Dziś jest: Poniedziałek 09 grudnia 2019, imieniny: Wiesławy i Leokadii
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2019-11-14 19:18:52

E-Obywatel Nowe Umiejętności Cyfrowe

W dniu 14  listopada 2019 r. w GCK w Przelewicach wręczono certyfikaty  grupie seniorów, którzy uczestniczyli w szkoleniu z obsługi komputera i Internetu na poziomie podstawowym, w ramach projektu.

             

E- Obywatel Nowe Umiejętności Cyfrowe. Szkolenie odbywało się w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Przelewicach. W zajęciach pod kierunkiem pana Roberta Korczaka uczestniczyło 15 seniorów. Wszyscy uczestnicy zdali pomyślnie końcowy egzamin. Kolejne szkolenie w najbliższym czasie. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby nabyć umiejętności z zakresu obsługi komputera na poziomie podstawowym.

L. Surma

>>fotogaleria

2019-11-13 23:02:27

Do pobrania ankieta >> TUTAJ
2019-11-13 21:59:03

Statuetki "Ludzie Ziemi Pyrzyckiej 2019" wręczono

11 listopada br. podczas uroczystej Sesji Rady Powiatu Pyrzyckiego, z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, wręczono statuetki NIKE – Ludzie Ziemi Pyrzyckiej 2019. Statuetka jest symbolem zaangażowania w różnych dziedzinach życia społecznego, przyczyniając się tym samym do promocji Ziemi Pyrzyckiej i naszego regionu.

W gronie laureatów znalazły się dwie wyróżniające się swą działalnością na terenie naszej gminy osoby. Są to: ks. Adam Polanowski i  p. Władysława Cenarska.

ks. Adam Polanowski

Ks. Adam Polanowski w 2011 r. został proboszczem parafii pw. Chrystusa Króla w Jesionowie. Praktycznie od początku podejmował różne cenne dla mieszkańców inicjatywy społeczne oraz wykazuje dbałość o dziedzictwo kulturowe naszej gminy. Dołożył wszelkich starań, aby pierwszy proboszcz parafii Jesionowo ks. Paul Sawatzke męczennik za wiarę był godnie upamiętniony. Doprowadził też do odsłonięcia poświęcenia Skweru ks. Paula Sawatzke. Wspólnie z grupą inicjatywną, podjął także starania odnowienia byłego cmentarza ewangelickiego w Jesionowie, dzięki czemu udało się stworzyć lapidarium wraz z tablicą upamiętniającą to miejsce. Ponadto  w  ostatnim okresie udało się również Proboszczowi, przy wsparciu życzliwych osób oraz samorządu wojewódzkiego i gminnego, pozyskać środki na dokumentację i remont dachu kościoła pw. św. Floriana w Jesionowie. Jest też  współorganizatorem spotkań patriotycznych z mieszkańcami.

Władysława Cenarska

Pani Władysława Cenarska - sołtys Sołectwa Jesionowo  funkcję sołtysa pełni już drugą kadencję. Jest osobą zaangażowaną w życie sołectwa. Wspólnie z mieszkańcami podejmuje różnego rodzaju inicjatywy  i  organizuje  imprezy integracyjne, w tym m.in. festyny rodzinne, dożynki sołeckie, dzień pieczonego ziemniaka i dzień dziecka. Dużym zainteresowaniem cieszą się również spotkania patriotyczne organizowane dla mieszkańców z okazji obchodów wydarzeń patriotycznych naszego kraju.  Pani Władysława zainicjowała także ciekawą oddolną inicjatywę dotyczącą wspólnego odwiedzania (wraz z radnymi i przedstawicielami Rady Sołeckiej) przed Świętami Bożonarodzeniowymi najstarszych mieszkańców sołectwa  (po 80-tym roku życia). Każda z tych osób podczas takich odwiedzin otrzymuje również symboliczną paczkę świąteczną, co sprawia im wiele radości, że ktoś o nich pamięta. Ponadto w ostatnim czasie, we współpracy z Proboszczem Parafii pw. Chrystusa Króla w Jesionowie i Gminą Przelewice oraz grupą inicjatywną,  udało się odrestaurować cmentarz ewangelicki w Jesionowie. Dzięki tym staraniom powstało lapidarium wraz z tablicą upamiętniającą to miejsce oraz droga z kamienia polnego (od drogi głównej do krzyża).

Działalność społeczna Pani Sołtys w dużym stopniu przyczynia się do rozwoju Sołectwa Jesionowo i większej integracji mieszkańców. Oprócz aktywnej działalności na rzecz sołectwa Pani Władysława od wielu lat opiekuje się niepełnosprawnym i wymagającym stałej opieki synem.

Serdecznie gratulujemy naszym laureatom i życzymy dalszych sukcesów w działalności społecznej i życiu osobistym.

>>fotogaleria

foto. Agnieszka Dyjak

2019-11-12 16:01:02

Zapraszamy do udziału w konkursie pn. "ŚWIĄTECZNA KARTKA BOŻONARODZENIOWA"

Do pobrania:

1. Regulamin >> TUTAJ

2. Oświadczenie >> TUTAJ

2019-11-12 16:00:54

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w 2020 r. - zapraszamy do składania ofert

Wójt Gminy Przelewice ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w 2020 r. oraz zaprasza do składania ofert. Szczegółowe informacje na ten temat, w tym m.in. rodzaje zadań, wysokość środków przeznaczonych na ich realizację do pobrania poniżej.

Wzory dokumentów:

  1. Wzór oferty
  2. Wzór sprawozdania

3. Karta oceny merytorycznej

4. Oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8  [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 1000   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia