Dziś jest: Poniedziałek 06 lipca 2020, imieniny: Łucji i Dominika
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2020-06-20 12:02:52

Projekt "Teatr Jednej Przerwy" w NSP Przelewice

W NSP w Przelewicach jest realizowany projekt "Teatr Jednej Przerwy" finansowany przez Fundację PZU. Dzięki podjętym działaniom uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat teatru, rodzajów sztuk i widowisk teatralnych, rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność. Udział w warsztatach teatralnych pozwolił uczniom doskonalić dykcję, ruch sceniczny, a także rozwijać umiejętność autoprezentacji, co jest niezwykle ważne w obecnych czasach. Możliwość zwiedzenia teatru od tej drugiej strony, od kulis, to dla młodych miłośników teatru z NSP ogromna frajda.

W ostatnich dniach, w dwóch grupach wiekowych, odbyły się wyjazdy do Teatru w Gorzowie. Młodsi uczniowie obejrzeli spektakl "Gniewko i Lubinka", a potem wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez aktorów i uczyli się, jak pozbyć się tremy. Starsi uczniowie uczestniczyli w warsztatach na temat wrażliwości wśród młodzieży, rozwijali swoją empatię i wrażliwość. Obcowanie z magią teatru w takim wymiarze ma wpływ nie tylko na upodobania teatralne uczniów, ale oddziałuje także na kształtowanie się osobowości młodych ludzi i ich poglądów na świat.

                                                   Edyta Kobus

>>fotogaleria

2020-06-19 19:26:36

Podpisano umowę na projekt pn. "Trasa megalityczna - Wrota Czasu"

15 czerwca br. w pałacu przy Ogrodzie Dendrologicznym doszło do podpisania umowy w ramach projektu współpracy ,,Trasa megalityczna – Wrota Czasu”.

Lokalne Grupy Działania uczestniczące w projekcie reprezentowali: Prezes Elżbieta Rink i Wiceprezes Małgorzata Krysiak ze Stowarzyszenia ,,WIR” z siedzibą w Stargardzie (lider projektu); Prezes Krzysztof Wiklak i Wiceprezes Ireneusz Kostka ze Stowarzyszenia ,,Lider Pojezierza” w Barlinku (partner projektu) oraz Wiceprezes i Nadleśniczy Jacek Gid z Lokalnej Grupy Rybackiej ,,Partnerstwo Jezior” i Nadleśnictwo Choszczno. Reprezentantem Urzędu Marszałkowskiego był Pan Wicemarszałek Olgierd Kustosz.

2020-06-19 17:50:09

TRWA NABÓR - PROGRAM SPOŁECZNIK NA RATUNEK

 

Zachęcamy organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne do wzięcia udziału w naborze Programu Społecznik na Ratunek. Uprzejmie przypominamy, że jest to nabór specjalny, w ramach którego zostaną rozdysponowane środki, które mają pomóc zachodniopomorskim organizacjom pozarządowym w walce z Covid-19. Nabór będzie trwał do wyczerpania puli środków, nie później niż do 17 lipca 2020 r. Złożone wnioski podlegają ocenie formalno-merytorycznej - złożenie wniosku nie jest jednoznaczne z otrzymaniem dotacji. Wnioski należy składać na min. 14 dni przed planowanym rozpoczęciem projektu. Wszelkie informacje są dostępne na stronie Operatora – link oraz stronie wzp.pl

Zachęcamy do obejrzenia filmowego zaproszenia od Marszałka Olgierda Geblewicza – link.

2020-06-19 12:17:46

Program "Dobry Start" 300 dla ucznia

INFORMACJA

Ośrodek Pomocy Społecznej w Przelewicach informuje, że w ramach Rządowego Programu „Dobry Start” 300 dla ucznia, wnioski o ustalenie prawa do świadczenia Dobry Start na rok szkolny 2020/2021 będą przyjmowane:

- elektronicznie od 1 lipca 2020r. do 30 listopada 2020r. za pośrednictwem platformy Emp@tia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (emp@tia.mrpips.gov.pl) oraz w wybranych bankach krajowych lub Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo – Kredytowych świadczących usługi składania drogą elektroniczną wniosków o ustalenie prawa do świadczenia Dobry Start;

- tradycyjnie w wersji papierowej od 1 sierpnia 2020r. do 30 listopada 2020r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Przelewicach.

Uwaga: Jeśli wniosek zostanie złożony w lipcu i sierpniu, pieniądze będą wypłacone najpóźniej do końca września.

W związku z działaniami profilaktycznymi związanymi z przeciwdziałaniem rozpowszechniania się koronawirusa i ograniczenia ryzyka zakażenia COVID 19 rekomendujemy, aby wnioski składać drogą elektroniczną.

                                             Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Przelewicach

                                                                    Beata Kowalewska

 

2020-06-19 12:12:24

Informacja o otwartym i konkurencyjnym naborze kandydatów na rachmistrzów terenowych

 

Wójt Gminy Przelewice Gminny Komisarz Spisowy

ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów terenowych do Powszechnego Spisu Rolnego w 2020 r.

Na podstawie art. 20 Ustawy z dnia 31 lipca 2019 r. o Powszechnym Spisie Rolnym w 2020 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1728)

Wójt Gminy Przelewice

ogłasza otwarty i  konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów terenowych, wykonujących czynności w ramach prac spisowych związanych z przeprowadzeniem przewidzianego w Ustawie z dnia 31 lipca 2019 r. o Powszechnym Spisie Rolnym w 2020 r. spisu rolnego, którzy wykonywać będą zadania spisowe na terenie gminy Przelewice.

« poprzednie 1 2 3 4 5 6  [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 1079   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia