Dziś jest: Środa 19 września 2018, imieniny: Januarego i Konstancji
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2018-09-07 14:44:28

Zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej z XLI. Finału Ogólnopolskiego Turnieju BRD

Zachęcamy Państwa do obejrzenia  relacji filmowej z XLI. Finału Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który odbył się  na terenie Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w dniach 5-7 czerwca 2018 r.

2018-09-07 10:55:28

Piękne Jubileusze w naszej Gminie

We wrześniu br. wójt gminy Mieczysław Mularczyk odwiedził dwie dostojne Jubilatki, mieszkanki naszej gminy. Okazją do spotkania były przypadające w tym czasie jubileusze ich urodzin. Pani  p. Helena Lachowska ukończyła 92 lat, a  p. Marianna Jonasik 94 lata. Pan Wójt składając życzenia naszym Jubilatkom pogratulował  pięknej rocznicy, a następnie wraz z życzeniami wręczył listy gratulacyjne i drobne upominki. Ponadto p. Lachowskiej życzenia wraz z kwiatami złożyli także  p. Ewa Połczyńska sołtys Żukowa i p. Józef Swat radny RG Przelewice. Oby każdy kolejne dni upływały w tak miłej i życzliwej atmosferze.

2018-09-05 15:01:39

Wyjątkowy DZIEŃ PIRATA za nami

Już po raz czwarty z kolei w Żukowie odbył się Dzień Pirata. Przy pięknej i słonecznej pogodzie 1 września br.  w sobotnie popołudnie można było w ciekawy oraz miły sposób spędzić czas wolny na naszym kąpielisku przy J. Płoń w Żukowie. Impreza z każdym rokiem przyciąga do nas coraz więcej gości z pobliskich okolic, a nawet ze Szczecina. Coraz więcej też osób jest przebrana w stroje pirackie. Organizatorem tego niezwykłego wydarzenia była Pani Sołtys Ewa Połczyńska wraz z Radą Sołecką i aktywnymi mieszkańcami Żukowa.

2018-09-05 15:00:46

II Piknik Integracyjny pod hasłem RAZEM WESELEJ

01.09.2018 r. w NSP w Przelewicach odbył się II Piknik Integracyjny pod hasłem "Razem weselej". Imprezę przygotowało Stowarzyszenie „Przelewice dla Przyszłości", Sołectwo Przelewice i Rada Rodziców przy Gimnazjum im. OZP w Przelewicach. Prezes Stowarzyszenia Renata Kozicka powitała dzieci, młodzież, rodziców, zaproszonych gości : Wójta Gminy Przelewice- Mieczysława Mularczyka, Radnego Gminy Przelewice - Waldemara Pendera, Sołtysa Przelewic- Krzysztofa Margiela i Annę Garzyńską- pracownika Urzędu Gminy.

2018-09-04 13:43:47

Relacje z Dożynek Gminnych w Przelewicach

Dożynki gminne to czas zwieńczenia całorocznej trudnej pracy rolników. W naszej gminie odbyły się 25 sierpnia  na folwarku w Przelewicach. Rozpoczęły się  barwnym korowodem, który przemaszerował na główny plac, gdzie odbywały się uroczystości dożynkowe.  W korowodzie tym wzięli udział przedstawicieli władz samorządowych, starostów dożynek, delegacji sołeckich, gości  i mieszkańców, Aby tradycji stało się zadość starostowie dożynek złożyli przed ołtarzem chleb do poświęcenia  podczas Mszy Świętej Dziękczynnej za tegoroczne plony oraz w intencji rolników i mieszkańców gminy.

 

« poprzednie 1 2 3 4  [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 846   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia