Dziś jest: Środa 01 kwietnia 2020, imieniny: Zbigniewa i Grażyny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2020-03-18 12:57:48

KOMUNIKAT STAROSTY PYRZYCKIEGO

Starosta Pyrzycki informuje, iż do dnia dzisiejszego tj. 18 marca do godz. 10.00 na terenie Powiatu Pyrzyckiego nie stwierdzono ani jednego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem (Covid-19).

Starosta Pyrzycki uprzejmie prosi mieszkańców powiatu o stosowanie się do zaleceń władz, a w szczególności zaleceń sanitarnych i higienicznych, aby zminimalizować możliwość zakażenia się tym niebezpiecznym wirusem. Starosta zaleca także korzystanie ze sprawdzonych źródeł informacji, aby nie powielać nieprawdziwych danych o stanie faktycznym.

Uprasza się także w miarę możliwości o rezygnację z osobistego załatwiania spraw w Urzędach, o ile sprawy nie są bardzo pilne. Dotyczy to szczególnie osób powracających z zagranicy. Korzystajmy z pomocy poczty elektronicznej i telefonów.

Starosta Pyrzycki

Stanisław Stępień

2020-03-18 09:34:04

Obrady XIX - Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Przelewice

XIX – Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Przelewice odbędzie się 19 marca 2020r. / tj.czwartek/. Rozpoczęcie obrad – godzina 10.00. Miejsce obrad – sala w pałacu Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach.

PORZĄDEK  OBRAD:

2020-03-17 20:31:49

Obowiązkowa kwarantanna dla wracających do Polski

Dowiedz się więcej   >> TUTAJ

2020-03-17 12:31:02

Policja ostrzega przed oszustami w związku z koronawirusem

KGPPolicjanci przestrzegają przed nieuczciwymi zachowaniami osób, które wykorzystując epidemię koronawirusa oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa. Oferują je w Internecie lub podszywają się pod instytucje i organizacje mające na celu zwalczanie i zapobieganie szerzeniu się wirusa czy też zajmujące się jego leczeniem. Nie dajmy się oszukać i o każdym taki przypadku informujmy Policję.

W Polsce odnotowano pierwsze zachorowania na koronawirusa, a policjanci w ostatnim czasie otrzymali sygnały o przypadkach oszustw z tym związanych. W sieci pojawiły się oferty sprzedaży środków m.in. amuletów czy cudownych herbatek, które mają rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy też w przypadku zarażenia spowodować cudowne ozdrowienie. Problem dotyczy nie tylko nieuczciwych sprzedawców ale i podszywania się pod Służby Sanitarne i Ministerstwo Zdrowia oraz inne instytucje i organizacje, które walczą z rozprzestrzenianiem się i szerzeniem koronawirusa. Odnotowano przypadki nieuczciwych ofert i rozpowszechniania nie tylko w Internecie nieprawdziwych informacji dotyczących właśnie ewentualnych metod leczenia tego wirusa.

Policjanci przestrzegają przed tego typu oszustami. Nie dajmy się zwieść, nie kupujmy cudownych środków mających nas rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy nagle uzdrowić. Nie wpuszczajmy też takich osób do swoich domów i o każdym tego typu przypadku informujmy Policję.

AKTUALNYCH INFORMACJI NA TEMAT KORONAWIRUSA NALEŻY SZUKAĆ TYLKO NA SPRAWDZONYCH, OFICJALNYCH STRONACH:

Jednocześnie resort zdrowia wdraża ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Policjanci będą przynajmniej raz na dobę sprawdzać, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje będą przekazywane do służb sanitarnych i wojewodów. Sprawdzenie ma się odbywać głównie telefonicznie. Kontakt z policjantami ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno funkcjonariuszom jak i osobom objętym kwarantanną. Czynności wykonywać będą tylko i wyłącznie funkcjonariusze umundurowani.

Infolinia NFZ dotycząca koronowirusa: 800-190-590.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną związaną z potencjalnym niebezpieczeństwem zakażenia koronawirusem informujemy, iż wszelkie informacje dostępne są na stronie GIS

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

2020-03-17 11:52:17

KOMUNIKAT STAROSTY PYRZYCKIEGO

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7  [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 1039   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia