Dziś jest: Piątek 21 lipca 2017, imieniny: Daniela i Andrzeja
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2017-06-20 21:47:22

Bezpieczne wakacje 2017

Aby czas wypoczynku był przyjemny, spokojny, zdrowy, a przede wszystkim bezpieczny Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pyrzycach przypomina, że każdy z nas może zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo stosując się do kilku podstawowych zasad:

Dbaj o zdrowie i higienę:

  • myj ręce przed posiłkiem i po wyjściu z toalety
  • myj owoce i warzywa przed jedzeniem
  • zawsze sprawdzaj datę ważności produktów, które spożywasz
  • produkty łatwo psujące przechowuj w lodówce
  • po zabawie ze zwierzętami myj ręce
  • uwaga na kleszcze – gdy idziesz do lasu zakrywaj ręce i nogi, noś czapkę
2017-06-20 08:56:25

VII Igrzyska Świetlic za nami

Gminne Igrzyska Świetlic na stałe wpisały się już w kalendarz imprez organizowanych dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Przelewice. Siódma  edycja odbyła się 17 czerwca 2017r. na sali sportowej przy Gimnazjum w Przelewicach. W zmaganiach sportowych udział wzięły dzieci, które reprezentowały świetlice z następujących miejscowości: Ślazowo, Kłodzino, Płońsko, Żuków, Lubiatowo, Laskowo, Lucin oraz Przelewice. Igrzyska otworzył ks. proboszcz Ryszard Krauze, który przywitał zebranych w imieniu organizatorów życząc wszystkim dobrej zabawy oraz pasjonującej rywalizacji. Wspaniałych emocji w duchu  sportowej rywalizacji i doskonałej zabawy integracyjnej życzył dzieciom również wójt gminy Mieczysław Mularczyk.

 

 

2017-06-20 08:49:39

Spotkanie integracyjne seniorów

19 czerwca br. grupa emerytów z Pyrzyc i Przelewic zwiedziła dwa miejsca w naszej gminie. Pierwszym z nich była Ścieżka tradycji pszczelarskiej w Płońsku. Po tym urokliwym miejscu oprowadzali  państwo Ewa i Olgierd Kustoszowie. Seniorzy dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat życia pszczół i pozyskiwania miodu. Ciekawość zwiedzających wzbudziły „domki pszczół’’, które miały różne kształty i kolory. Można było zobaczyć również pracujące pszczółki na sąsiadującym polu faceliowym. Uczestnicy wycieczki degustowali także miody.

2017-06-19 10:28:33

Ogromny sukces uczniów przelewickiego gimnazjum

Zespół w składzie: Alicja Jałoszyńska, Julia Kupisz i Hubert Kustosz pod opieką Dariusza Jałoszyńskiego zakwalifikował się do ścisłego finału (6 zespołów) zostając laureatem Ogólnopolskiego konkursu na projekt historyczny „Póki nie jest za późno” organizowanym przez Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu – Łambinowicach i został zaproszony na uroczystą galę wręczania nagród. Odbyła się ona w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu 13 czerwca 2017r. Projekt historyczny uczniów naszego gimnazjum pt. „(Nie)zapomniany grób – historia żołnierskiej mogiły” zdobył II miejsce w konkursie pokonując 62 konkurencyjnych projektów nadesłanych z całej Polski (14 województw).

2017-06-16 14:40:11

Sezon stypendialny dla młodych osób

Szanowni Państwo,

Fundacja Dobra Sieć od 8 lat stara się, aby informacja o dostępnych programach stypendialnych dotarła do jak najszerszego grona młodych ludzi. Dzięki serwisowi www.mojestypendium.pl informuje o wszystkich programach stypendialnych, w tym oferowanych przez stowarzyszenia, fundacje, samorządy, uczelnie i firmy. Strona jest bazą aktualnych ofert stypendialnych oraz konkursów naukowych i artystycznych, skierowaną do uczniów, studentów, osób utalentowanych artystycznie lub sportowo.

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9  [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 698   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia