Dziś jest: Środa 01 kwietnia 2020, imieniny: Zbigniewa i Grażyny
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2020-02-23 13:43:08

Inicjatywa oddolna remontu kuchni w Przywodziu zakończona

To już kolejna inicjatywa oddolna w Przywodziu, która realizowana była w świetlicy wiejskiej w ostatnim czasie. W styczniu dokonano uroczystego podsumowania remontu dachu świetlicy, a w dniu 22 lutego br. wydarzenia animacyjnego pn. „Kuchenna rewolucja”- remont i doposażenie kuchni w świetlicy wiejskiej w Przywodziu dla potrzeb projektu „Poszukiwacze zaginionych inicjatyw”. W ramach projektu dokonano generalnego remontu kuchni świetlicy, w tym m.in. wyburzono ściany, wymieniono instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną oraz wyposażono kuchnię. Celem Projektu 7.1 „Poszukiwacze zaginionych inicjatyw” realizowanego przez Stowarzyszenie Lider Pojezierza, dofinansowanego z Funduszy Europejskich jest aktywna integracja osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z obszaru rewitalizacji.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Stowarzyszenia Lider Pojezierza, w tym członkowie Zarządu Anna Garzyńska i Piotr Bohdziewicz oraz animatorzy projektu  Elżbieta Andrzejak i Justyna Kołcz, Lidia Bejuk z TBB Myślibórz oraz ze strony władz gminy Przelewice wójt gminy Mieczysław Mularczyk,  z-ca wójta Marek Kowalczuk i radny RG Zenon Trzaskowski, stowarzyszenia Inkubator Pomysłów Beata Kowalewska, a także przedstawiciele Rady Sołeckiej w Przywodziu wraz Panią Sołtys Żanetą Mrówczyńską i grupą inicjatywną, na czele z Justyną Błaszczyk oraz mieszkańcy Sołectwa.

Podziękowania za zaangażowanie w to piękne przedsięwzięcie, w imieniu  Stowarzyszenia Lider Pojezierza, złożyli p. Anny Garzyńskiej i p. Piotra Bohdziewicza. W szczególności podziękowali Pani sołtys Żanecie Mrówczyńskiej,  liderowi grupy inicjatywnej  p. Justynie Błaszczyk i członkom w osobach: Aleksandra Zając, Elżbieta Gradka, Przemysław Zapałowski, Józefa Szuber, Mateusz Osmolak i Adam Kaczor. Podziękowania skierowano także do wójta gminy Mieczysława Mularczyka za aktywne włączenie się w to przedsięwzięcie poprzez zaangażowanie pracowników Urzędu Gminy do wykonania prac remontowych pod nadzorem Zbigniewa Gołaszewskiego w osobach: Hieronim Stęplowski, Marcin Fysz, Roman Gołębowski i Andrzej Kwiatkowski. W inicjatywę tą aktywnie zaangażowali się również mieszkańcy Przywodzia, a operatorem projektu było Stowarzyszenie INKUBTOR POMYSŁÓW.

Z kolei Pani Sołtys podziękowania swe skierowała do wiceprezesa Stowarzyszenia Lider Pojezierza Ireneusza Kostki i pracowników w osobach: Elżbieta Andrzejak, Joanna Marć, Justyna Kołacz, Justyna Mariańska i Iwona Ruszkowska. Ponadto podziękowała także za dobrą współpracę wójtowi  gminy Mieczysławowi Mularczyk i pracownikom UG. Podziękowania za współpracę w projekcie otrzymały również Anna Garzyńska prezes Stowarzyszenia Inkubator Pomysłów i wiceprezes Beata Kowalewska.

Ponadto Wójt Gminy serdeczne słowa podziękowania za zaangażowanie i cenną inicjatywę skierował przede wszystkim Pani Sołtys i Radzie Sołeckiej oraz grupie inicjatywnej mieszkańców Przywodzia, na czele z liderem Justyną Błaszczyk. Podziękował również radnemu Zenonowi Trzasowskiemu za bezpłatne przekazanie okien, a także wszystkim zaangażowanym mieszkańcom. Wyraził także nadzieję na dalszą dobrą współpracę w dalszym rozwoju Sołectwa.

2020-02-21 15:51:02

Ostrzeżenie meteorologiczne o silnym wietrze

2020-02-20 12:12:51

Szkolenia OWES dla Kół Gospodyń Wiejskich

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na najbliższe szkolenie OWES dla Kół Gospodyń Wiejskich zarejestrowanych w ARMiR na podstawie  ustawy z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich prowadzących uproszczoną księgowość:

Temat szkolenia:  Prowadzenie uproszczonej księgowości w Kołach Gospodyń Wiejskich

Miejsca szkoleń przydzielone są terytorialnie (na szkolenia zapraszamy KGW z danego powiatu, decyduje adres rejestracji)

  1. Powiat pyrzycki – 04.03.2020 g. 16:00 – 20:00, Trener: Wojciech Spychała, Miejsce: CES Przelewice, Przelewice 17 (budynek schroniska, wejście od parkingu przy Ogrodzie Dendrologicznym, biuro OWES w regionie stargardzkim), rekrutacja do 26.02.2020 r,
2020-02-19 16:44:26

III Koncert Walentynkowy za nami

Za nami już trzeci z kolei Koncert Walentynkowy,  organizowany przez Gminne Centrum Kultury. Wszystko to w  specjalnie na tę okazję przygotowanej scenografii oraz  przy dźwiękach muzyki i pięknym śpiewie zespołu wokalnego OPTYMIŚCI, przelatanym śpiewem  Daniela  Nowackiego i jego uczennicy, debiutującej na przelewickiej scenie - Agaty Traczyk z Dolic oraz  wierszami w wykonaniu Krystyny Nawój.  Publiczność wszystkich artystów nagrodziła gromkimi brawami.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy organizacji koncertu.

2020-02-19 14:18:21

« poprzednie 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 1039   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia