Dziś jest: Sobota 17 kwietnia 2021, imieniny: Roberta i Patrycego
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2021-03-17 15:38:16

"DAR SERCA DLA HOSPICJUM" - akcja pomocowa dla szczecińskiego Hospicjum

W dniach od 17  lutego do 6 marca 2021 w Parafii pw. MB Królowej Polski w Przelewicach została zorganizowana akcja pomocowa dla Hospicjum ze Szczecina w ramach Jałmużny Wielkopostnej.

Od Środy Popielcowej były zbierane dary w parafii w postaci potrzebnych środków higienicznych: szampony, chusteczki nawilżające, mydła, proszki do prania, płyny do naczyń itd. Finał akcji przerósł nasze oczekiwania, z czego bardzo się cieszymy. Życie jest po to, żeby dawać z siebie jak najwięcej innym ludziom i to głównie parafianie otworzyli swoje serca oraz stanęli na wysokości zadania. Hasło jakie przyświecało akcji to: ,,DAR SERCA DLA HOSPICJUM’’.

 

Wszystkim uczestnikom akcji składamy gorące podziękowanie za otwartość serca, dziękujemy za tak liczny udział i za okazaną pomoc jaką zanieśliśmy do chorych.  Dziękujemy za te dobre serca, które pochylają się nad tymi, którzy potrzebują pomocy, za wrażliwą duszę, która przynagla do czynienia dobra. Składamy jeszcze raz serdeczne i pełne wdzięczności podziękowania. Niech ten promyk miłosierdzia zostaje przekazany dalej i niech cieszy serca chorych.

Dary 11 marca br. zostały przekazane do Hospicjum, zachęcamy do organizacji takich akcji. Nasza parafia jest przykładem, że w okresie pandemii można też czynić dobro i miłosierdzie, gdyż kiedy pomagamy innym wszelkie dobro, które dajemy od siebie z czystego serca zatacza koło i wraca do nas.

Za tę dobroć okazaną chorym jeszcze raz bardzo, ale to bardzo dziękujemy.

                                            Wspólnota Koła Koronkowego

                                                  Parafia Przelewice

 

Podziękowanie -Hospicjum św. Jana Ewangelisty za dary rzeczowe od Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Przelewicach. >> TUTAJ

2021-03-16 15:09:58

MZ zwiększa możliwości testowania na Covid-19

Jeśli podejrzewasz u siebie Covid-19, nie czekaj! Wypełnij formularz online. Na podstawie przekazanych danych, dowiesz się, czy kwalifikujesz się na test. Pandemia znowu przyspiesza. Miniony tydzień to wzrost zakażeń, ale też i zgonów. Więcej informacji na  ten temat >> TUTAJ

2021-03-16 08:08:37

Ogłoszenie naboru wniosków w zakresie LSR i Priorytetu 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej" oraz szkolenia

Stowarzyszenia Lider Pojezierza zapraszamy na:

  1.     Szkolenie w ramach Naboru nr 1/2021/RIZD.

Stowarzyszenie „Lider Pojezierza”  informuje o możliwości składania wniosków w naborze: ,,Rozwój innowacyjnych źródeł dochodu na obszarze zależnym od rybactwa”(1/2021/RIZD), którego zakresy odpowiadają LSR oraz celom Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, zawartego w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze” na lata 2014 2020 (Priorytetu 4 PO RYBY).

Miejsce i forma szkolenia: ze względu na panującą w kraju narodową kwarantannę oraz stan epidemiologiczny związany z występowaniem koronawirusa (COVID-19), szkolenie odbędzie się za pomocą  konferencji audio- video na jednej z platform on-line (link do szkolenia, zostanie przesłany na adres mailowy, podany w karcie zgłoszeniowej).

Więcej na stronie:  TUTAJ

 

  1.     Ogłoszenie o naborze NR 1/2021/RIZD

Stowarzyszenie „Lider Pojezierza”  ogłasza nabór wniosków którego zakresy odpowiadają LSR oraz celom Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, zawartego w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze” na lata 2014 2020 (Priorytetu 4 PO RYBY)

Rozwój innowacyjnych źródeł dochodu na obszarze zależnym od rybactwa wskazane w Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Lider Pojezierza” na lata 2014-2020 (LSR)

Termin składania wniosków:
1 kwietnia 2021 r. – 16 kwietnia 2021 r.

Więcej  informacji >> TUTAJ

  1.       Projekt 7.1. Poszukiwacze Zaginionych Inicjatyw – Video z Inicjatyw Lokalnych

Inicjatywy lokalne są jedną z form rozwoju społeczności, polegają na współpracy pomiędzy mieszkańcami, animatorami lokalnymi i jednostkami samorządu. Celem jest wspólne realizowanie zadania na rzecz społeczności lokalnych oraz poprawa warunków ich życia.

2021-03-16 07:50:12

2021-03-15 09:00:02

INFORMACJA O TERMINACH WYDAWANIA ŻYWNOŚCI

Wydawanie żywności dla osób, które zostały zakwalifikowane do Podprogramu 2020 z zastosowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego będzie się odbywało w magazynie  w Przelewicach (Folwark)  w dniach:                                                                         

  • 17.03.2021r. (środa) w godzinach  od 9.00 do 14.00  
  • 18.03.2021r. (czwartek) w godzinach   od 9.00 do 13.00  
  • Podczas wydawania żywności w magazynie może znajdować się tylko jedna osoba odbierająca.
  • Osoby oczekujące na wydanie zobowiązane są do nie skupiania się w grupach oraz do zachowania bezpiecznej 2 metrowej odległości oraz muszą być wyposażone w maseczki oraz rękawiczki.
  • Uwaga ważne: W przypadku osób starszych i niepełnosprawnych, które nie mają możliwości odbioru osobistego, prosimy o zgłoszenie tego faktu swojemu pracownikowi socjalnemu – żywność zostanie dostarczona w inny sposób.

W przypadku przebywania osoby zakwalifikowanej do programu, która objęta została kwarantanną, prosimy o zgłoszenie tego faktu swojemu pracownikowi socjalnemu – żywność zostanie dostarczona w inny sposób.     

    

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7  [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 1163   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia