Dziś jest: Poniedziałek 21 października 2019, imieniny: Urszuli i Hilarego
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2019-09-30 12:30:26

2019-09-29 14:16:40

Prognoza Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

2019-09-29 13:35:23

Mobilna pracownia komputerowa - nagroda dla NSP w Przelewicach

24 września br., w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach, odbyła się konferencja OSEregio. Projekt OSEregio jest skierowany do nauczycieli i dyrektorów szkół. Spotkania są płaszczyzną wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie wykorzystywania nowych technologii w procesie kształcenia. W polickiej konferencji uczestniczyli członkowie kierownictwa oraz przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji, Naukowej Akademickiej Sieci Komputerowej, a także eksperci zajmujący się nowymi technologiami w edukacji.

Na tę konferencję została również zaproszona p. Renata Kozicka dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przelewicach. Podczas konferencji wręczano zwycięzcom specjalnej edycji konkursu OSE wyzwanie certyfikat poświadczający wygranie mobilnej pracowni komputerowej, składającej się z 16 laptopów, punktu dostępu do internetu oraz szafy mobilnej.

 

2019-09-27 15:30:39

Centrum Przedsiębiorczości Lokalnej w Kłodzinie

26 września br. w ramach nowo tworzonego Centrum Przedsiębiorczości Lokalnej w Kłodzinie odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne, które prowadził specjalista Piotr Sylwestrzak. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Inkubator Pomysłów, przy wsparciu partnerów: Fundacji Razem dla Rozwoju Obszarów Wiejskich, Gminy Przelewice, Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy i Rady Sołeckiej w Kłodzinie.

Środki na ten cel pozyskano za pośrednictwem Stowarzyszenia Lider Pojezierza w ramach Projektów Grantowych - Poddziałanie „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020.

Głównym celem przedsięwzięcia  jest aktywizacja naszych mieszkańców w zakresie rozwoju przedsiębiorczości, w tym m. in. kreowanie nowych zielonych miejsc pracy. W nowo tworzonym Centrum będziemy organizować bezpłatne szkolenia oraz wspierać osoby zainteresowane podjęciem np. działalności gospodarczej.

Podczas spotkania informacyjnego wszystkim uczestnikom zapewniono catering. Kolejne tego typu spotkanie, wraz z możliwością indywidualnego doradztwa specjalisty, przewidziano na dzień 16 października 2019r., na które już dzisiaj chętne osoby serdecznie zapraszamy. Więcej szczegółów niebawem.

Anna Garzyńska koordynator Projektu

>>fotogaleria

2019-09-27 14:50:02

Nasze przedszkolaki biorą udział w akcji Sprzątania świata...

W mijającym tygodniu mali przyjaciele przyrody z Oddziału Przedszkolnego w Przelewicach przy SP im. Jana Brzechwy w Kłodzinie, pod opieką wychowawców grup i pozostałych pracowników przedszkola wzięli czynny udział w akcji "Sprzątanie świata – Polska 2019", której przyświeca tegoroczne hasło: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy". 

Przedszkolaki z ogromnym zapałem segregowali zebrane śmieci na terenie wokół przedszkola i na placu zabaw. Poprzez praktyczne działania, dzieci dowiadują się i zapamiętują, jak dbać o naszą planetę i czym skutkuje jej zaśmiecanie.

Dzieci wykazując się przykładną postawą mogą stanowić wzór godny do naśladowania. 

Patrycja Więckowska

>>fotogaleria

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8  [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 984   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia