Dziś jest: Wtorek 16 stycznia 2018, imieniny: Marcelego i Włodzimierza
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2017-12-09 20:27:34

Twierdza Barlinek zdobyta

09 grudnia 2017r. na szachownicach w Europejskim Centrum Spotkań w Barlinku zorganizowany został  Mikołajkowy Turniej Szachowy w szachach szybkich. Dla naszych zawodników był to ostatni z czterech zaplanowanych turniejów wyjazdowych z projektu pn. „Ale wkoło jest szachowo”, który jest realizowany w  ramach zadania publicznego Gminy Przelewice: „Propagowanie kultury fizycznej, zdrowego trybu życia, upowszechniania sportu wśród mieszkańców Gminy poprzez organizację lub uczestniczenie w imprezach, zawodach, zajęciach sportowych, w tym również dla osób niepełnosprawnych”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”. Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, z czasem namysłu 15 minut dla zawodnika, w kategorii przedszkolaków, juniorów młodszych i starszych. Bardzo dobrze wypadli nasi szachiści i zajęli czołowe miejsca w turnieju. Gratuluję!!!

2017-12-09 17:08:40

Mikołajki w Ukiernicy

7 grudnia na świetlicy w Ukiernicy tradycyjnie odbyła się impreza mikołajkowa dla dzieci. Miłą niespodzianką dla mieszkańców były odwiedziny byłego mieszkańca Dr Friedricha Stampa wraz tłumaczką p. Jolą. Wśród wielu atrakcji były m.in. wstępy dzieci z GCK-u  pod opieką p. Anny Roman i p. Daniela Nowackiego, wspólne gry i zabawy, a co najważniejsze przybycie św. Mikołaja. Wszyscy wspaniale się bawili. W trakcie spotkania z przyjemnością wysłuchaliśmy także pięknej gry na akordeonie i śpiewu w wykonaniu Dr. Stampy. Paczki dla najmłodszych przygotowano z inicjatywy Sołtysa i Rady Sołeckiej w Ukiernicy oraz ze środków funduszu sołeckiego. Fundatorem paczek był także  Dr. Stampa.

 

2017-12-08 23:00:12

Zmagania z Mikołajem w Kłodzinie

Każdego roku do Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie przyjeżdża Mikołaj. Teraz również nie zapomniał nas odwiedzić. Przybył w momencie, kiedy wszyscy uczniowie brali udział w zawodach sportowych „Zmagania z Mikołajem” na sali gimnastycznej. W przerwach między poszczególnymi konkurencjami uczniowie malowali najpiękniejszą choinkę bożonarodzeniową. Wszystkie prace umieszczone zostały na holu szkolnym, które pięknie go zdobią. Naszym zmaganiom przyglądał się Mikołaj, który mocno kibicował. Na zakończenie nasz kochany gość rozdał wszystkim dzieciom prezenty, z których bardzo się ucieszyli.
Anna Komada

2017-12-08 22:37:53

2017-12-07 14:39:50

Sezon Mikołajkowy ropoczęty...

Pierwsza impreza mikołajkowa na terenie naszej gminy  odbyła się 2 grudnia br. w świetlicy dla dzieci ze Sołectwa Przywodzie. W oczekiwaniu na św. Mikołaja dzieci uczestniczyły we wspólnym ubieraniu świątecznej choinki oraz różnych konkursach, grach i zabawach. Były też inne atrakcje tj. balony i malowanie twarzy. Dzieci fantastycznie się bawiły  i z radością oczekiwały na kolejne niespodzianki.

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8  [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 760   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia