Dziś jest: Poniedziałek 16 grudnia 2019, imieniny: Euzebiusza i Zdzisławy
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2019-11-27 13:15:00

Akcja na rzecz bezpieczeństwa - odblaski dla pieszych

Po ciemku, na nieoświetlonej drodze, kierowcy samochodów widzą przede wszystkim silne światła pojazdów jadących z przeciwka i białe linie wymalowane na jezdni.Tonące w mroku sylwetki pieszych i rowerzystów dostrzegają w ostatniej chwili, zazwyczaj z odległości 20-30 metrów.

Jeśli jednak pieszy wyposażony jest w element odblaskowy, odbijający światła samochodu, kierowca spostrzeże go już z odległości 130-150 metrów, czyli ok. 5 razy wcześniej!

To może uratować pieszemu życie.  Odblaski powinniśmy nosić zawsze po zmroku. W szczególności jesienią i zimą, kiedy widoczność na drodze bardzo się pogarsza. Chcielibyśmy aby wszyscy o tym pamiętali, dlatego dziś wyszliśmy przypomnieć o tym lokalnej społeczności. Podczas akcji uczniowie NSP w Przelewicach wręczali własnoręcznie wykonane odblaski wszystkim napotkanym mieszkańcom Przelewic, zachęcając do ich używania. Akcja została przeprowadzona w ramach Konkursu "SKO blog miesiąca" organizowanego przez Powszechna Kasę Oszczędności Bank Polski Spółkę Akcyjną.

 

>>fotogaleria

2019-11-27 09:41:08

 

„FABRYKA AKTYWNYCH ZAWODOWO”   oferuje dla osób powyżej 30 roku życia, bez pracy, zamieszkujących teren województwa zachodniopomorskiego  BEZPŁATNIE:

  • kompleksową pomoc doradcy zawodowego, pośrednika pracy i trenera pracy,
  • szkolenie w zawodach pracowników poszukiwanych przez lokalnych pracodawców, dostosowanych do indywidualnych potrzeb Uczestnika/czki
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • stypendium szkoleniowe za udział w szkoleniu
  • zwrot kosztów dojazdu, opieki na osobą zależną/dzieckiem
  • ubezpieczenie NNW.
  • istnieje możliwość podjęcia stażu przed zatrudnieniem i otrzymanie stypendium stażowego.

 Udział w projekcie jest bezpłatny, dostępny również dla osób niepełnosprawnych.

2019-11-26 13:16:58

2019-11-26 13:14:33

Uczniowie SP w Kłodzinie na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie

18 października klasy II i III pod opieką pań wychowawczyń: Joanny Kowalczyk, Barbary Kucharskiej i Jolanty Czerniak wybrały się na zajęcia pokazowe na Wydziale Nauk o  Żywności i Rybactwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Uczniowie uczestniczyli w dwóch warsztatach. Pierwszy pod nazwą "Smakołyki z mleka" został zrealizowany w Zakładzie Technologii Mleczarskiej i Przechowalnictwa Żywności. Posiłkując się przygotowanymi recepturami, uczestnicy nabyli umiejętność wyrobu lodów śmietankowych i cytrynowych w warunkach domowych, tradycyjnych mlecznych napojów fermentowanych, takich jak jogurt, kefir oraz maseł smakowych (paprykowe, czosnkowe, majerankowe, koperkowe). Otrzymane produkty były degustowane i wszystkim bardzo smakowały.

2019-11-26 09:24:22

Wyniki otwartego turnieju tenisa stołowego o Mistrzostwo Gminy Przelewice

 23 listopada 2019 r. w hali sportowej w Przelewicach po raz kolejny odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gminy Przelewice w tenisie stołowym. Organizatorem turnieju był kierownik sekcji tenisa stołowego LKS WICHER Przelewice Marek Kibała. W turnieju wzięło udział 60 uczestników reprezentujących 11 gmin województwa zachodniopomorskiego: Barlinek, Bierzwnik, Chojna, Choszczno, Dębno, Dolice, Kamień Pomorski, Lipiany, Przelewice, Stargard, Szczecin, gminę Kostrzyn nad Odrą oraz zawodnik   z Ukrainy. Mistrzostwa rozegrano w 6 kategoriach wiekowych. Zawodnicy zajmujący czołowe miejsca nagrodzeni zastali pamiątkowymi pucharami  i nagrodami rzeczowymi finansowanymi w całości ze środków budżetowych Gminy Przelewice.

>>fotogaleria

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7  [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 1002   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia