Dziś jest: Poniedziałek 10 grudnia 2018, imieniny: Julii i Daniela
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2018-11-26 16:55:35

II edycja ogólnopolskiego konkursu "Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa"

Do 28 grudnia zgłaszać można przedsięwzięcia przydatne mieszkańcom i warte popularyzacji, które zostały sfinansowane ze środków funduszu sołeckiego. Ideą konkursu jest aktywizacja społeczności wiejskich do podejmowania inicjatyw, które służą wzmocnieniu wspólnoty mieszkańców oraz korzystnie wpływają na poprawę warunków życia na wsi. Celem konkursowej promocji oraz prezentacji nagrodzonych i wyróżniających się zgłoszeń będzie m.in.:

2018-11-26 15:13:50

Monika Pyrek w Przelewicach

W dniu 23 listopada, na zaproszenie Ogrodu Kultury, przybyła do Przelewice czterokrotna olimpijka, trzykrotna medalistka mistrzostw świata oraz wicemistrzyni Starego Kontynentu w skoku o tyczce Monika Pyrek. Okazją do wizyty było przybycie Fundacji Moniki Pyrek z alternatywna lekcją WF, realizowaną w ramach projektu „Kinder + sport Alternatywne lekcje WFu”. Celem projektu jest odwróce-nie panującej wśród uczniów tendencji do biernego uczestnictwa w sporcie (zainteresowanie nowinkami technologicznymi, gadżetami m.in. smartfonami, grami komputerowymi, urzą-dzeniami mobilnymi ) poprzez pokazanie im tradycyjnych form aktywności sportowej, zachę-cenie ich do czynnego uprawiania sportu, poprzez wykorzystanie symulatorów będących w oczach uczniów interesującym i atrakcyjnym novum.

2018-11-24 07:54:29

Odnawialne Źródła Energii

Stowarzyszenie "Lider Pojezierza" informuje, że Rada Nadzorcza WFOŚIGW w Szczecinie podjęła decyzję o uruchomieniu kolejnej edycji programu pożyczek dla osób fizycznych na realizację inwestycji z zakresu ochrony powietrza, wód i gleby. Alokacja środków w programie wynosi 10 mln zł. O środki mogą aplikować mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego którzy spełniają warunki regulaminu oraz nie kwalifikują się do Programu „Czyste Powietrze”. Wnioski o dofinansowanie można składać od dnia 15 października br., do dnia 28 czerwca 2019 roku lub do wyczerpania środków drogą pocztową na adres: ul. Solskiego 3, 71-323 Szczecin, z dopiskiem „Program Pożyczek dla Osób Fizycznych”.
2018-11-24 07:47:05

"NIEPODLEGŁA - NASZ DOM OJCZYSTY" - OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W JESIONOWIE

Bardzo wymowny, skłaniający do refleksji, ukazujący czym naprawdę jest Ojczyzna,

jest utwór naszej poetki Marii Konopnickiej: „Pieśń o domu”.

„Kochasz ty dom, rodzinny dom?

O, jeśli kochasz, jeśli chcesz,

Żyć pod tym dachem, chleb jeść zbóż,

Sercem ojczystych progów strzeż,

Serce w ojczystych ścianach złóż”.

2018-11-23 21:52:00

Projekt "Przez duże K" zakończony

W dniu  20.11.2018 r. na spotkaniu z rodzicami uczniów Gimnazjum i NSP w Przelewicach odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Przez duże K”, podczas którego zaprezentowana została  wystawa zdjęciowa przedstawiająca wydarzenia z realizacji projektu. Projekt „Przez duże K” był realizowany dniach od 03.09.2018 r. do 20.11.2018 r. Realizatorem była grupa nieformalna w składzie: Dorota Zielińska, Bogusław Pecuch i Małgorzata Kowalczyk. Opiekunem grupy było Stowarzyszenie „Przelewice dla Przyszłości”. Projekt skierowany był do uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przelewicach oraz Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach.

 

« poprzednie 1 2 3 4 5  [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 876   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia