Dziś jest: Środa 19 września 2018, imieniny: Januarego i Konstancji
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2018-09-01 12:55:48

1 września - rocznica wybuchu II Wojny Światowej

2018-08-31 16:02:01

Godziny odjazdów atuobusów szkolnych

GODZINY ODJAZDÓW AUTOBUSU SZKOLNEGO Z POSZCZEGÓLNYCH MIEJSCOWOŚCI DO PSP ŻUKÓW ORAZ GIMNAZJUM IM. OZP W PRZELEWICACH OD DNIA 03.09.2018 R.

Autobus Renault R 332 nr rej.  ZPY 72 UL

Przywozy od poniedziałku do piątku:

7:10  Przywodzie– uczniowie z PSP Żuków

7:20  Żuków

7:30  Lubiatowo – uczniowie z PSP Żuków i Gimnazjum im. OZP w Przelewicach

7:40  Ukiernica- uczniowie z PSP Żuków i Gimnazjum im. OZP w Przelewicach

7:45  Żuków – uczniowie z  Gimnazjum im. OZP w  Przelewicach

7:55  Przywodzie - uczniowie z  Gimnazjum im. OZP w Przelewicach

8:10  Przelewice

2018-08-30 13:21:08

Ogłoszono Konkurs Ofert pn. "Strzelnica w powiecie"

Ogłoszony przez Ministerstwo Obrony Narodowej Konkurs Ofert pn. „Strzelnica w powiecie” zakłada dotacje dla jednostek samorządu terytorialnego na realizację zadań związanych z budową lub remontem strzelnic umożliwiających prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego.

Projekt kierowany jest do samorządów i zakłada powstanie strzelnicy w każdym powiecie, ale nie przesądza, że gospodarzem obiektu musi być starostwo powiatowe – o dotację ubiegać się bowiem mogą także samorządy gminne i wojewódzkie.

Projekt jest odpowiedzią na wzrost społecznego zainteresowania sportem strzeleckim oraz zdobywaniem kompetencji związanych z bezpieczeństwem. Jego realizacja przyniesie korzyści zarówno samorządom, które zyskają na swoim terenie nowoczesne i bezpieczne obiekty, jak i państwu, dla którego istotne są umiejętności obywateli przydatne w sytuacji kryzysu lub zagrożenia, w tym o charakterze militarnym. Szerokie spektrum zainteresowanych tego typu obiektami – wśród nich wojsko, inne służby mundurowe, organizacje proobronne i inne organizacje pozarządowe, a także klasy mundurowe i sportowcy – nie tylko będzie gwarancją właściwego wykorzystania strzelnicy, ale także służyć będzie prestiżowi i dobremu wizerunkowi gospodarza tego terenu.

Biorąc pod uwagę powyższe, zachęcamy do zainteresowania się konkursem „Strzelnica w powiecie” oraz do jego popularyzowania w Państwa regionie. Wszystkie niezbędne informacje na temat konkursu dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Obrony Narodowej (www.bip.mon.gov.pl) w zakładce Ogłoszenia.

Zapraszamy do wspólnego działania na rzecz obronności państwa i bezpieczeństwa polskich obywateli.

2018-08-30 12:44:53

2018-08-29 10:02:40

Pomóżmy w leczeniu Marty Barańskiej

Na prośbę Mamy Marty Barańskiej, mieszkanki Gminy Pyrzyce, zamieszczamy apel z prośbą o wsparcie dla Marty, która pilnie potrzebuje pomocy…

Przyjaciele, Znajomi bliscy
i dalsi…

Wiele z osób pewnie zna Martę (lub po prostu Barańską!) – zawsze pełna uśmiechu, elegancka, ambitna, zapracowana na wielu frontach i zajmująca się milionem spraw na raz – od organizacji Regat The Tall Ships’ Races 2007, marketing Pogoni Szczecin, po pracę dla Akademii Morskiej w Szczecinie jako najlepszy (zdaniem studentów!) wykładowca i pełnomocnik Rektora ds. Promocji, pracę na rzecz Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej i pełnienie funkcji eksperta delegacji Rzeczypospolitej Polskiej w Komitecie decyzyjnym IMO w Londynie, od wielu lat zakochana w żaglowcu Fryderyk Chopin i działająca na jego rzecz, zakręcona na punkcie morza Pani Kapitan, zawsze chętna by pomóc innym, rzadko myśląca o sobie…

Nie wiem czy wszyscy zdają sobie sprawę, że robiła aż tak dużo.
Nie sądzę też, aby wiele osób wiedziało, jak bardzo obecnie potrzebuje naszej pomocy....

W 2010 r. u Marty rozpoznano chorobę nowotworową – Chorobę Cushinga pochodzenia przysadkowego. Jest to niezwykle rzadka choroba (roczna zapadalność to 2-3 osoby na milion, głównie kobiety w wieku 20-30 lat) spowodowana gruczolakiem (guzem) przysadki wydzielającym w nadmiarze ACTH i pobudzającym korę nadnerczy do wydzielania koryzolu, którego nadmiar jest morderczy w skutkach. Hiperkortyzolemia doprowadza do złożonych objawów związanych z wieloma układami w organizmie.

« poprzednie 1 2 3 4 5 6  [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 846   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia