Dziś jest: Poniedziałek 17 czerwca 2019, imieniny: Laury i Adolfa
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2019-05-29 07:51:42

29 maja - Dzień Działacza Kultury

2019-05-28 21:30:04

XIII Miedwiański Zlot Pojazdów Zabytkowych

8. czerwca 2019 r. już po raz trzeci na folwarku w Przelewicach będzie można podziwiać pojazdy zabytkowe w ramach XII Miedwiańskiego Zlotu Samochodów Zabytkowych. Do udziału w Zlocie  zgłosiło się 70 załóg. Gościć będziemy uczestników z różnych regionów polski, a także 10 załóg z Niemiec. W trakcie Zlotu poza częścią pokazową, załogi będą brały udział w zmaganiach sportowych i konkursach. Liczy się, oprócz możliwości technicznych pojazdów, również pokaz elegancji. Warto wybrać się do nas i obejrzeć tę niecodzienną paradę pojazdów zabytkowych!

 

Planowany przyjazd na folwark pierwszej załogi - 13:15

2019-05-28 21:08:20

Drużyna NSP wśród laureatów eliminacji wojewódzkich Turnieju BRD

Eliminacje wojewódzkie XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniach 21-22 maj  br. w Koszalinie odbyły się eliminacje wojewódzkie XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.  Powiat pyrzycki reprezentowali uczniowie Gimnazjum im. OZP w Przelewicach w składzie: Wiktoria Duk, Oskar Duk i Kacper Paliwoda oraz uczniowie NSP w Przelewicach w składzie: Anastazja Skawińska, Julia Kwaśniewska, Dawid Kalinowski i Szymon Skwarek. Po zaciętych rywalizacjach drużyna NSP sklasyfikowana została na II miejscu drużynowo (na 13 drużyn startujących w turnieju) w klasyfikacji szkół podstawowych młodszych a drużyna gimnazjum na miejscu IV drużynowo (na 21 drużyn startujących w turnieju) w kategorii szkół podstawowych starszych. W rywalizacji indywidualnej Szymon Skwarek uczeń klasy IV NSP w Przelewicach zajął II miejsce.

Uczniowie biorący udział w eliminacjach wojewódzkich przygotowywali się do turnieju biorąc czynny udział w projekcie edukacyjnym pt.: „Organizacja zajęć w zakresie bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym” w ramach wspierania działań kształtujących bezpieczne zachowanie się w ruchu drogowym oraz rozwijające umiejętności udzielania pierwszej pomocy współfinansowanych ze środków budżetu Gminy Przelewice, realizowanego przez Uczniowski Klub Sportowo – Motoryzacyjny w Przelewicach.

Gratuluję drużynom udanego startu w eliminacjach wojewódzkich i zapraszam do kolejnych przedsięwzięć organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo-Motoryzacyjny w Przelewicach w nowym roku szkolnym.

Koordynator Projektu Waldemar Klemenski

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów oraz mocno trzymamy kciuki na finale ogólnopolskim!

>>fotogaleria

2019-05-28 16:26:45

"Historia polskiego żołnierza dawniej i dziś" - spotkanie z weteranami

Już po raz trzeci w Przelewicach odbyło się spotkanie z weteranami pod hasłem „Historia polskiego żołnierza dawniej i dziś”, w którym uczestniczyli dzieci i młodzież z naszych szkół oraz zaproszeni goście. Spotkanie było poprzedzone prelekcjami w szkołach z terenu naszej gminy.

Wśród gości zaproszonych byli: przedstawiciele samorządu wojewódzkiego, powiatowego i gminnego, w tym m.in. radni Sejmiku WZ Zbigniew Chojecki i Olgierd Kustosz, Paweł Rodzoś dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego WZ, wicestarosta Ewa Gąsiorowska-Nawój, wójt gminy Przelewice Mieczysław Mularczyk, przewodniczący Rady Gminy Marian Świderski wraz z radnymi,   Ks. Proboszcz kan. Roman Dutko i Ks. Proboszcz Sebastian Kubicki, dziennikarka miesięcznika MON „Polski Zbrojnej" Małgorzata Schwarzgruber,  dyrektor Ogrodu Dendrologicznego Beata Osińska, dyrektor  Biblioteki „Ogród Kultury” Magdalena Soska, Mariusz Winnicki oraz dyrektorzy szkół z terenu gminy. Byli również szef Oddziału Zagrożeń Niemilitarnych płk dr Artur Talik, płk Radosław Nicikowski Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Szczecinie, płk Mirosław Zyber dowódca 2 Stargardzkiego Batalionu Saperów, płk Piotr Bednarczyk dowódca 5. Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie,  płk Marek Konieczny komendant WKU Stargard oraz nasi weterani kpt Daniel Krutow z WKU Gorzów,  st. chor. Leszek Biliński z  Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie,  a także kombatanci  p. Władysław Sadłoń i kpt w stanie rezerwy Stanisław Olchowy, którzy przekazali swoje przeżycia i doświadczenia z  lat wcześniejszych.

 

2019-05-28 10:29:34

Bezpłatne porady prawne

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8  [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 946   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia