Dziś jest: Sobota 17 kwietnia 2021, imieniny: Roberta i Patrycego
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2021-03-15 08:39:28

Konkurs na "NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ"

Do pobrania: karta zgłoszeniowa

2021-03-12 13:21:53

ODBIÓR ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH Z TERENU GMINY PRZELEWICE

Wójt Gminy Przelewice informuje, że na terenie gminy odbędzie się bezpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych pochodzących z gospodarstw domowych. HARMONOGRAM -  16 marca 2021- wtorek – Przelewice - 22 marca 2021 – poniedziałek – Gardziec, Laskowo, Przywodzie, Wołdowo - 23 marca...
2021-03-12 10:05:03

KTÓRY KARMNIK JEST PAŃSTWA ZDANIEM NAJŁADNIEJSZY? Zachęcamy do głosowania!

Do dnia 18 marca br. można oddawać głosy na wybraną pracę konkursową w ankiecie dostępnej pod linkiem: https://www.facebook.com/agnieszka.wilczak.5458/.
 
W lutym w Oddziale Przedszkolnym w Przelewicach przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie ogłoszono konkurs na „Karmnik dla ptaków”. Celem konkursu było: kształtowanie postaw proekologicznych; uwrażliwienie dzieci na potrzebę dokarmiania ptaków zimą; zacieśnienie więzi rodzinnych oraz rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych. Konkurs ogłoszono w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą „Niezłe ziółka”.
Konkurs spotkał się z dużym odbiorem - zgłoszono aż 29 prac. Przy tworzeniu karmnika pomagali rodzice lub dziadkowie. Wykonane karmniki zaskoczyły organizatorów swoją pomysłowością oraz doborem materiałów, z których zostały wykonane i zachowaniu przy tym swojej funkcjonalności. Prace można oglądać na wystawie zorganizowanej w przedszkolu. Karmniki zostaną wykorzystane do zawieszenia na terenie przedszkola, szkoły oraz terenach gminnych, by dokarmiać ptaki zimą.
 
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania rodzicom oraz wszystkim osobom, które pomagały dzieciom wykonać karmniki.
 
Realizator konkursu: Stowarzyszenie „Bo Jak Nie My To Kto”
Osoba odpowiedzialna za konkurs: Agnieszka Wilczak
2021-03-12 10:03:46

Spotkanie z okazji Dnia Sołtysa

W dniu wczorajszym w pałacu Ogrodu odbyło się spotkanie Włodarzy Gminy z Sołtysami z okazji obchodzonego tradycyjnie w dniu 11 marca Dnia Sołtysa.

Dziękując Sołtysom za zaangażowanie, życzono im satysfakcji z pracy na rzecz lokalnej społeczności, osiągnięcia zaplanowanych celów i wytrwałości. Zaznaczyli  również  jak duże znaczenie dla rozwoju Gminy i  mieszkańców ma praca sołtysa oraz jak ważna jest dobra wzajemna współpraca.

Następnie wójt gminy Mieczysław Mularczyk wraz z przewodniczącym RG Maranem Świderski i Panią Skarbnik Agnieszką Kozanką-Lipka wręczyli wszystkim Sołtysom podziękowania i symboliczne upominki.

Spotkanie było również okazją do omówienia bieżących sprawy sołectw.

>>fotogaleria

2021-03-11 15:19:27

Przypominamy o obowiązku zasłaniana ust i nosa!

Zasłanianie ust i nosa obowiązuje w zamkniętych przestrzeniach użyteczności publicznej, w sklepach, transporcie publicznym, na przystanku oraz podczas obsługi interesantów i klientów.

Więcej informacji na stronie:

https://www.gov.pl/web/gis/wychodzisz-z-domu-zaslon-usta-i-nos

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8  [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 1163   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia