Dziś jest: Sobota 17 listopada 2018, imieniny: Grzegorza i Salomei
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2018-10-31 10:41:38

Kondolencje

2018-10-30 12:30:26

Wieża kościoła w Żukowie wymaga kapitalnego remontu - pierwszy krok za nami. Czy uda się dalej...

W  lipcu 2018 r. Parafii Rzymskokatolickiej w Żukowie udzielona została dotacja celowa w kwocie 12.000 zł z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.  Dotacja przeznaczona została na dofinansowanie kosztów realizacji zadania pn „Wykonanie projektu budowlanego remontu wieży kościoła parafialnego pw. Świętej Trójcy, Żuków gm. Przelewice”. Projekt ten  związany jest z remontem wieży kościoła - obiektu wpisanego do rejestru zabytków pod nr 533 decyzją Kl-20/-1/65 z dn. 22 grudnia 1965.

W ramach tego zadania opracowane zostały następujące części dokumentacji:

•    Inwentaryzacja budowlana
•    Ekspertyza budowlana
•    Program prac konserwatorskich
•    Projekt konstrukcyjny
•    Projekt branży architektonicznej.

2018-10-30 11:28:20

02 listopada 2018 r. - kasa nieczynna

2018-10-30 10:51:06

Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo w okresie Wszystkich Świętych

W związku z dniem Wszystkich Świętych, odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców.

W tym roku dzień Wszystkich Świętych przypada w środku tygodnia (w czwartek). Niewątpliwie pozwoli to na rozłożenie odwiedzin grobów bliskich na kilka dni. Nieco mniejszy tłok i ruch w okolicach cmentarzy nie powinien jednak uśpić naszej czujności, ponieważ w tym właśnie czasie częściej niż zwykle dochodzi do kradzieży na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej oraz włamań do domów i mieszkań.

Pamiętajmy, aby wyjeżdżając z domu, mieszkania, zadbać o odpowiednie jego zabezpieczenie. Wychodząc sprawdźmy, czy wszystkie okna i drzwi są zamknięte, kurki z gazem zakręcone i wyłączone piecyki elektryczne. Warto również poprosić zaufanego sąsiada, by zwrócił uwagę na nasz dom czy mieszkanie, wyjmował zostawione w drzwiach ulotki, a w razie zauważenia czegoś niepokojącego, natychmiast nas o tym powiadomił.

Wybierając się na cmentarz, nie zabierajmy, o ile to możliwe, większych kwot pieniędzy, biżuterii oraz innych wartościowych przedmiotów. Warto mieć odliczoną na zakupy kwotę pieniędzy i trzymać ją w innym miejscu niż portfel i dokumenty. W trakcie płacenia za zakupy, nie pokazujmy, ile pieniędzy mamy przy sobie.

Pamiętajmy również, by podczas porządkowania grobów nie zostawiać, nawet na chwilę, torebki lub saszetki na pomniku czy ławce. Parkując samochód przed cmentarzem również nie zostawiajmy w nim w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów lub dokumentów. Starajmy się parkować na strzeżonych lub dozorowanych parkingach, w miejscach oświetlonych i często uczęszczanych. Wysiadając, sprawdźmy czy drzwi i okna w aucie są zamknięte.

2018-10-29 22:57:02

Bezpłatne szkolenia specjalistyczne - zachęcamy do udziału

Informujemy Państwa o możliwości skorzystania z bezpłatnych szkoleń specjalistycznych w ramach realizowanego w naszej gminie projektu E-obywatel nowe umiejętności cyfrowe.

Dostępne szkolenia:

    szkolenie dla rolników
    szkolenie dla osób które prowadzą działalność gospodarczą lub chcą prowadzić działalność gospodarczą
    cyfrowy nauczyciel

Przypominamy, że w w/w szkoleniach mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które mają miejsce zamieszkania na terenie gminy Przelewice.

Osoby do kontaktu: Anna Garzyńska UG Przelewice (pok. B6) tel. 91/3913832 lub Ewelina Bartółd tel. 58/550 95 64 Asseco Data Systems S.A. Biuro w Gdyni

« poprzednie 1 2 3 4 5 6  [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 868   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia