Dziś jest: Środa 25 listopada 2020, imieniny: Erazma i Katarzyny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2020-11-13 11:19:29

Życzenia z okazji Dnia Seniora

2020-11-12 09:23:52

Gmina Przelewice walczy o flagę i maszt w konkursie "Pod biało-czerwoną"

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależy od mieszkańców.

Kancelaria Premiera Mateusza Morawieckiego  ogłosiła konkurs pn. „Pod Biało-Czerwoną”. Celem projektu jest godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

Samorządy, które zbiorą odpowiednią ilość głosów – w Gminie Przelewice to 100 głosów – otrzymają maszt i flagę narodową.

Wystarczy wejść na stronę: https://bialoczerwona.www.gov.pl/ i oddać głos poparcia wybierając z listy Gminę Przelewice (gmina wiejska).

Uwaga! Głosowanie trwa do 12 listopada br.

Ogłoszenie wyników zbiórki i opublikowanie listy gmin objętych programem ,,Pod biało-czerwoną” nastąpi 29 listopada 2020 r. 

Zachęcamy mieszkańców naszej Gminy do udziału w projekcie.

 

2020-11-12 08:33:36

Apel naszych przedszkolaków z okazji Dnia Niepodległości

 
Oddział Przedszkolny w Przelewicach przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie włączył się we wspólne świętowanie Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki najpiękniej jak potrafiły odśpiewały Hymn Polski, wyrecytowały wiersze oraz odśpiewały pieśni patriotyczne.
 
Link do filmu ty: https://youtu.be/jKsU_dLVopY
 
2020-11-12 08:26:40

KOMUNIKAT I APEL STAROSTY PYRZYCKIEGO

Starosta Pyrzycki informuje, iż stan na dzień dzisiejszy tj. 11 listopada na godz. 12.30 to 589 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem (COVID-19) w Powiecie Pyrzyckim w tym: 239 przypadków aktywnych i 336 przypadków ozdrowienia.

13 przypadków wykazywanych przez naszą statystykę, wykazywane jest również przez inne powiaty w ich statystykach z uwagi na ognisko zakażenia.

W ciągu minionej doby na terenie Naszego powiatu przybyło 18 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem COVID-19.

Informujemy, iż 28 przypadków zakażenia koronawirusem COVID-19 na Oddziale Opiekuńczo-Leczniczym w Szpitalu Powiatowym w Pyrzycach zaliczono do ogólnej liczby potwierdzonych przypadków zakażenia w Powiecie Pyrzyckim.

Z żalem informujemy także, że na terenie Naszego Powiatu odnotowano czternaście zgonów związanych z zakażeniem koronawirusem COVID-19. Zmarłe osoby posiadały choroby współistniejące oraz były hospitalizowane w szpitalu.

Informuję, że w związku z zaistniałą sytuacją związaną z objęciem kwarantanną części personelu lekarskiego i personelu pielęgniarskiego oddziału chorób wewnętrznych oraz Izby Przyjęć chorób wewnętrznych  Szpital Powiatowy w Pyrzycach przedłuża zawieszenie przyjmowania pacjentów do oddziału chorób wewnętrznych oraz Izby Przyjęć chorób wewnętrznych do 08.11.2020 r.

Jednocześnie informuję, że od dnia 01.11.2020 r. wznowione zostało udzielanie świadczeń w oddziale chirurgii urazowo- ortopedycznej.

Pozostałe oddziały szpitala tj: oddział chirurgii ogólnej, anestezjologii i intensywnej, blok operacyjny, izba przyjęć oraz poradnie przyszpitalne i pracownie pracują w trybie normalnym przy zachowaniu ścisłego reżimu sanitarnego.

Mając na uwadze powagę sytuacji w jakiej się znaleźliśmy apeluję do Państwa o korzystanie z usług Szpitala Powiatowego w Pyrzycach oraz umiejscowionych na jego terenie przychodni, poradni i pracowni TYLKO W STANIE WYŻSZEJ KONIECZNOŚCI.

Informuję również, że w porozumieniu z Wojewodą Zachodniopomorskim oraz personelem Szpitala Powiatowego w Pyrzycach wyznaczono 35 łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem COVID-19. Do tej pory w szpitalu znajdowały się 2 łóżka z przeznaczeniem dla takich pacjentów.

2020-11-10 12:10:24

Uwaga - skrócony czas na samospis internetowy

Informujemy, że od poniedziałku 09.11.2020 skrócono czas na wypełnienie samospisu. Od tego dnia rolnik będzie miał 5 dni na dokończenie wypełniania formularza i wysłanie (od daty pierwszego skutecznego logowania).

Termin 14 dni od pierwszego logowania przestanie już obowiązywać.

Prosimy wszystkich rolników, którzy nie wzięli jeszcze udziału w spisie rolnym o wypełnienie tego ustawowego obowiązku.

Spisać można się przez internet na stronie Głównego Urzędu Statystycznego lub dzwoniąc na infolinię spisową 22 279 99 99.

Więcej szczegółów na ten temat >> TUTAJ

 

« poprzednie 1 2 3  [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 1126   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia