Dziś jest: Sobota 23 stycznia 2021, imieniny: Ildefonsa i Rajmunda
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2020-12-21 07:55:41

Życzenia świąteczne i noworoczne

2020-12-18 13:24:10

Podsumowanie projektu pt. "Pomorze Zachodnie - Bezpieczna Edukacja"

Gmina Przelewice 3 listopada br. podpisała umowę na realizację projektu  pt. „Pomorze Zachodnie – Bezpieczna Edukacja”, na realizację którego otrzymała grant w wysokości 47.006,00 zł, współfinasowanego przez Unię Europejską w zakresie Europejskiego Funduszu Społecznego, Działania 7.7 Wdrożenie programów wczesnego wykrywania wad rozwojowych i rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami oraz zagrożonych niepełnosprawnością oraz  przedsięwzięć związanych z walką i zapobieganiem COVID-19 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020. Grantodawcą jest Województwo Zachodniopomorskie - Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Projekt realizowany był poprzez m.in. wsparcie i niesienia pomocy dla dzieci oraz pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych szkół podstawowych wraz z punktem
i oddziałami przedszkolnymi z terenu gminy Przelewice. Jedną z najważniejszych inicjatyw naszego projektu był zakup pakietów ochronnych dla 3 placówek edukacyjnych z terenu gminy, w tym dla:

  • Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie wraz z Punktem Przedszkolnym i 3. Oddziałami Przedszkolnymi w Przelewicach,
  • Publicznej Szkoły Podstawowej w Żukowie wraz z Oddziałem Przedszkolnym w Karsku,
  • Publicznej Szkoły Podstawowej w Jesionowie im. Kornela Makuszyńskiego wraz z  Oddziałem Przedszkolnym.

W ramach otrzymanego dofinansowania do w/w szkół z terenu naszej gminy zakupiono m.in. generatory ozonu, odkurzacze parowe, dozowniki automatyczne, maty dezynfekcyjne, a także inne środki ochrony i sprzęt do utrzymania czystości i dezynfekcji. Zakupiony sprzęt przekazany został do placówek edukacyjnych dla których Gmina Przelewice jest organem prowadzącym.

Dzięki realizowanemu w ramach w/w projektu przedsięwzięciu zwiększono bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych w/w placówek oświatowych objętych projektem. Ponadto warto dodać, że działania te w dużym stopniu przyczynią się do zminimalizowania wzrostu zachorowań na koronawirusa oraz innych chorób wirusowych na terenie naszej gminy.

Wszystkie działania objęte projektem koordynowały panie: Anna Garzyńska i Joanna Smolak-Benka.

2020-12-17 18:08:55

"Kwarantanna narodowa" w Polsce

Do 17 stycznia 2021 r. rząd przedłuża etap odpowiedzialności i wprowadza dodatkowe ograniczenia. Zamknięcie stoków narciarskich oraz zakaz przemieszczania się w Sylwestra – to niektóre z nich. W Sylwestra w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu.

Nowe zasady bezpieczeństwa – od 28 grudnia do 17 stycznia, czyli do końca przerwy szkolnej.

Co się zmieni?

  • Ponowne ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych – otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki,  a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe
  • Ograniczenie funkcjonowania hoteli – dostępne dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Wyjątkiem są również hotele pracownicze. 
  • Zamknięte stoki narciarskie
  • Infrastruktura sportowa dostępna tylko w ramach sportu zawodowego
  • 10 dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym.

Dotychczasowe zasady i ograniczenia przedłużono.

2020-12-17 10:09:49

I POWIATOWY KONKURS KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK BOŻONARODZENIOWYCH

2020-12-17 10:00:25

Pilotaż nowego programu wsparcia dla budynków wielolokalowych

Minister Klimatu Michał Kurtyka 29 września br. ogłosił rozpoczęcie prac nad pilotażowym programem, który obejmie dofinansowanie zarówno termomodernizacji, jak i wymiany źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych. Jednym z województw, w których zostanie zrealizowany pilotaż, będzie województwo zachodniopomorskie. Minister Kurtyka podczas konferencji w Resznikowie koło Rymania zapowiedział utworzenie nowego programu wsparcia dotacyjnego dla budynków wielorodzinnych (od 3 do 7 lokali) na wymianę starych, nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe oraz termomodernizację budynków. Program będzie wdrażany przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej, a jego beneficjentem będą mogły zostać osoby fizyczne – właściciel lub współwłaściciel lokalu w budynku wielorodzinnym. Województwo zachodniopomorskie jest jednym z województw, w których program będzie prowadzony pilotażowo. – Pracujemy nad projektem programu dotacji dla budynków wielorodzinnych. Planujemy, że zostanie on uruchomiony na początku przyszłego roku – zapowiedział Minister Michał Kurtyka. – Będziemy zachęcać mieszkańców budynków wielolokalowych do tworzenia wspólnot, żeby mieli jedno, wspólne źródło ciepła. Będzie to premiowane, a o środki będą mogły aplikować zarówno osoby fizyczne, jak i wspólnoty – powiedział Robert Stępień – Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i  Gospodarki Wodnej w Szczecinie. – Dofinansowanie obejmować będzie zakup i montaż nowego źródła ciepła pod warunkiem likwidacji nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe oraz zadania termomodernizacyjne, np. zakup i montaż stolarki okiennej i drzwiowej – dodał wiceprezes NFOŚiGW Paweł Mirowski.

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8  [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 1142   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia