 listopada 2020r. za pośrednictwem platformy Emp@tia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (emp@tia.mrpips.gov.pl) oraz w wybranych bankach krajowych lub Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo – Kredytowych świadczących usługi składania drogą elektroniczną wniosków o ustalenie prawa do świadczenia Dobry Start;

- tradycyjnie w wersji papierowej od 1 sierpnia 2020r. do 30 listopada 2020r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Przelewicach.

Uwaga: Jeśli wniosek zostanie złożony w lipcu i sierpniu, pieniądze będą wypłacone najpóźniej do końca września.

W związku z działaniami profilaktycznymi związanymi z przeciwdziałaniem rozpowszechniania się koronawirusa i ograniczenia ryzyka zakażenia COVID 19 rekomendujemy, aby wnioski składać drogą elektroniczną.

                                             Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Przelewicach

                                                                    Beata Kowalewska

 

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9  [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 1082   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia