Dziś jest: Sobota 19 października 2019, imieniny: Piotra i Ziemowita
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2019-10-04 14:17:52

2019-10-04 10:33:33

ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

Zapraszamy do udziału w szkoleniu dla przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu naszej gminy. Szkolenie odbędzie się 11 października 2019 r. (piątek) o godz. 17:00 w Centrum Aktywności i Dialogu (w budynku Oranżerii). Tematem szkolenia będzie pozyskiwanie środków na działalność NGO oraz nowe wzory ofert, umów i sprawozdań dot. zlecania i realizacji zadań publicznych. Szkolenie poprowadzi p. Maciej Rębilas specjalista ds. funduszy unijnych. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Dodatkowych informacji udziela p. Anna Garzyńska  (tel. 91/ 3913832 wew. 32) i Piotr Sylwestrzak  - Animator CAiD (tel. 607282786).

Realizacja bezpłatnych szkoleń możliwa jest dzięki współfinansowaniu działalności CAiD przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego i 4coop sp. z o.o. Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

2019-10-04 09:18:01

Miła niespodzianka młodych szachistów z NSP w Przelewicach - Grand Prix Przelewice 2019

28 października 2019r. odbył się drugi z czterech zaplanowanych turniejów szachowych projektu pn. Z szachami za pan brat od najmłodszych lat, który realizowany jest w  ramach zadania publicznego Gminy Przelewice Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród mieszkańców Gminy poprzez organizację lub uczestniczenie w imprezach, zawodach i zajęciach sportowych”, realizowanego przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

2019-10-04 09:01:06

UWAGA MIESZKAŃCY LUCINA I TOPOLINKA - PRZERWA W DOSTAWIE WODY

Informujemy, iż w dniu 04.10.2019 r. od godz. 9:00 do godz. 14:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców miejscowości Lucin i Topolinek, spowodowana pracami mającymi na celu usunięcie awarii.

Za utrudnienia przepraszamy!

2019-10-04 08:41:51

Akcja Mural - konkurs dla uczniów klas III-VI szkoły podstawowej

Urząd Transportu Kolejowego zaprasza uczniów szkół podstawowych z całej Polski do wzięcia udziału w Akcji Mural. Najlepszy pomysł na mural ozdobi ścianę w centrum Warszawy. Dzieci i młodzież mogą rywalizować o atrakcyjne nagrody zarówno dla zwycięskiej klasy, jak i całej szkoły. Konkurs trwa od 1 października do 15 grudnia 2019 r.

Konkurs organizowany przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach „Kampanii Kolejowe ABC” przeznaczony jest dla uczniów klas III-VI szkół podstawowych z całej Polski. Zadaniem uczestników będzie stworzenie najlepszej grafiki prezentującej zasady bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Projekt powinien być związany tematycznie także z nosorożcem Rogatkiem, bohaterem „Kampanii Kolejowe ABC”.

Spośród wszystkich nadesłanych prac zostanie wybrany najlepszy projekt. Przy współpracy jego autorów i znanych artystów muralowców w czerwcu 2020 roku koncept zostanie przeniesiony na ścianę budynku przy Placu Zawiszy w centrum Warszawy jako wielkoformatowy mural i będzie ozdobą stolicy przez kolejne pół roku.

  • Konkurs plastyczny na projekt muralu organizowany w ramach „Kampanii Kolejowe ABC” pozwoli dzieciom na odkrycie w sobie artystycznych zdolności. Wierzę, że udział w Akcji Mural będzie dla nich niezapomnianą przygodą, a jednocześnie pozwoli im utrwalić zasady bezpiecznego podróżowania koleją i poszerzyć wiedzę dotyczącą właściwego poruszania się na terenach kolejowych – uważa dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Poza wielkoformatowym muralem, na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Autorzy najlepszej pracy pojadą na 3-dniową zieloną szkołę, a szkoła, której podopieczni zwyciężyli, otrzyma 20 000 zł na odmalowanie wybranych pomieszczeń. Jurorzy przyznają także 5 wyróżnień, a szkoły, do których uczęszczają ich autorzy, otrzymają 5 000 zł na odmalowanie jednego pomieszczenia szkolnego.
Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać kolorowy projekt muralu w formacie A4 lub A3 w orientacji pionowej, w zespole liczącym od 3 do 30 uczniów z klas III-VI szkoły podstawowej. Prace należy przesłać do 15 grudnia 2019 r. za pomocą formularza dostępnego na stronie www.kolejoweabc.pl/akcjamural.

Akcję merytorycznie i praktycznie wspiera m.in. psycholog dziecięca, dr Aleksandra Piotrowska, będąca społecznym doradcą Rzecznika Praw Dziecka i Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Nad wykonaniem projektu muralu czuwać będą profesjonalni artyści muralowcy, Lucy Fidos oraz Bartek Podlewski, znani między innymi z murali ursynowskich w Warszawie.

Akcja Mural organizowana jest w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC” realizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Szczegółowe informacje dotyczące Akcji Mural dostępne są na stronie internetowej www.kolejoweabc.pl/akcjamural.

« poprzednie 1 2 3 4 5  [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 983   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia