Dziś jest: Sobota 24 lutego 2018, imieniny: Macieja i Bogusza
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2018-02-19 09:32:32

Wizyta uczniów PSP Żuków w Urzędzie Gminy

14 lutego uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Żukowie,  pod opieką p. Natalii  Ostrowskiej,  odwiedziły nasz Urząd Gminy. W trakcie zwiedzania dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach oraz jakie sprawy można w Urzędzie załatwić.

2018-02-19 08:23:52

Dzień Babci i Dziadka w GCK-u

Obchody Dnia Babci i Dziadka na stałe wpisały się w kalendarz uroczystości naszych przedszkolaków. Dzieci najlepiej jak tylko potrafiły wyraziły swoją miłość do dziadków poprzez prezentacje przygotowanych występów pod opieką p. J. Musiałowskiej i A. Sarby. Zorganizowano też karaoke, gdzie można było wypróbować swoich możliwości wokalnych, które prowadzili pracownicy GCK-u p. A. Roman i p. D. Nowacki. Zapewnili również obsługę muzyczną podczas występów dzieci.

2018-02-16 14:34:08

ZABAWA KARNAWAŁOWA W SP KŁODZINO

W dniu 08.02.2018r. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Kłodzinie odbyła się zabawa karnawałowa. Uczniowie wystąpili w ciekawych, kolorowych strojach, przebrani za różnych bohaterów znanych z bajek i nie tylko.  Jedni byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie, ale żaden strój się nie powtarzał. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach wesołej muzyki jak przystało na prawdziwy bal nie zabrakło pociągów, korowodów i tańców w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach, a  zwycięzcy nagradzani byli drobnymi upominkami. W przerwach uczniowie udawali się do swoich klas na słodki poczęstunek. Punktem kulminacyjnym zabawy karnawałowej był wybór króla i królowej balu, którymi zostali w kategorii klas IV-VII Robert Musiał i Maja Boś, zaś w I-III Weronika Kucharska i Maciej Grzesiek. Całą oprawą muzyczną zajął się p. Daniel Nowacki z Gminnego Centrum Kultury w Przelewicach.

 

2018-02-15 14:13:18

E - OBYWATEL NOWE UMIEJĘTNOŚCI CYFROWE - zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne

W związku z przystąpienia Gminy Przelewice do projektu pt. „E- OBYWATEL NOWE UMIEJĘTNOŚCI CYFROWE, realizowanego przez Krajową Izbę Gospodarczą w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  zapraszam zainteresowane osoby do aktywnego uczestnictwa.

Na terenie naszej gminy odbędą się dwa spotkania rekrutacyjne do projektu
 

w dniu 20.02.2018 r.,

  • godz. 9:00 - Gminne Centrum Kultury „Ogród Kultury” w Przelewicach,
  • godz. 11:00 Świetlica wiejska w Jesionowie.
2018-02-15 14:09:22

Emocjonujący spektakl - "Z pamiętnika kujonki" w SP Kłodzino

We wtorek 13 lutego 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Kłodzinie uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym pt.: „Z pamiętnika kujonki”, zaprezentowanym przez aktorów Teatru „Maska” z Krakowa.

Celem przedstawienia było przede wszystkim pogłębienie świadomości uczniów w zakresie zjawiska przemocy i agresji. W szerszym aspekcie spektakl miał  posłużyć wywołaniu  refleksji nad sposobami świadomego dokonywania wyborów oraz uwrażliwieniu na drugiego człowieka.

 

« poprzednie 1 2  [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 773   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia