Dziś jest: Środa 22 listopada 2017, imieniny: Marka i Cecylii
Nowiny Przelewickiej Gminy
Czyste Powietrze
Włóczykije Pojezierza
Sesja Rady Przelewice
System gospodargki odpadami
Polska w liczbach

Obsługa techniczna
ALFA TV

Aktualności

2017-11-17 21:19:02

Bądź z dala od alkoholu

Alkohol to najczęściej wybierana przez młodzież substancja psychoaktywna, jest ona bardziej popularna niż papierosy i narkotyki. Badanie ESPAD wykazało, że spośród wszystkich województw, to w naszym regionie uczniowie trzecich klas gimnazjum piją najwięcej alkoholu. Aby zwiększyć świadomość młodych ludzi na temat szkodliwości spożywania tego trunku stowarzyszenie „Równość na fali” zainaugurowało kampanię „Z dala od alkoholu”.
 
2017-11-17 21:14:41

ZWYCIESTWO W SKO

20 października 2017 r. w Muzeum Narodowym w Krakowie, odbyła się uroczysta VI GALA FINAŁOWA konkursu dla szkolnych opiekunów SKO, którzy otrzymali wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie dla Opiekunów Szkolnych Kas Oszczędności w edycji 2016/2017  oraz wykazali się największym zaangażowaniem i kreatywnością. Nagrody odebrało ponad 50 nauczycieli. Indywidualną nagrodę – złotą odznakę -  otrzymała także Pani Teresa Kaczmarek, wieloletni szkolny opiekun SKO w Żukowie.

2017-11-17 15:12:27

Poszukiwany kierowca autokaru szkolnego

Gmina Przelewice poszukuje kierowcy autokaru szkolnego kat. D  z aktualnymi uprawnieniami. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do tut. Urzędu lub  kontakt telefoniczny pod nr tel. 91/3913813 w godzinach jego pracy.

2017-11-17 15:10:42

KOCHAM CIĘ POLSKO - szkolne obchody Święta Niepodległości w Przelewicach

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji w Niepublicznej Szkole Podstawowej i Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej odbyła się uroczystość upamiętniająca szczególne wydarzenie w historii naszego kraju – odrodzenie się Polski po 123 latach zaborów.

W tym roku szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się pod hasłem: „Kocham Cię, Polsko!”. Uroczystość rozpoczęła się pięknym występem najmłodszych uczniów naszej szkoły, po którym pierwszoklasiści wraz z p. Bogusławem Pecuchem przypomnieli wszystkim zasady gry w szachy. Kolejnym punktem spotkania był turniej, w którym wzięli udział, nie tylko uczniowie, ale również nasi goście. W zabawie uczestniczyły cztery drużyny, które rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. Zawodnicy poprawiali błędny tekst hymnu, odpowiadali na pytania dotyczące naszego kraju, dopisywali najważniejsze wydarzenia z historii Polski do podanych dat. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Następnie wszyscy wspólnie śpiewali patriotyczne pieśni. Na zakończenie każdy mógł się posilić pyszną zupę dyniową i ciastem.

2017-11-17 09:35:58

Lider Zachodniopomorski

Jesteś z Pomorza Zachodniego i chcesz coś zmienić w swoim bliskim otoczeniu? Pracować w grupie? Działać? Poznawać nowych ludzi? A może jesteś na dobrej drodze, ale z chęcią dowiesz się czegoś nowego i spotkasz z ekspertami? Jeśli coś mówi Ci, że tak – chcę być aktywny/a, realizować projekty społeczne na rzecz rówieśników i innych grup, chcę wprowadzać małe i wielkie zmiany w mojej miejscowości,  w szkole, samorządzie uczniowskim – to właśnie na Ciebie czekamy! ,,Lider Zachodniopomorski” zaprasza młode osoby w wieku 17-22 lata, które chcą przeżyć kilkumiesięczną przygodę! Zgłoszenia przesyłać można do 21 grudnia 2017 r.

« poprzednie 1 2  [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 745   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia