Dziś jest: Środa 15 sierpnia 2018, imieniny: Marii i Napoleona
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2018-08-08 10:45:02

Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa podczas upałów!

GMINNY ZESPÓŁ ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO ostrzega - podczas upałów, gdy temperatura powietrza osiąga 30°C i więcej, nasila się ryzyko udaru cieplnego i przegrzania organizmu. W tym czasie należy otoczyć szczególną troską dzieci, osoby starsze i chore.

Stosowanie poniższych zasad pozwoli uniknąć udaru cieplnego lub przegrzania organizmu:

2018-08-08 10:04:36

8 sierpnia - Wielki Dzień Pszczół

Wielki Dzień Pszczół jest świętem, które obchodzimy od 2013 r. Głównym jego celem jest ochrona pszczół przed wyginięciem. Na sytuację pszczół w naszym kraju  ma wpływ niezwykle wiele czynników, w tym m.in. zanieczyszczenie środowiska, nadmierne stosowanie chemii w rolnictwie, choroby i zmiany klimatyczne. Warto chronić te cenne owady i  postawić na rozwiązania ekologiczne. Jednym ze sposobów, aby pomóc naszym pszczołom jest m.in. sadzenie drzew i uprawa roślin miododajnych, do czego gorąco Państwa zachęcamy. W ten m.in. prosty sposób  dostarczamy pożytecznym stworzeniom nektar, spadź i pyłek.

Lista roślin przyjaznych pszczołom

2018-08-07 10:56:24

Zapraszamy na obchody 55-lecia OSP Płońsko

2018-08-04 18:04:41

Sołeckie Festyny Rodzinne w Ślazowie i Kosinie

Sołectwa Ślazowo i Kosin, w lipcu 2018 r. ze środków współfinansowanych z funduszu soleckiego, zorganizowały  festyny dla mieszkańców. Ich inicjatorkami były p. Edyta Gajewska sołtys Ślazowa i p. Zyta Durka Sołtys Kosina. Do współpracy włączyli się Rady Sołeckie i aktywni mieszkańcy, w tym panie i pan, którzy upiekli pyszne ciasta.

W Ślazowie  postawiono tym razem na występy artystyczne w wykonaniu dzieci, a także wspólne konkursy i zabawy oraz rodzinne biesiadowanie. W Kosinie  rozbrzmiewały muzyka i zabawy sportowo-rekreacyjne pod czujnym okiem strażaków z  OSP Przelewice i MDP Karsko-Żuków.

 

 

2018-08-04 09:58:07

Czy ktoś rozpoznaje tego psa - poszukujemy właściciela

Dziękujemy Wszystkim za udostępnianie postu na portalu społecznosciowym fb i szybką reakcję. Cieszymy się, że właściciel psiaka się znalazł!

Od kilku dni po m. Żuków wałęsa się piesek czarnej maści, z łańcuchem na szyi.  Wieczorami wchodzi do klatek naszych bloków i tam szuka właściciela. W te upalne dni niektórzy życzliwi zwierzętom  mieszkańcy staraj się go dokarmiać, by nie był głodny i spragniony picia. Jednak w dalszym ciągu nie znamy jego właściciel.


 

« poprzednie 1 2  [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 834   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia